Wsi spokojna, wsi wesoła, wsi mazowiecka…

cof

[ A+ ] /[ A- ]

W ramach realizowanego w bieżącym roku szkolnym projektu „Mazowsze – moja mała Ojczyzna”, uczniowie klas 7a oraz 7b udali się do położonego w Sierpcu Muzeum Wsi Mazowieckiej. W tamtejszym, przesiąkniętym do szpiku kości duchem Mazowsza Skansenie, uczestnicy wycieczki wzięli udział w bogatym programie edukacyjnym.

Rozpoczęliśmy od przejazdu stylowym wozem. Następnie, obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. “Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu”. Bardzo ciekawym punktem programu był długi spacer w towarzystwie przewodnika po terenie skansenu. Spacer obejmował dokładne zwiedzanie ekspozycji pt. “Boże Narodzenie na Mazowszu” prezentowanej w 10 chałupach z przełomu XIX i XX wieku oraz ekspozycji stałych prezentowanych w dworze, galerii rzeźby i powozowni.

Swoistą wisienką na torcie były warsztaty podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby choinkowe (baletnicę lub anioła).

Po tej solidnej dawce wiedzy oraz dotlenieni w pięknych okolicznościach przyrody z dala od wielkomiejskiego zgiełku i smogu, wróciliśmy do szkoły 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *