75 Lat LI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki

75_lat_LILO_2019_1

21 marca w Sali widowiskowej AszWoj odbyły się uroczyste obchody 75 rocznicy powstania zaprzyjaźnionego z nami LI Liceum ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Na obchody została zaproszona dyr. Jolanta Bredek – Morawska wraz z towarzyszącym pocztem sztandarowym, który tym razem reprezentowali Janek Skoniecki z klasy 8b oraz Natalia Warcaba i Gabrysia Mikołajczyk z klasy 3 gim.

Całość uroczystości prowadził, znany nam dobrze, płk. Marek Ruszczak. Po części oficjalnej, w której ważnym punktem było nadanie Szkole Nowego Sztandaru, uczniowie Szkoły zaprezentowali część artystyczną, w której w ciekawy sposób przedstawili historię Szkoły i jej codzienne życie.

Po zakończonych uroczystościach uformowała się kolumna sztandarów, uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, która przeszła do budynku Szkoły przy ulicy Kadrowej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości.

Wiktor Horbaczewski