Superszkoła Super Rodziców pełna!

rodzice_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Nasza szkoła to miejsce, w którym niezbędna jest współpraca wszystkich zainteresowanych stron. W tym multilateralnym wysiłku ogromną rolę odgrywa zaangażowanie rodziców w szkolną działalność, tak na polu organizacyjnym jak też np. edukacyjnym. Pragniemy przedstawić wszystkim naszych najaktywniejszych rodziców, tym samym doceniając oraz dziękując Państwu za Wasz trud, czas i wysiłek 🙂

Ludzka pamięć z istoty rzeczy jest bardzo ułomna i nierzetelna. Pozostawia nam do dyspozycji puzzle które nie zawsze układają się w jedną przejrzystą całość. Na całe szczęście nad wspomnieniami i pamięcią absolutną czuwa Pani Marta Skok, która już od lat z niezwykłym zaangażowaniem i pasją rejestruje najważniejsze momenty w historii Superszkoły. Filmy Pani Marty to dzieła kompletne, po mistrzowsku zmontowane i okraszone klimatyczną muzyką pozwalają nam bez końca cieszyć się kompletnymi wspomnieniami 🙂

Pani_Marta_Skok _1

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu jednej z mam naszych uczniów Pani Moniki Sawy, uczniowie klas  7a, 7b oraz II PG wzięli udział w zajęciach dotyczącego przepisów prawa obowiązujących w naszym kraju. Hasłem przewodnim było pytanie czym w ogóle jest prawo i czy jest nam ono potrzebne skoro wszystko wokół nas wydaje się być zorganizowane. W daklszej części zajęć omawiane były kwestie odpowiedzialności nieletnich.

zajęcia_prawo_2017_2

Z kolei dzięki Pani Paulinie Wilk, uczniowie klasy 3a mieli niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w warsztatach hiszpańskich. Arcyciekawe rozmowy o kulturze i tradycjach tego położonego na Półwyspie Iberyjskim pięknego kraju znalazły swój przepyszny finał. Pod bacznym okiem pani Wilk, dzieciaki wyczarowały najlepszą na świecie paellę. Potrawa ta w każdym rejonie Hiszpanii, ba, w każdym domu, serwowana jest trochę inaczej, jednak nigdy nie zdarzyło się nam zjeść tak dobrej jak tej na zdjęciach 🙂 Może to dzięki atmosferze wspólnego gotowania, może dzięki kulinarnym talentom, w każdym razie efekt palce lizać!

Pani Paulina Wilk 1

Pani Paulina Wilk 2

O tym jak zawiłe i kręte potrafią być meandry współczesnej polityki wiedzą wszyscy ci, którzy usiłowali przyjrzeć się tej skomplikowanej materii. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, bowiem w gąszczu doniesień, relacji, analiz i interpretacji, trudno niekiedy dopatrzeć się prawdziwej istoty rzeczy. Tutaj w sukurs przyszła nam Pani Agnieszka Bryc, która w bardzo ciekawy i co ważne przystępny sposób opowiada naszym gimnazjalistom o polityce.

Pani_Agnieszka_Bryc_2.jpg

Dnia 24 listopada 2017r. w klasie 3a odbyły się zajęcia zaznajamiające z historią, tradycjami oraz współczesnością Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Obieżyświat”, prowadzone przez P. Elżbietę Winnicką (mamę Hani) oraz P. Jona Thompsona.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z krajami tworzącymi Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, ich symboliką, flagami, godłami, walutą oraz miastami.

Prowadzący przybliżyli dzieciom postacie J.K. Rowling, Alana Alexandra Milne’a oraz Williama Szekspira. Po tak ogromnej dawce informacji, orszak klasy 3a udał się na tradycyjną angielską herbatkę, podaną w pięknych białych filiżankach. Słodki dodatek stanowiły kruche ciasteczka.

Herbata u Królowej była doskonałą okazją do zachowania etykiety i przestrzegania savoir-vivre’u. Można więc było kontynuować wycieczkę i udać się do Walii, aby poznać wiele ciekawostek z nią związanych, np. w języku walijskim nie ma liter K, Q, V oraz Z, jedno z walijskich miast ma najdłuższą nazwę na świecie. Poza tym, Walia jest krajem, który ma najwięcej zamków na kilometr kwadratowy powierzchni. Z wizyty w Szkocji z kolei, dzieci najlepiej zapamiętały szkocki taniec w narodowych strojach. Okazało się, że wcale nie jest taki łatwy.

obiezyswiat_w.brytania_2017_35

obiezyswiat_w.brytania_2017_29

23 listopada 2017 r. klasy gimnazjalne miały okazję podnieść swoją świadomość związaną ze zdrowym stylem życia, a szczególnie zdrowym żywieniem. Podczas spotkania z Panią Aleksandrą Żelazo, autorką książki pt. „Bądź fit”, nasza młodzież dowiedziała m. in. się jak smacznie i zdrowo posiłki oparte na sezonowych produktach oraz poznała wiele cennych wskazówek żywieniowych.

Warto wiedzieć, że Pani Aleksandra Żelazo jest instruktorką fitnessu, kulturystyki i pilatesu, zaliczaną do pierwszej dziesiątki najlepszych trenerów personalnych w Polsce.

zdrowe_zywienie_1

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Podemskiego, uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli sposobność dowiedzieć się wielu arcyciekawych rzeczy związanych z historią w jędyku angielskim. Ich miny zdradzały autentyczne zaintresowanie, ale to już zupełnie inna historia… 🙂

bty

Rodziców świadczących pomoc Superszkole jest oczywiście więcej, wśród nich znaleźć się muszą także:

  1. Pani Elżbieta Winnicka
  2. Pan Paweł Kobyłecki
  3. Pan Rafał Filipiak
  4. Pani Jolanta Kwiatkowska
  5. Państwo Iwona i Tomasz Kwiatkowscy
  6. Pani Irena Dankowska
  7. Pani Marta Młodzińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *