Dookoła Wielkiej Brytanii

[ A+ ] /[ A- ]

Dnia 24 listopada 2017r. w klasie 3a odbyły się zajęcia zaznajamiające z historią, tradycjami oraz współczesnością Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Obieżyświat”, prowadzone przez P. Elżbietę Winnicką (mamę Hani) oraz P. Jona Thompsona.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z krajami tworzącymi Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, ich symboliką, flagami, godłami, walutą oraz miastami.

Prowadzący przybliżyli dzieciom postacie J.K. Rowling, Alana Alexandra Milne’a oraz Williama Szekspira. Po tak ogromnej dawce informacji, orszak klasy 3a udał się na tradycyjną angielską herbatkę, podaną w pięknych białych filiżankach. Słodki dodatek stanowiły kruche ciasteczka.

Herbata u Królowej była doskonałą okazją do zachowania etykiety i przestrzegania savoir-vivre’u. Można więc było kontynuować wycieczkę i udać się do Walii, aby poznać wiele ciekawostek z nią związanych, np. w języku walijskim nie ma liter K, Q, V oraz Z, jedno z walijskich miast ma najdłuższą nazwę na świecie. Poza tym, Walia jest krajem, który ma najwięcej zamków na kilometr kwadratowy powierzchni. Z wizyty w Szkocji z kolei, dzieci najlepiej zapamiętały szkocki taniec w narodowych strojach. Okazało się, że wcale nie jest taki łatwy.

Podsumowując, dzieci poszerzyły wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz przekonały się, że lepiej rozumieją native-speaker’a niż im się na początku mogło wydawać 🙂