Turniej szachowy o „Puchar Prawej Strony Wisły”

[ A+ ] /[ A- ]

19 lutego 2013r. reprezentacja szkoły podstawowej walczyła w dzielnicowym etapie turnieju szachowego o „Puchar Prawej Strony Wisły”, zorganizowanym z inicjatywy senatora Marka Borowskiego. W zawodach startowały cztery szkoły: SP 74, SP 189, SP217 oraz nasza. Turniej rozgrywany był na czterech szachownicach systemem kołowym – każda drużyna grała z każdą.

Pierwszy mecz ze szkołą nr 217 przegraliśmy 1:3, swoja partię wygrał tylko Bartek Lewandowski. W drugiej rundzie graliśmy ze szkołą nr 74 i wygraliśmy 3:1 (partie wygrali: Bartek Lewandowski, Bartek Różycki i Rafał Rek). W międzyczasie ekipa SP 217 pokonała drużynę SP 189 i zapewniła sobie zwycięstwo. Do trzeciej rundy przystępowaliśmy mając tyle samo punktów meczowych i wygranych partii, co nasi przeciwnicy. Kolejne partie toczyły się ze zmiennym szczęściem, ostatecznie ten mecz zremisowaliśmy 2:2. Zgodnie z regulaminem, przy równej liczbie punktów meczowych i wygranych partii, decydowały wyniki gry na pierwszej i kolejnych szachownicach. W naszym zespole na pierwszej szachownicy obsadzony został Bartek Lewandowski, który wygrał wszystkie trzy partie. W zespole SP 189 grająca na pierwszej szachownicy zawodniczka miała wynik gorszy, i dzięki temu nam przypadło drugie miejsce w dzielnicy. Po ogłoszeniu wyników zespołowych i indywidualnych okazało się, że Bartek oraz Natalka Rybkowska zakwalifikowali się do drugiej reprezentacji dzielnicy na turniej finałowy w kwietniu.


Skład naszej drużyny:
szachownica nr 1 – Bartek Lewandowski (3 partie wygrane),
szachownica nr 2 – Bartek Różycki (2 partie, w tym jedna wygrana),
szachownica nr 3 – Natalka Rybkowska (3 partie, w tym 1 wygrana),’
szachownica nr 4 – Rafał Rek (2 partie, w tym jedna wygrana),

rezerwowy – Krzysztof Kiełczewski (2 partie, na szachownicach nr 2 i 4).

 

Opiekun zespołu: Marek Ruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *