Klasy 1-3 w młynie Gąsiorowo

mlyn_gasiorowo_2018_feat

Dnia 22 listopada udaliśmy się na wycieczkę do ośrodka „Młyn Gąsiorowo” na „Andrzejki i Katarzynki w Gąsiorowie”. Zaraz po przyjeździe były wspólne tańce i pląsy. Zapoznaliśmy się z wróżbami i wierzeniami związanymi z andrzejkami i katarzynkami, wróżyliśmy sobie (m.in. lanie wosku, wróżby z kubeczkami). W czasie wycieczki były również warsztaty kulinarne, dzieci lepiły ciasteczko z wróżbą. Ciasteczka zostały upieczone, a dzieci, zjadając je ze smakiem, odczytywały, co przyniesie przyszłość. W przerwie między zajęciami bawiliśmy się na placu zabaw, obserwowaliśmy domowe zoo. Tradycyjnie na koniec wycieczki kupiliśmy pamiątki w miejscowym sklepiku.  Ważnym punktem programu był przepyszny obiad: zupa pomidorowa oraz naleśniki.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To była wspaniała wycieczka.

Krystyna Bogucka