Wycieczka do „Nice Cream Factory”

Nice_Cream_Factory_feat

[ A+ ] /[ A- ]

17 listopada klasa 3b uczestniczyła w warsztatach z ciekłym azotem w „Nice Cream Factory” przy ul. Chmielnej w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się podczas niej jak niesamowity może być jeden z najczęściej występujących  na naszej planecie pierwiastków. Dzieci wzięły czynny udział w całej serii doświadczeń. Największe wrażenie zrobiło doświadczenie, w którym kwiaty róży pod wpływem azotu przemieniały się w szkło i po uderzeniu o blat stołu rozpadały się na tysiące drobnych kawałków.

Na koniec warsztatów, uczestnicy wycieczki degustowali skomponowane przez siebie desery lodowe. Było bardzo smakowicie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *