Wystawa „Dwudziestolecie Międzywojenne – czas budowania i tworzenia”

qrf_vivid

[ A+ ] /[ A- ]

W dniach 4 i 5 marca 2019r. w naszej szkole zorganizowana została wystawa w ramach ogólnoszkolnego projektu „Dwudziestolecie Międzywojenne – czas budowania i tworzenia”, przeznaczona dla uczniów klas 1-6.

Dzieci mogły obejrzeć przedmioty będące wyposażeniem ówczesnych salonów, sypialni, kuchni oraz gabinetów. Uzupełnienie stanowiły zdjęcia przedstawiające modę oraz wnętrza mieszkań znanych postaci ze świata kina, muzyki i literatury. Jeden z działów wystawy poświęcony był literaturze dziecięcej, w którym udało się zaprezentować autentyczne czasopisma „Płomyk” oraz „Polska jej dzieje i kultura”. Ciekawostkę stanowiła możliwość obejrzenia książek wydanych w okresie międzywojnia.

Wspaniałym przewodnikiem po wystawie była p. Dyrektor Jolanta Bredek-Morawska. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wystawę i przysłuchiwały się opowieściom o bardzo odległych dla nich czasach. Muzyka tworząca klimat, którego nie udało się odtworzyć w żadnym późniejszym czasie dopełniała całości.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu nauczycieli i pracowników szkoły:

p. Jolanty Bredek-Morawskiej, p. Katarzyny Flisek, p. Agnieszki Matysiak, p. Danuty Wyszyńskiej-Hałat,  p. Marianny Zakrzewskiej, a także rodziców, m.in. mamy Helenki Radzio z klasy 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *