Złoty Medal Komisji Edukacji Narodowej

zloty_medal_ken_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Z największą przyjemnością i dumą śpieszymy poinformować, że podczas uroczystej Gali Jubileuszu 30-lecia STO (24 listopada br.) członkom STO, nauczycielom i społecznikom wręczone zostały odznaczenia państwowe, Medale KEN oraz Złote i Srebrne Odznaczenia STO. 

Wśród odznaczonych znalazła się także Pani Prof. Elżbieta Putkiewicz (prywatnie babcia Antoniny Kijanowskiej z klasy II gimnazjum), która z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Pana Andrzeja Sosnowskiego odebrała Złoty Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal ten jest wyjątkowym odznaczeniem resortowym nadawanym za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej.

Pani Prof. Elżbieta Putkiewicz ma tak dużo zasług dla unowocześnienia oświaty w Polsce, że trudno je wszystkie zliczyć. Pracując na Wydziale Pedagogicznym UW przygotowała całe zastępy nauczycieli doskonale wyedukowanych, odpowiedzialnych, wrażliwych, twórczych. Zna jak nikt problemy polskiej oświaty; jest autorką wielu opracowań i raportów pokazujących słabe punkty, błędy i absurdy systemu, ale też mocne strony, zalety i źródła nadziei dla polskich szkół. Społeczne Towarzystwo Oświatowe zawdzięcza Pani Profesor bardzo dużo, gdyż od początku wspierała idee STO i nieraz przekładała je na język praktyki szkolnej. Jest dla STO autorytetem i nieocenioną doradczynią. Do poszczególnych szkół kierowała swoich młodych współpracowników, którzy pomagali zrozumieć rodzicom – amatorom w oświacie – co jest naprawdę ważne w nowej szkole. Przez całe 30-lecie okazywała szkołom STO wiele uwagi i nieraz brała je za przedmiot swoich badań.

Gratulujemy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *