Jak zostać prawdziwym koneserem dzieł sztuki?

muzeum_narodowe_5a_i_5b_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

Odpowiedź jest tylko jedna: należy podążać szlakiem wycieczek klas piątych. Tym razem 12 grudnia nasi młodzi intelektualiści wraz ze swoimi niestrudzonymi wychowawcami udali się do Muzeum Narodowego, aby dowiedzieć się „Co mówią obrazy?”. Malarstwo religijne, rodzajowe, mitologiczne, portret reprezentacyjny, pejzaż, martwa natura, weduta, czy wreszcie abstrakcja nie są im już obce. Każdy znalazł coś dla siebie, a to martwą naturę vanitas, Achillesa w damskim stroju, a może skomplikowany malarski galimatias przedstawiający podobno królika. Szkoda tylko, że na koniec nie serwowano … pizzy, no cóż next time!

Małgorzata Mojsak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *