Paella Valenciane zaspokoiła iście wilczy apetyt klasy 6

cof

[ A+ ] /[ A- ]

O tym, że kuchnia hiszpańska może być propozycją niezwykle zdywersyfikowaną, wiedzą chyba wszyscy. Uosabia bowiem sobą zarówno potrawy o typowo śródziemnomorskim rodowodzie z południowego wybrzeża (kuchnia andaluzyjska), potrawy ludów pasterskich, jak i kuchnia wywodząca się z tradycji morskich (Galicja (Hiszpania). Jednym ze sztandarowych produktów kuchni hiszpańskiej jest bez wątpienia paella, którą w wersji Valenciane przybliżył nam Krzysztof Wilk z klasy 6. Z wrodzoną maestrią i kulinarnym wyczuciem na oczach wygłodniałej gawiedzi odprawiał swoje czary na patelni, mieszając wszystkie niezbędne ingrediencje i muskając nasze powonienie nutką szafranu. Kropką nad „i” był fakt, że zarówno sam przepis, jak i prezentacja Szefa Krzysztofa odbywała się w języku angielskim.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, niech zmysły ruszą do boju! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *