„Lepiej na języku polskim obchodzić święto matematyki niż przed błędem ortograficznym robić uniki”

20230315_085833

[ A+ ] /[ A- ]

Interdyscyplinarność nie zna granic, dlatego szóstoklasiści bez wahania połączyli obchodzone dziś Święto Liczby Pi z analizą i interpretacją wiersza Wisławy Szymborskiej. „Podziwu godna liczba Pi” nie uszła uwadze naszej noblistki, która jest przecież patronką roku 2023. Podwójne świętowanie rozpoczęliśmy rutyną MK: Widzę, Myślę, że, Zastanawiam się, która pomogła nam odczytać to, co przedstawia obraz W. Turnera „Deszcz, para, szybkość”. Wśród odpowiedzi uczniów znalazły się słowa klucze: nieskończoność, ulotność, tajemnica. Na ich podstawie sformułowaliśmy temat zajęć i przeszliśmy do głównej bohaterki dzisiejszego święta. „Liczba Pi” w wierszu W. Szymborskiej zaprezentowała się w całej okazałości i rozciągłości – także w odniesieniu do wieczności…

Ostatni etap zajęć polegał na uzupełnieniu związków frazeologicznych odpowiednimi liczebnikami, które utworzyły hasło: „Pi razy oko”. A tytułowe lepieje jeszcze wrócą na nasze lekcje 🙂

Anna Dźwigniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *