Wystawa teatralna

wystawa_teatralna_2018_feat

Czym jest teatr? Jakie zawody wykonują ludzie pracujący w teatrze? Co to jest opera, a co balet? Na te i inne pytania odpowiadała pani dyrektor Jolanta Bredek-Morawska i Danuta Wyszyńska-Hałat, które na czas trwania kwietniowej wystawy wcieliły się w rolę kustoszy.

Uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej słuchając prelekcji, mleli możliwośćo bejrzenia zgromadzonych eksponatów, wśród których znalazly się kostiumy, programy teatralne z przedstawień dla dzieci i dorosłych, zdjęcia przedmiotów wykorzystywanych jako rekwizyty w spektaklach, baletki, puenty, spódnica baletnicy oraz plakaty i lalki wypożyczone z teatru Baj.

Wystawa byta jednym z wydarzeń odbywającego się corocznie Festiwalu Teatralnego w naszej szkole. Metamorfozy sali językowej w nastrojową wystawę poświęconą teatrowi dokonały: Jolanta Bredek-Morawska, Katarzyna Flisek, Agnieszka Matysiak, Danuta Wyszyńska-Hałat, Monika Sawa i Karol Ejdys.