Kornel Makuszyński dla dzieci

kornel_makuszynski_2019_feat

[ A+ ] /[ A- ]

5 marca klasa 2b pod dowództwem Pani Ani Dzierżanowskiej przedstawiła uczniom z klas 1–3 sylwetkę uwielbianego przez dzieci Kornela Makuszyńskiego. Nie było to suche wyliczenie faktów z życiorysu, a barwna opowieść o życiu i twórczości autora Koziołka Matołka.

Aktorzy wcielili się w bohaterów najbardziej znanych utworów Kornela Makuszyńskiego. I tak Janek Soroka został „Koziołkiem Matołkiem”, „Szatanem z 7 klasy” był Maks Dzieliński, „Szaloną panną Ewą” Natalka Brandyk, a tymi co „Ukradli Księżyc” zostali Wiktor Guzowski i Arek Pauszek. Zosia Wiśniewska była Basią z „Awantury o Basię”. Oliwia Dąbkowska znakomicie przedstawiła postać „Panny z mokrą głową”, a Maks Sala został „Przyjacielem wesołego diabła”.  Rolę głównego bohatera, czyli Pana Kornela Makuszyńskiego, zagrał Bartek Senator. Pozostali uczniowie, przebrani w stylowe przedwojenne stroje, czytali fragmenty ciekawego życiorysu Kornela Makuszyńskiego. Całość przedstawienia uzupełniała muzyka i przezrocza przygotowane przez reżysera spektaklu z pomocą pana Łukasza Drabka. Widzowie ani przez chwilę nie nudzili się i z uwagą wysłuchali całego przedstawienia.

Pani dyrektor Jolanta Bredek–Morawska pogratulowała oraz podziękowała artystom i reżyserce spektaklu za to przedstawienie. Następnie zaprosiła ich do siebie na obejrzenie małej wystawy nawiązującej do atmosfery przedwojennej, którą tak barwnie opisał Kornel Makuszyński, a tak brawurowo przedstawili artyści z klasy 2b.

Wiktor Horbaczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *