XIX edycja Turnieju Warsaw Judo Open

Warsaw_Judo_Open_2017_feat

[ A+ ] /[ A- ]

W dniach 30.09-01.10 na Warszawskim Torwarze odbył się XIX Warsaw Judo Open.

Warsaw Judo Open to największy międzynarodowy turniej judo w Polsce i jeden z największych i najbardziej prestiżowych w Europie organizowany dla młodzieży w wieku 13 – 19 lat (jest to również turniej selekcyjny do Kadr Narodowych). W sumie w zawodach wzięło udział ponad 1 800 zawodników reprezentujących 31 krajów Europy i Azji. Jednym z nich był uczeń naszej szkoły Jakub Małolepszy reprezentujący klub z Rembertowa UKJ ASzWoj. 

Jakub wystartował w kategorii młodzicy U15 w kat wagowej do 50 kg, w której uczestniczyło w sumie 483 zawodników oraz  193 zawodniczki. Kategoria U15M-50 chłopcy była kategorią, którą reprezentowała największa liczba zawodników – 81. Jakub stoczył w sumie 6 walk – wygrał wszystkie zdobywając złoto.

Na swojej drodze do złotego medalu nie spotkał żadnego Polaka. Wygrał z reprezentantem Czech, Francji, Białorusi oraz trzy razy z reprezentantami Ukrainy. Stoczył piękne walki – część z nich zakończył przed czasem. Wygrana na tym turnieju jest największym dotychczasowym sukcesem Jakuba na arenie międzynarodowej.

Szczegóły przebiegu walk widoczne są na drabince

Gratulujemy serdecznie Jakubie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *