Nastolatek a depresja

[ A+ ] /[ A- ]

47023766_2307206282687620_3897048278356721664_n

Zapraszamy Państwa na spotkanie z autorami książki tytułem „Nastolatek a depresja. Praktyczny poradnik dla rodziców i młodzieży” – dr Konradem Ambroziakiem, dr Arturem Kołakowskim oraz Klaudią Siwek. Spotkanie poprowadzi Iwona Zabielska-Stadnik, redaktor naczelna Newsweek Psychologia, który wraz z Małą Psychologią jest patronem wydarzenia.

„Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać” to kompendium wiedzy na temat depresji, jej przyczyn oraz metod leczenia. Jej dopełnieniem jest niniejsza książka – swoisty instruktarz zawierający rady, wskazówki, ćwiczenia, podpowiedzi i odpowiedzi na nurtujące pytania. To wyczerpujący poradnik skierowany do głównych zainteresowanych: nastolatków dotkniętych depresją i ich rodziców.

Rodzicu, dzięki lekturze dowiesz się między innymi:

# jak zaakceptować chorobę dziecka i jej konsekwencje,
# jak poradzić sobie z uporczywym poczuciem winy,
# jakie twoje zachowania sprzyjają leczeniu, a jakie mogą je zakłócić,
# jak motywować, chwalić i nagradzać swojego nastolatka,
czego możesz wymagać od dziecka z depresją i jak to egzekwować,
# jak zadbać o siebie i pozostałych członków rodziny.

Nastolatku, dzięki lekturze dowiesz się między innymi:

# jak rozmawiać z innymi o swojej chorobie,
# jak planować swoją codzienność (dom, szkoła, czas wolny),
# jak postępować w sytuacjach kryzysowych (spadek nastroju, myśli samobójcze),
# jak pracować ze swoimi emocjami – poznasz techniki akceptacji i uważności,
# jak radzić sobie z krzywdzącą stygmatyzacją społeczną,
jak się przygotować i zmotywować do terapii.”

Tym samym na spotkanie zapraszamy rodziców i ich dzieci, nastolatków, a także studentów psychologii, psychologów i psychoterapeutów, którzy w swojej pracy zajmują się depresją i pomagają młodzieży oraz ich opiekunom. Zapraszamy także wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką depresji i chcą w przystępny sposób posiąść rzetelną wiedzę naukową oraz usłyszeć odpowiedzi na swoje pytania od renomowanych praktyków, tym samym biorąc udział w profilaktyce i demitologizacji zaburzeń psychicznych i być może pomóc kiedyś sobie lub bliskim.
11 grudnia (we wtorek) w Księgarni Psyche w Warszawie (w budynku Uniwersytetu SWPS) o godzinie 18.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *