Klasy 1-3 w młynie Gąsiorowo

mlyn_gasiorowo_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Dnia 22 listopada udaliśmy się na wycieczkę do ośrodka „Młyn Gąsiorowo” na „Andrzejki i Katarzynki w Gąsiorowie”. Zaraz po przyjeździe były wspólne tańce i pląsy. Zapoznaliśmy się z wróżbami i wierzeniami związanymi z andrzejkami i katarzynkami, wróżyliśmy sobie (m.in. lanie wosku, wróżby z kubeczkami). W czasie wycieczki były również warsztaty kulinarne, dzieci lepiły ciasteczko z wróżbą. Ciasteczka zostały upieczone, a dzieci, zjadając je ze smakiem, odczytywały, co przyniesie przyszłość. W przerwie między zajęciami bawiliśmy się na placu zabaw, obserwowaliśmy domowe zoo. Tradycyjnie na koniec wycieczki kupiliśmy pamiątki w miejscowym sklepiku.  Ważnym punktem programu był przepyszny obiad: zupa pomidorowa oraz naleśniki.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To była wspaniała wycieczka.

Krystyna Bogucka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *