Maja Młodzińska Laureatką Festiwalu Piosenka Dekady – Przebój stulecia.

garwolin_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Maja Młodzińska nieprzerwanie kontynuuje świetną passę. W 4. już edycji Festiwalu Piosenka Dekady wyśpiewała tytuł laureata! Na przesluchaniach zaspiewala piosenki „Ada, to nie wypada” i ” Ballada jarzynowa” nie pozostawiając żadnych złudzeń co do swojej palmy pierwszeństwa wśród rywali obecnych na festiwalu.

W tym roku wyjątkowo festiwal nie był poświęcony żadnej z dekad w polskiej muzyce. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy szukali przeboju stulecia!

Uczestnicy tegorocznej edycji Festiwalu Piosenka Dekady mogli wybierać spośród wszystkich polskich utworów powstałych na przestrzeni 100 lat. Wzorem lat ubiegłych najpierw odbędą się przesłuchania festiwalowe – 30 i 31 października, a później koncert finałowy z udziałem najlepszych wokalistów – 25 listopada.

Pewne zasady się nie zmieniły. Uczestnicy wykonali dwa utwory – jeden z listy obowiązkowych i jeden dowolny. Spośród wszystkich komisja konkursowa wybrała tych, których zaprosiła do udziału w koncercie finałowym. I to jest już pierwsze wyróżnienie. Podczas koncertu finałowego zwycięzców wyłoniła jedynie publiczność.

FB_IMG_1540983521576

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *