XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny

[ A+ ] /[ A- ]

W dniach 7-9 marca 2013r. odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki XIX edycja Międzynarodowego Salony Edukacyjnego.

Wielowątkowa debata o warszawskiej edukacji była najważniejszym akcentem pierwszego dnia XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013. W samo południe dostojni goście dokonali uroczystego otwarcia Salonu. Jak zwykle – są tłumy!

Pierwsi zwiedzający pojawili się już około godziny ósmej. O dziesiątej, gdy w Sali Mickiewicza rozpoczynała się debata Warszawska edukacja wobec wyzwań umiędzynarodowienia i potrzeb rynku pracy”, z udziałem władz Miasta, rektorów stołecznych uczelni, reprezentantów Kuratorium Oświaty i organizacji pracodawców, we wszystkich salach wystawowych były już tłumy młodzieży.

Marcowy Salon jest także okazją do poznania ofert uczelni zagranicznych, które chętnie widzą młodych Polaków w swoich murach. Można wybierać wśród wyższych szkół z Europy, albo… pomyśleć o studiowaniu „do góry nogami”, w Australii.

Obecne na Salonie obie klasy III-cie naszego Gimnazjum najbardziej interesowały się jednak, co oczywiste, oferta i prezentacją szkół ponadgimnazjalnych. Co prawda wachlarz tychże był bardzo zróżnicowany, to niestety zabrakło sporego grona szkół którymi nasi gimnazjaliści interesowali się najbardziej. Mimo wszystko warto było rozeznać się w możliwościach jakie obecnie prezentują warszawskie szkoły ponadgimnazjalne i na żywo porozmawiać z ich uczniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *