Uczniowie klas 5a oraz 5b budują roboty na lekcjach techniki

W ciągu kilku czerwcowych lekcji techniki, uczniowie klas 5a i 5b wcielali się w role młodych projektantów, modelarzy i robotyków. Wykorzystując powszechne materiały i przedmioty takie jak karton, wykałaczki, drut i różne rodzaje klejów zbudowali roboty. Początki były trudne. Musieliśmy wszystko dokładnie rozplanować i zwymiarować, ale udało się, sami od zera stworzyliśmy roboty.
Ramiona tych robotów są sterowane hydraulicznie przy pomocy tłoczysk, których rolę pełnią strzykawki. Tłoczyska zostały połączone wężykami. Medium transmitującym ciśnienie jest woda. Z kolei oczy obsługiwane są układem mechanicznym opartym o sznureczki. Oczy mają funkcję samootwierania, dzięki wprowadzeniu układu ciężarków w postaci kamieni.
.
Na koniec nakręciliśmy filmiki, żeby pokazać wszystkim nasze inżynierskie osiągnięcia.
Michał Żbikowski