Podsumowanie 26. Finału WOŚP

wosp_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

14-ego stycznia w siedzibie naszego Sztabu przy Al. Sztandarów 2 przeżywaliśmy wspólnie 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od wczesnych godzin porannych rozstawiano dekoracje i sprzęt techniczny. Pierwsi wolontariusze wyruszyli na rembertowskie ulice jeszcze przed godziną ósmą. Warunki pogodowe były niesprzyjające: wprawdzie nie padało, ale ujemna temperatura dała naszym wolontariuszom popalić . Ochota i radość czynienia dobra przezwyciężyły wszystko, także zakusy podszywającej się pod wolontariuszy nieuczciwej konkurencji, z którą patrole policji sprawnie rozprawiały się w terenie. Mieszkańcy Rembertowa byli ciasno „otuleni” przez 40 zespołów wolontariuszy w składzie 3-5 osób. Każdy zespół miał swojego dorosłego opiekuna (nauczyciela, rodzica, starsze rodzeństwo). Każdy zespół korzystał z bezpośredniej łączności UKF ze stacją Sztabu #387 WOŚP zlokalizowaną na 2. piętrsze Sztabu. Za wszystkie łączności oraz obsługę techniczną wszelkiej działalności radiowej odpowiadał jak co roku Pan Marek Ruszczak.

Ogromne podziękowania oraz gromkie brawa należą się oddelegowanej specjalnie na potrzeby Finału ekipie Rembertowa Bezpośrednio.  To właśnie dzięki Gabrieli Ziembińskiej, Agnieszce Nowakowskiej, Łukaszowi Matulewiczowi oraz Robertowi Twardowskiemu społeczność Rembertowa mogła w internecie na bieżąco śledzić nasze poczynania oraz aktualny stan zbiórki.

08b_fb_coverphoto_sztaby_pl

Trzeba przyznać otwarcie, że nasze plany zostały storpedowane przez wyjątkowo niefortunnie rozpoczynające się ferie zimowe. Brakowało nam zarówno odwiedzających jak i wykonawców części artystycznej, którzy zwyczajnie wyjechali na zimowy odpoczynek.

Jednak wbrew wszystkim przeciwnościom losu, udało nam się w tym roku osiągnąć kosminicznie wysoki rezultat kwesty, który najlepiej opisze poniższy obrazek. Kwota oczywiście musi być jeszcze zweryfikowana przez współpracujący w tym roku z Orkiestrą mBank.

WOSp_2018_kwota_final

Przy tak zdziesiątkowanej frekwencji, nie moglibyśmy wyobrazić sobie lepszego zakończenia tegorocznej akcji. W sposób absolutnie cudowny, wyludnione ulice przełożyły się na puszki wypełnione po brzegi przejawem troski o tych najmłodszych obywateli, którzy ledwo witając się ze światem potrzebują pomocy medycznej.

Nie obyło się bez naszej tradycyjnej aukcji precjozów i gadżetów, podczas której nowych właścicieli znalazła masa gadżetów WOŚP, ale także pyszne torty, srebrna biżuteria, karnety na różnorakie zabiegi, vouchery czy wyroby ceramiczne.

Dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie po raz pierwszy już udowadnia, że cudownie jednoczy Polaków w całej Polsce, ba! nawet poza nią. Otóż podczas naszego Finału, pewna niezwykle dzielna grupka wolontariuszy (Ada, Ola i absolwent Adaś) kwestowała we Włoszech, a dokładnie rzecz ujmując w hotelu Scoiattolo w Pampeago. Ich bezinteresowność i rozżarzone serca rozpaliły do działania nie tylko odpoczywających w hotelu Polaków, ale także rzesze Włochów, którzy to goście nie szczędzili ani polskich złotych ani Euro i dorzucili się do zbiórki 🙂

26909243_1223668474432543_1133580920_o

Pragniemy także serdecznie podziękować Pani Angelice Figiel oraz jej grupie niezwykle prężnie działających wolontariuszek z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 przy ul. gen. K. Ziemskiego 22, które przechodziły same siebie, aby służyć pomocą w funkcjonowaniu Sztabu. To właśnie one pokrzepiały zmarźniętych wolontariuszy gorącą zupą czy służyły asystą w kawiarence.

Szeregi wolontariuszy zasilili także uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr LI im. T. Kościuszki.

Tego dnia robiliśmy także masę innych rzeczy, ale niech nie przysłoni nam to tego co zrobiliśmy wszyscy przede wszystkim… pokazaliśmy nasze ogromne serducha i wyszliśmy z nimi do ludzi. Zjednoczyliśmy się w tym ogromnym wysiłku jakim jest Finał WOŚP, byliśmy jego trybem, trybikiem, czy przekładnią…pokazaliśmy, że nam zależy i że nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych. Jest to bezcenna nauka wrażliwości i bezinteresowności, szczególnie dla naszych uczniów.

 

Miejmy serce i patrzajmy w serce…

Tomasz Orciuch

Szef Sztabu #387 WOŚP przy Publicznej Szkole Podstawowej STO im. rtm. Witolda Pileckiego.

 

LOGA-wersje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *