Zabawy andrzejkowe

bty

[ A+ ] /[ A- ]

Obchodzone w Polsce od wielu pokoleń, nie tracą na popularności, choć trwają nieco w cieniu nadchodzących i wszechobecnych Świąt Bożego Narodzenia. Nasze babcie nie świętowały Andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice.

Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Andrzejki mają niezaprzeczalnie charakterystyczny klimat. Pomysłów na andrzejkowe wróżby jest całe mnóstwo!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych zabaw andrzejkowych w naszej szkole 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *