Franciszek Dankowski wypływa na szerokie wody!

motorowodny_dankowski_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Przedstawiamy dzisiaj sylwetkę Franciszka Dankowskiego, ucznia klasy 6, który dalko dopłynął w Motorowodnych Mistrzostwach Warszawy. Gratulując mu serdecznie osiągnięcia, oddajmy głos samemu Franciszkowi:

Nazwa zawodów – Motorowodne Mistrzostwa Warszawy Formuły Przyszłości. Zajęte 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji z 4 eliminacji Mistrzostw Warszawy.

Klasa w której zająłem 2 miejsce – klasa 3 (zakres wiekowy w tej klasie to 12 do 13 lat).

Terminy wszystkich eliminacji – 09.06.2018r., 09.06.2018r., 01.09.2018r., 15.09.2018r. Dwie pierwsze eliminacje były przeprowadzone w jednym dniu. Zająłem na nich dwa razy 3 miejsce. Trzecie eliminacje Warszawy były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata w Dubaju.

Pierwsze dwa miejsca zakwalikowały się do Mistrzostw Świata. Zająłem na nich 1 miejsce, a więc będę także w dniach 15-17 listopada w Dubaju reprezentować Polskę w swojej klasie. Na ostatnich eliminacjach zająłem 2 miejsce. Łączna ilość punktów pozwoliła mi zająć 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Formuła Przyszłości polega na pływaniu na zawodach na pontonach z silnikami zabórtowymi. Formuła Future ( Formuła Przyszłości) adresowana jest do dzieci i młodzieży stawiających pierwsze kroki w sporcie motorowodnym. W uproszczeniu można powiedzieć, że są to zawody na pontonach ze sztywnym dnem na trasie slalomowej. Formuła dzieli się na klasy wiekowe. Najmłodsi pływają na rumplu z asystą osoby dorosłej, a nieco starsi samodzielnie sterują kierownicą. Jest to więc dyscyplina wyjątkowo bezpieczna. Organizowane są w niej mistrzostwa Europy i mistrzostwa Świata. Typy torów w tej dyscyplinie sportu to slalom i manewrówka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *