LIDL – wydział matematyki stosowanej

5_klasa_w_lidlu_2018_feat

Dnia 5 kwietnia 2018 r., uczniowie klasy 5 uczestniczyli w nietypowej lekcji matematyki. Zajęcia odbyły się w sklepie LIDL.

Celem lekcji była nauka planowania zakupów zgodnie z wyznaczonym kryteriów, takich jak ceny poszczególnych produktów, jednostki wagowe, czy w końcu obliczanie reszty.

Tego typu lekcja to także edukacja społeczna, ucząca dzieci zachowania w sklepie, na ulicy, czy autobusie.

Po powrocie do szkoły, odbyła się dalsza część zajęć, podczas której uczniowie omawiali zakupy i dokonywali analizy paragonu. Paragony sklepowe uczniowie wkleili do zeszytów. Została również napisana krótka notatka z tego doświadczenia zakupowego. Uczniowie nie kryli entuzjazmu z powodu lekcji nacechowanej praktycznym podejściem do tematu 🙂

Barbara Zarzycka

P.S. A teraz oddajmy głos dzieciom, poniżej przedstawiamy notatkę z lekcji Oliwii Ejdys: