• 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem
    • 18 marca zostały rozdane nagrody laureatom i uczestnikom świetlicowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Dokonała tego pani dyrektor, Małgorzata Mojsak, wraz z paniami ze świetlicy, p. H. Pawlik oraz p. I. Kietlińską-Brewko.
    • 22 marca uczniowie z klasy IIB w ramach podsumowania tematu tygodniowego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.
    • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
    • Właśnie skończyliśmy omawiać obwody elektryczne i zapoznaliśmy się z kilkoma tematami z elektroniki. Nauczyliśmy się symboli podstawowych elementów elektronicznych. Rozpoznawaliśmy te elementy w rzeczywistości. Odczytywaliśmy opory oporników.
    • Ależ ten czas leci! Dopiero co uczniowie klas 4a oraz 4b brali udział w zimowej odsłonie warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu, a już znowu tu jesteśmy na wiosennej części naszego całorocznego projektu.
    • W czasie publikacji wyników III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowego z geografii oraz języka niemieckiego organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w pokoju nauczycielskim zauważyć można było wyraźne poruszenie...
    • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w warsztatach fizycznych oraz robotycznych. Pierwsza grupa miała okazję przekonać się, czym jest bardzo niska temperatura i jak wpływa na różne stany skupienia.
    • W ostatnich dniach lutego, uczniowie klasy 8dw udali się na wycieczkę do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Pobyt w epicentrum polskiego parlamentaryzmu pozostawił w nich masę refleksji i wspomnień rezonujących do dnia dzisiejszego. Niektórzy z nich postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z szerszym gronem odbiorców.
    • 15 marca odbył się etap szkolny 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

      Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania - wyłonić reprezentantów do etapu dzielnicowego. Wysłuchaliśmy siedemnastu przepięknych interpretacji wierszy.
    • Kończący się właśnie tydzień obfitował w masę uniesień zainspirowanych obchodami Dnia Św. Patryka. I choć kalendarzowo dzień ten przypada dopiero na niedzielę, to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że tego dnia nic nie zwojujemy. Dlatego też na przestrzeni całego tygodnia klasy 4-8 prześcigały się w pomysłach na sałatkę warzywną lub owocową najlepiej swoim składem i kompozycją nawiązujących do dnia patrona Irlandii.
    • 12 marca uczniowie klas 4-5 pochłonięci zostali bez reszty zajęciami historycznymi zorganizowanymi przez Archeologiczne Warsztaty. Podczas spotkania poznaliśmy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.
    • Serce, wątroba, płuca, nerki, skrzydełka niekoniecznie na talerzu...

      Co prawda nie wszyscy, ale niektórzy wykorzystują w domowej kuchni podroby, np. serce, płuca, nerki czy wątrobę. Natomiast uczniowie klasy 7A i 7B wykorzystują je podczas lekcji biologii do poznawania ich budowy.
    • W miniony poniedziałek kółko teatralne klas młodszych (wciąż jeszcze bez oficjalnej nazwy) miało zaszczyt zaprosić klasy 1-3 oraz rodziców i bliskich na przedstawienie "Leśne zagadki". Ponieważ to był debiut grupy, większość była bardzo przejęta występem przed tak szacowną publicznością.
    • Zapraszamy do raczenia się lutową odsłoną naszych szkolnych koncertów, którą wraz z dziećmi przygotowała p. Aleksandra Kondraciuk :)
    • Bieżący tydzień rozpoczął się muzealnie, albowiem klasy 4a oraz 4b kolejno we wtorek i środę odwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie w bardzo konkretnym celu. W dniach 1 grudnia 2023r. – 3 marca 2024r. można zapoznać się z niezwykle inspirującą wystawą czasową pt. "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu".
    • Droga Szkolna Społeczności, mamy czym się pochwalić :)

      Dnia 20 lutego 2024r. 48 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim o Puchar Dyrektora SSP nr 10 🏆
    • W piątek, 23 lutego klasa 6 odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy, zapoznaliśmy się z życiem i twórczością kompozytora. Następnie ruszyliśmy z kolejnym przewodnikiem śladami Fryderyka wzdłuż Traktu Królewskiego.
    • „Cukierku, Ty łobuzie” jest wspaniałą książką wprowadzającą w koci świat. Omówienie lektury zbiegło się z dniem kota, który był obchodzony 17 lutego. Te dwa wydarzenia zrodziły pomysł na to, by uczniowie podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i szukali odpowiedzi na pytanie: Czy wszystko wiemy o kotach?
    • Kilka godzin wytężonej pracy, sprawdzania granic swojej cierpliwości i ćwiczenia wytrwałości w wykonaniu pracy plastycznej w technice 3D. A oto efekt poczynań uczniów klasy 3a.
    • W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakows
    • Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

      A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.
    • Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami
    • Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

      Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.
    • Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

      Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięłi w nim udział:
    • Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

      Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.
    • Cały grudzień klasy 4a i 4b na technice składały ze sklejki drewniane cudeńka.

      Były to zwierzęta, samochody, motory. Niby proste, ale trzeba było dokładnie spojrzeć na załączony plan. Wybrać odpowiednie elementy i je zmontować. Nie wszystkim to od razu wychodziło. Ale z pomocą innych uczniów dało się to w końcu wykonać. Następnie ruszające się części sklejaliśmy i po wyschnięciu malowaliśmy gotowy wyrób.
    • W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła konkurs na pracę przestrzenną związaną z symbolem świąt Bożego Narodzenia.

      Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem aż 25 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas 1-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Matysiak miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Po długich debatach udało się podjąć decyzje. 20 grudni
    • Schneeflöckchen sind die zartesten Plätzchen der Welt!



      Płatki śniegu to najdelikatniejsze ciasteczka na świecie! Potwierdzili to pracowici piątoklasiści. Upiekli pyszne ciasteczka według przepisu, który rozumieją bezbłędnie, mimo że jest w języku niemieckim.
    • Wyczekiwania na ten dzień nie było końca...

      dzieci z klas 1-4 nerwowo przestępowały z nogi na nogę, rzucając swoim wychowawcom zniecierpliwione spojrzenia zdające się pytać "kiedy w końcu idziemy na warsztaty czekoladowe?" I w końcu się doczekali...
    • W czwartek, 15 grudnia odbył się szkolny kiermasz świąteczny.

      Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki. W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 5,750 zł na rzecz Kairy - suczki wirtualnie adoptowanej przez Superszkołę.
    • Święta odbieramy przez pryzmat wielu zmysłów. Jednym z nim, jakże zresztą ważnym, jest zapach.

      Zapach igliwia, zapach potraw wigilijnych, czy w końcu woń sianka pod obrusem. Uczniowie klasy 5a w poszukiwaniu zapachów poszli o krok dalej...
    • Do przedkiermaszowej gorączki dołączyła dziś klasa 4b, która na godzinie wychowawczej wykonała absolutnie niezwykłe świece zapachowe.

      Niektóry cytrusowe, inne lawendowe, z całą pewnością każda z nich znajdzie swoje miejsce na stole i przyczyni się do podniosłości spotkania w rodzinnym gronie. Świece zostały wyposażone w skórki pomarańczowe, laski cynamonu, gwiazdki anyżowe, które nadały świecom niepowtarzalnego finiszu.
    • Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami również odwiedzili Dom Kultury "Rembertów" w ostatnią sobotę promieniejąc przedświątecznym podekscytowaniem.

      Jak widać na załączonych zdjęciach, delegacja prac przebiegła podręcznikowo: dzieci wzięły na warsztat pierniczki, dorośli zaś złapali się za bary ze stroikami świątecznymi. Efektem tych działań jest przepiękna limitowana edycja piernikowych smakołyków oraz niepowtarzalnych ozdób, które okraszą niejeden
    • Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

      W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.
    • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

      Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.
    • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.
    • 16 listopada uczniowie klasy 6 wybrali się do jednej z Pijalni Czekolady E. Wedla przy ul. Szpitalnej na warsztaty.

      Nie były to byle jakie warsztaty albowiem punktem fokalnym zajęć była... czekolada. W aurze przepięknych, słodkich zapachów, szóstoklasiści chłonęli wiedzę jak nigdy dotąd.
    • 17 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Badmintonie Drużynowym.

      W sumie 52 dziewczęta i chłopcy, reprezentujący szkoły podstawowe z Rembertowa, stanęli do rywalizacji. Dobitnie świadczy to o rosnącej popularności badmintona wśród młodzieży. Po zaciętych pojedynkach na czterech kortach, gdzie rozegrano łącznie 94 (sic!) pojedynki singlowe i deblowe, ogłoszono wyniki końcowe tur
    • Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

      Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.
    • Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

      Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.
    • Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

      Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".
    • 11 października odbył się Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej.

      Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięło 10 drużyn. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego 2 wygraliśmy a 1 przegraliśmy. Po awansie do półfinału rozegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rzuciliśmy na murawę wszystkie nasze super moce, ale to niestety nie wystarczyło i musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.
    • 13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu.
    • Czas biegnie nieubłaganie i mało kto ma czas, żeby nad tym faktem deliberować, a szkoda, gdyż ulotna natura czasu nie sprzyja zatrzymaniu się w pędzie codziennej bieganiny i nie ułatwia refleksji nad tym co mija bezpowrotnie.
    • XI Bieg RUNbertów - Bieg Rembertowa był licznie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, po której nastąpiły biegi w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.
    • 26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.
    • We wtorek po lekcjach i obiedzie w szkole francuskiej udaliśmy się z wizytą do króla czyli na zwiedzanie pałacu w Wersalu.

      #ErasmusPlus

      #erasmusplusproject
    • Ekipa "Erasmusowa" melduje, że w niedzielę wylądowała w Paryżu na lotnisku (Paris Aéroport - Charles de Gaulle (CDG)).

      W poniedziałek, po ciepłym przywitaniu w naszej szkole partnerskiej "Le lycée Henri-Bergson" wyruszyliśmy na dalszą realizację naszego programu Erasmus+ pt. "Jedność I różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność".
    • Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.
    • Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.
  • Dlaczego Superszkoła?

    Z nami zawsze po drodze! Zanurz się w edu-przygodzie w naszej szkole!
      • Przyjazna kadra
      • Kładziemy nacisk na relacje z naszymi uczniami
      • Wysokie wyniki E8
      • Nasi Ósmoklasiści nieprzerwanie osiągają bardzo wysokie wyniki
      • Dwujęzyczność
      • Od klasy 7 wprowadzamy dwujęzyczność z 2 przedmiotami po angielsku
      • Kompetencje cyfrowe
      • Uczymy korzystać z dostępnych w szkole najnowszych zdobyczy techniki
      • Ekologia
      • Podnosimy eko świadomość naszych uczniów
      • Sport
      • Sięgamy gdzie wzrok nie sięga bijąc swoje rekordy
  •  

  • Aktualności

    Co nowego w Superszkole?
    • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!
      • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!

      • 27.03.2024
      • Jeszcze nie przebrzmiały echa wczorajszych sukcesów recytatorskich naszych uczniów, a tymczasem okazuje się, że znowu mamy powodu do radości i dumy z naszych uczennic!

        25 marca odbyła się VIII edycja międzyszkolnego konkursu Dance ma Sens! Organizatorem konkursu jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

      • Hania Gajzler i Łucja Tur wytańczyły złoto!: Czytaj więcej
    • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?
      • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?

      • 26.03.2024
      • 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem - przedstawieniem przygotowanych przez siebie utworów przed szacownym jury oraz zmierzeniem się z poważną konkurencją z innych rembertowskich szkół podstawowych.

      • Warszawska Syrenka, czy raczej Posejdon?: Czytaj więcej
    • Rozdanie nagród w konkursie świetlicowym
      • Rozdanie nagród w konkursie świetlicowym

      • 22.03.2024
      • 18 marca zostały rozdane nagrody laureatom i uczestnikom świetlicowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”. Dokonała tego pani dyrektor, Małgorzata Mojsak, wraz z paniami ze świetlicy, p. H. Pawlik oraz p. I. Kietlińską-Brewko.

        Poniżej zamieszczamy fotorelację p. Agnieszki Matysiak. Niestety, nie wszyscy laureaci byli obecni na rozdaniu nagród, dlatego brakuje ich na zdjęciach.

      • Rozdanie nagród w konkursie świetlicowym: Czytaj więcej
    • Smaczne, zdrowe oraz kolorowe!
      • Smaczne, zdrowe oraz kolorowe!

      • 22.03.2024
      • 22 marca uczniowie z klasy IIB w ramach podsumowania tematu tygodniowego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.

        Dzieci dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych należy dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do robienie kanapek. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale.

      • Smaczne, zdrowe oraz kolorowe!: Czytaj więcej
    • Światowy Dzień Zespołu Downa
      • Światowy Dzień Zespołu Downa

      • 22.03.2024
      • Światowy Dzień Zespołu Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki nie bez przyczyny obchodzi się 21 marca.

        Data symbolizuje trisonomię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa. Ta symboliczna data przypomina nam, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności.

      • Światowy Dzień Zespołu Downa: Czytaj więcej
    • Co robią klasy: 5a, 5b i 6 na technice?
      • Co robią klasy: 5a, 5b i 6 na technice?

      • 21.03.2024
      • Właśnie skończyliśmy omawiać obwody elektryczne i zapoznaliśmy się z kilkoma tematami z elektroniki. Nauczyliśmy się symboli podstawowych elementów elektronicznych. Rozpoznawaliśmy te elementy w rzeczywistości. Odczytywaliśmy opory oporników. Rozmawialiśmy o tym, jak sporządza się schematy obwodów. Dowiedzieliśmy się, co to jest połączenie szeregowe i co to jest połączenie równoległe. Podjęliśmy dyskusję, dlaczego gdy przepali się jedna lampka na choince, to inne przestają działać i dlaczego tak się nie dzieje w naszej domowej instalacji elektrycznej. Poznaliśmy również budowę kilku urządzeń elektrycznych.

      • Co robią klasy: 5a, 5b i 6 na technice?: Czytaj więcej
    • Odpowiednie dali obce słowo!
      • Odpowiednie dali obce słowo!

      • 21.03.2024
      • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

        Ten będący pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkurs, od lat niezmiennie przyciąga humanistów i lingwistów z klas starszych pragnących recytować w języku obcym fragment prozy lub wiersz z literatury polskiej.

        Dziś znamy już oficjalne wyniki konkursu i nie zawahamy się ich użyć :). Tegoroczne jury doceniło i wyłoniło troje laureatów z klas ósmych prezentujących twórczość naszych czołowych polskich twórców i tak:

        Mikołaj Gajzler przebojem zdobył I miejsce za wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Niektórzy lubią poezję” po angielsku 🇬🇧 w przekładzie Stanisława Barańczaka,

        Adrianna Zwolińska zabezpieczyła II miejsce za

      • Odpowiednie dali obce słowo!: Czytaj więcej
    • Wiosenna edycja Leśnej Bandy
      • Wiosenna edycja Leśnej Bandy

      • 19.03.2024
      • Ależ ten czas leci! Dopiero co uczniowie klas 4a oraz 4b brali udział w zimowej odsłonie warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu, a już znowu tu jesteśmy na wiosennej części naszego całorocznego projektu.

        Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku. Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.

      • Wiosenna edycja Leśnej Bandy: Czytaj więcej
    • Szczęśliwa siódemka (7A oraz 7B)!
      • Szczęśliwa siódemka (7A oraz 7B)!

      • 17.03.2024
      • W czasie publikacji wyników III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowego z geografii oraz języka niemieckiego organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w pokoju nauczycielskim zauważyć można było wyraźne poruszenie...

        Kolejni nauczyciele weryfikowali zasłyszane wyniki, po czym przecierali oczy ze zdumienia. Bynajmniej nie dlatego, że nikt nie wierzył, że tym oto śmiałkom uda się ta sztuka, wszak zarówno Dawida Kulmę, Konrada Siudę z klasy 7a i Piotra Barskiego z klasy 7b wszyscy znają od najlepszej strony... rzecz w tym, że biorąc pod uwagę poziom trudności ostatniego etapu konkursu, wyniki obu naszych asów są po prostu kosmicznie spektakularne!

      • Szczęśliwa siódemka (7A oraz 7B)!: Czytaj więcej
    • Warsztaty fizyczne i robotyczne klasy 7b
      • Warsztaty fizyczne i robotyczne klasy 7b

      • 17.03.2024
      • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w warsztatach fizycznych oraz robotycznych. Pierwsza grupa miała okazję przekonać się, czym jest bardzo niska temperatura i jak wpływa na różne stany skupienia.

        Młodzi naukowcy poznali nadprzewodniki i zastosowali je podczas przeprowadzonych eksperymentów. Natomiast podczas zajęć w laboratorium robotycznym uczniowie zbudowali robota, nauczyli się posługiwać jego językiem i pomogli mu pokonać tor przeszkód.

      • Warsztaty fizyczne i robotyczne klasy 7b: Czytaj więcej
    • Uczniowie klasy 8 z wizytą w Sejmie RP
      • Uczniowie klasy 8 z wizytą w Sejmie RP

      • 16.03.2024
      • W ostatnich dniach lutego, uczniowie klasy 8dw udali się na wycieczkę do Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Pobyt w epicentrum polskiego parlamentaryzmu pozostawił w nich masę refleksji i wspomnień rezonujących do dnia dzisiejszego. Niektórzy z nich postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z szerszym gronem odbiorców.

      • Uczniowie klasy 8 z wizytą w Sejmie RP: Czytaj więcej
    • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka
      • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

      • 16.03.2024
      • 15 marca odbył się etap szkolny 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

        Jury miało bardzo trudne zadanie do wykonania - wyłonić reprezentantów do etapu dzielnicowego. Wysłuchaliśmy siedemnastu przepięknych interpretacji wierszy. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Wszyscy bardzo dobrze opanowali teksty i mieli możliwość zaprezentowania się przed większą publicznością. Oto podium:

      • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka: Czytaj więcej
    • Festiwal Sałatek Św. Patryka
      • Festiwal Sałatek Św. Patryka

      • 15.03.2024
      • Kończący się właśnie tydzień obfitował w masę uniesień zainspirowanych obchodami Dnia Św. Patryka. I choć kalendarzowo dzień ten przypada dopiero na niedzielę, to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że tego dnia nic nie zwojujemy. Dlatego też na przestrzeni całego tygodnia klasy 4-8 prześcigały się w pomysłach na sałatkę warzywną lub owocową najlepiej swoim składem i kompozycją nawiązujących do dnia patrona Irlandii.

      • Festiwal Sałatek Św. Patryka: Czytaj więcej
    • Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
      • Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

      • 12.03.2024
      • 12 marca uczniowie klas 4-5 pochłonięci zostali bez reszty zajęciami historycznymi zorganizowanymi przez Archeologiczne Warsztaty. Podczas spotkania poznaliśmy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.

        W czasie warsztatów wspólnie zbudowaliśmy model łuku architektonicznego, ułożyliśmy mozaiki z prawdziwego marmuru, rozświetliliśmy pomieszczenie za pomocą rzymskich lampek oliwnych oraz samodzielnie wykonaliśmy i zagraliśmy w starożytną rzymską grę planszową!

      • Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu: Czytaj więcej
    • Wyniki świetlicowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”
      • Wyniki świetlicowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

      • 11.03.2024
      • dniach 4-5 marca odbył się świetlicowy konkurs "Mistrz Pięknego Czytania".

        Wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3. Jury w składzie: p. Halina Pawlik, p. Irena Kietlińska-Brewko, p. Anna Dzierżanowska oraz wybrani uczniowie klas 4a oraz kl. 4b wysłuchali pięknego czytania fragmentów książki M. Jaworczakowej pt. „Jacek, Wacek i Pankracek” oraz Legendy o Kraku. I tak postanowiono przyznać następujące wyróżnienia:

      • Wyniki świetlicowego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”: Czytaj więcej
  • Dla uczniów i rodziców

    Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
  • Ślubowanie Pierwszaków

    13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu. Podniosłość tej chwili poznać można było po wyraźnym poruszeniu na twarzach naszych najmłodszych uczniów. Skupieni i przejęci, w towarzystwie swojej Pani Wychowawczyni Małgorzaty Jakubowskiej, zostali mianowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mojsak. Niech każdy dzień w naszych murach stanie się dla Was niepowtarzalną przygodą. Oby każda rozmowa, napotkana osoba lub nadarzająca się okazja wzbogacała Wasz życiowy arsenał doświadczeń.
    • Społeczne Towarzystwo Oświatowe
    • Erasmus+
    • Librus Synergia
    • Fundacja WOŚP
    • Rowerowy Maj
    • Superkoderzy
    • Laboratoria Przyszłości