W mateczniku Mazowsze

koncert_mazowsza_2017_feat

[ A+ ] /[ A- ]

3. października pokaźna delegacja naszej szkoły w postaci uczniów klas 2, 3a, 3b, 4a, 4b, 5 oraz 6 udały się na wycieczkę do Otrębusów na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Piękna tradycyjnych tańców regionalnych nie oddadzą żadne słowa, to po prostu trzeba zobaczyć! 🙂

„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar „Mazowsza” szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *