Daj się wkręcić w 1. Edycję Konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”!

2_edycja_daj_sie_wkrecic

Społeczności Superszkoły! Wiemy doskonale jak bardzo pragniecie podtrzymać na co dzień swoje zachowania proekologiczne, dlatego też ogłaszamy niniejszym start 2. edycji konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”.

W tym roku celem naczelnym który nam przyświeca jest wsparcie zbiórki na rzecz Michasia Boguckiego. Aktualny postęp zbiórki możecie cały czas śledzić tutaj:

Gorąco zachęcamy Was do bicia zeszłorocznych rekordów i pamiętajcie, że każda zebrana nakrętka przybliża nas do naszego Michasiowego celu 🙂

Zapoznajcie się z poniższym regulaminem i po prostu dajcie się wkręcić w ekologiczne pomaganie! 🙂

REGULAMIN 2. EDYCJI MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU „ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI”

1. Konkurs trwa od 15 października 2020 r. do 31 maja 2021 r.
  1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej.
  1. Nakrętki będą odbierane od wychowawców w uzgodnionych wcześniej terminach. Po każdym ważeniu nakrętek wyniki będą podawane na tablicy ogłoszeń.

1. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu. Nagrody otrzymają trzy klasy, które uzbierają najwięcej nakrętek.
  1. Zgromadzone nakrętki zostaną przekazane na rzecz zbiórki Michaś Bogucki walczy z SMA licytacje.
  1. Zbieramy wyłącznie PLASTIKOWE nakrętki:

♻️ po napojach i sokach,

♻️ z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.),

♻️ z butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).

1. Cel główny Konkursu:

Celem głównym konkursu jest wsparcie zbiórki środków dla Michasia Boguckiego, a także propagowanie działań i zachowań proekologicznych wśród młodzieży, ich rodzin i nauczycieli.

1. Cele szczegółowe konkursu:

♻️ wzbudzanie postaw prospołecznych,

♻️ zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,

♻️ rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości recyklingu odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych.

.
Organizator: