SP5ZRW

[ A+ ] /[ A- ]

Klub SP5ZRW nadal zdobywa dyplomy!

W środę, 7-ego maja 2014r. przesłano nam dwa dyplomy z Niemiec wydane przez managerów Diplom Interessen Gruppe (Grupy Zainteresowań Dyplomowych).

Pierwszy – za potwierdzone kartami QSL łączności ze 100 różnymi korespondentami – członkami DIG (przedstawiliśmy do weryfikacji 140 QSO).

dyplom_w-dig-m

Drugi – z jednej strony łatwiejszy, z drugiej jednak trudniejszy – wymaga potwierdzonych łączności z 77 korespondentami członkami DIG, ale pracującymi z co najmniej 7 różnych krajów. I to się nam udało. Grupa DIG wydaje jeszcze wiele dyplomów, będziemy o nie aplikować w dalszej kolejności.

dyplom_dig-77

 

Kolejne łupy!

Trochę już przykurzony, ale dopiero teraz odebrany dyplom PGA-H-250 za potwierdzone łączności z 250 różnymi gminami Polski (obecnie w logu jest już ponad 400, ale następna klasa dyplomu PGA – Hunter (Łowca) jest dopiero za 500 różnych gmin).

PGA-H-250

oraz

Świeżutki, prosto z „pieca” dyplom SPPA-300 za potwierdzone łączności z 300 różnymi powiatami Polski. Następna klasa to już SPPA – ALL za 380 powiatów (nam brakuje jeszcze potwierdzeń z 54 powiatów).

SPPA-300

Nowa zdobycz – dyplom „85 lat działalności krótkofalarskiej w okręgu Arad”

A oto nasz najnowszy sukces – dyplom zdobyty w pierwszej połowie lutego 2014. Nasz pierwszy dyplom z Rumunii –„85 lat działalności krótkofalarskiej w okręgu Arad”, wydany przez klub Admira.

Trzeba było zaliczyć kilka wybranych stacji okolicznościowych, pracujących z różnych miejscowości tego okręgu. Nasi operatorzy „złapali” pięć stacji, co wystarczyło na dyplom klasy II – srebrny.

Dyplom_85_lat_Arad

 

Akceptacja sprawozdania z wykonania zadania publicznego

akceptacja_sprawozdania

 Kolejne dyplomy!

Kiedy uczniowie odpoczywają – instruktorzy klubu (i ich pomocnik Mario) walczą o kolejne dyplomy.
Oto dwa zdobyte w okresie 20-24 grudnia (akcja upamiętniająca Ernesta KRENKLA, słynnego radiooperatora ekspedycji polarnych).

W-RAEM_110_SP5ZRW

RAEM-110

 

Jeszcze jeden sukces Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZRW!

Wczoraj (25 listopada) dotarły długo oczekiwane dyplomy „POLSKA” – dwa różne. Jeden za 192 łączności ze stacjami polskimi w paśmie krótkofalowym 80 metrów (3,5 MHz), drugi za taka samą ilość łączności fonicznych ze stacjami polskimi. Są to dyplomy w najwyższej możliwej klasie, czyli po 12 potwierdzonych łączności z każdym z 16 województw. To efekt kilkuletniej pracy byłych i obecnych członków klubu, głównie uczniów od IV klasy szkoły podstawowej do końca liceum.
Dziękujemy naszym korespondentom za karty QSL, które posłużyły do aplikacji na ten dyplom. Szczególnie dziękujemy Koleżance i Kolegom z województwa lubuskiego – najtrudniejszego dla nas do zaliczenia.

To już czwarty i piąty dyplom PZK w naszej galerii – możemy aplikować na listę „Łowców dyplomów PZK”.

Kierownik Klubu
Marek Ruszczak hm.


PS. Dyplomy są tym cenniejsze, że w obu kategoriach zdobyte TYMI SAMYMI łącznościami.

Dyplom_Polska_80m

Dyplom_Polska_fonia

 


 

Kolejny sukces Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZRW z Warszawy – Rembertowa!

Systematyczna praca instruktorów i młodzieży Harcerskiego Klubu Łączności SP5ZRW z Warszawy – Rembertowa przyniosła kolejny sukces! 19 października poczta przyniosła przesyłkę, tym razem z Moskwy, zawierającą dwa dyplomy.

 

Dyplom „R-100-R” za nawiązanie łączności ze 100 różnymi korespondentami w Rosji jest stosunkowo łatwy do zdobycia, choć wymaga sporo cierpliwości podczas oczekiwania na karty QSL potwierdzające nawiązany kontakt.

Natomiast dyplom „Rosja” za potwierdzone łączności z jednostkami administracyjnymi tego kraju (republiki autonomiczne i obłasti – odpowiednik naszych województw) – to już dyplom wyczynowy. Dyplom ma trzy stopnie: podstawowy za 50 jednostek administracyjnych, srebrny za 75 i tzw. „honor roll” za wszystkie (obecnie 98).
Nasz klub ma potwierdzone 64 jednostki i otrzymaliśmy dyplom podstawowy, ale pracujemy dalej – celem jest dyplom w stopniu najwyższym. Zwracamy uwagę na stosunkowo niski numer kolejny naszego dyplomu – Nr 61 w grupie „mixed” czyli łączności zarówno foniczne, jak i telegraficzne czy cyfrowe.

Klubom zainteresowanym w uzyskaniu tych dyplomów służymy pomocą i informacją dotyczącą sporządzenia aplikacji.

Kierownik klubu
Marek Ruszczak hm., SP5UAR

Rossija

R-100-R

 


 

Klub radiowy w natarciu…

Na zdjęciach część operatorów klubu nawiązuje kolejne łączności. Ostatnie ciekawe połączenia, to:

Angelo, IS0FDW z Sardynii w paśmie 18 MHz;

Panagiottis, SY2AEI z Oraiokastro koło Thessalonik (Grecja) w paśmie 14 MHz;

Stacja okolicznościowa TM63ISS, obsługiwana przez Jeana, F3YH z Clermont – Ferrand (Francja) w paśmie 7 MHz;

7X2ARA, stacja centralna Algierskiego Związku Krótkofalowców, operator Marius, pasmo 7 MHZ;

EI13CLAN, irlandzka stacja okolicznościowa pracująca w paśmie 14 MHz;

Angelo, PY2VA z Brazylii w paśmie 28 MHz.

dyplom_klub_radiowy

Oprócz tego sporo łączności krajowych, w tym dyplom z okazji 110 lat istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim.

Marek Ruszczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *