Wycieczka do „Nice Cream Factory”

Nice_Cream_Factory_feat

17 listopada klasa 3b uczestniczyła w warsztatach z ciekłym azotem w „Nice Cream Factory” przy ul. Chmielnej w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się podczas niej jak niesamowity może być jeden z najczęściej występujących  na naszej planecie pierwiastków. Dzieci wzięły czynny udział w całej serii doświadczeń. Największe wrażenie zrobiło doświadczenie, w którym kwiaty róży pod wpływem azotu przemieniały się w szkło i po uderzeniu o blat stołu rozpadały się na tysiące drobnych kawałków.

Na koniec warsztatów, uczestnicy wycieczki degustowali skomponowane przez siebie desery lodowe. Było bardzo smakowicie!