Projekt „Obieżyświat” zawitał do krajów niemieckojęzycznych

obiezyswiat_niemcy_2017_feat

[ A+ ] /[ A- ]

13 grudnia br. Pani Ola Adamek zabrała uczniów klasy 3a w podróż po krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria i Liechtenstein). Wędrówkę rozpoczęło przedstawienie swojego imienia w języku polskim i dowiedzenie się jak ono brzmi w języku niemieckim. Okazało się, że w klasie 3a uczą się: Stan, Bȁrbel, Susanne, Tim, Kristoff, Michaela, Hanna, Martina, Basti, Simon, Dorothee.

Rozmowa na temat poszczególnych krajów, odszukanie ich na mapie świata oraz wykonanie plakatów na podstawie dostarczonych informacji, stanowiło następny etap wędrówki. Trudno było nie zauważyć, że proces twórczy bez reszty pochłonął wszystkich uczestników wyprawy!

Zaskoczeniem dla wszystkich było wejście Basi w stroju bawarskim, czyli w zamszowych krótkich spodenkach z szelkami. Nie mogło się obejść bez akcentu świątecznego. Na stoliku zagościł wieniec adwentowy, a dzieci zaśpiewały kolędę „Cicha Noc” w języku niemieckim i polskim.

Wiele emocji budziło prezentowanie kraju na podstawie wykonanego plakatu. Natomiast gra rozgrywana na komputerze i sprawdzająca zdobyte wiadomości  pochłonęła wszystkich bez reszty, nie mówiąc o ogromnej radości ze wspólnej zabawy.

Pani Olu! Bardzo dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *