O wizycie w Sądzie Okręgowym oraz o tym, czego można nauczyć się na cudzych błędach

sad_okregowy_6_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

19 kwietnia 2018 r. uczniowie kl. 6 wybrali się do Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie zapoznali się z codziennymi zajęciami sądowymi oraz historią tego niezwykłego miejsca, a także zajrzeli do, na co dzień niedostępnych dla wszystkich, zakątków.

Nauczyli się właściwie odczytywać sygnatury pism sądowych i wzięli udział w symulowanej rozprawie. Sprawa nie była łatwa, ponieważ oskarżony i jeden ze świadków kłamali, a dowodów przestępstwa było niewiele. Na szczęście młodzi sędziowie i ława przysięgłych poradziła sobie ze sprawą 🙂 Oczywiście była to tylko zabawa, ale dzięki niej wszyscy uczestnicy zajęć mogli prześledzić przebieg procesu, a także niemal na własnej skórze poczuć odpowiedzialność za naruszenie prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *