Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy po raz 29.!

targi_edukacyjne_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

W dniach 22-24 lutego odbywała się w Pałacu Kultury i Nauki XXIX edycja Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy. Uczniów klasy III PG nie mogło rzecz jasna na nim zabraknąć 🙂

Salon, organizowany już po raz 29., otworzyła debata „Czy absolwenci techników powinni iść na studia?”, moderowana przez prof. Stefana M. Kwiatkowskiego, rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dyrektorzy stołecznych techników i reprezentanci uczelni dyskutowali o ułatwieniu absolwentom techników drogi na dobre kierunki studiów. W debacie wziął udział zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński. Wiceprezydent Paszyński uczestniczył także w uroczystym otwarciu Salonu, w którym uczestniczyli także przedstawiciele środowiska akademickiego stolicy z ks. profesorem Stanisławem Dziekońskim, rektorem UKSW, prof. Stefanem Kwiatkowskim, rektorem APS, prof. Michałem Zasadą, prorektorem SGGW.

Tradycyjnie podczas Salonu zainteresowaniem cieszyły się prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat egzaminu maturalnego i egzaminu gimnazjalnego, a także prezentacje uczelni warszawskich. Goście Salonu mogli także skorzystać z porad doradców zawodowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *