Rusza Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Kalendarz Adwentowy”!

konkurs_adwentowy_2017_feat

Już od dziś, tj. 4 grudnia 2017r., startuje Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy Kalendarz Adwentowy!

W listopadzie uczniowie klas 4 naszej szkoły przygotowywali papierowe bombki, które zostały zawieszone na dwóch choinkach. W tym roku konkurs nabrał większego zasięgu i zamienił się w wielki projekt interdyscyplinarny obejmujący matematykę, przyrodę i sztukę.

Od poniedziałku do piątku, aż do świąt Bożego Narodzenia, będą odkrywane na choince kolejne bombki z zadaniami. Zadania są z przedmiotów przyrodniczych i matematyki. Zadania można pozyskać w dwujnasób: na Librusie, gdzie wysyłane będą codziennie do godziny 9:00 lub w formie papierowej pod choinką. W weekendy przewidziane są zadania rodzinne. Zachęcamy wszystkich rodziców do uczestnictwa w projekcie, tym samym zacieśniając więzy rodzinne 🙂

Na odpowiedzi czekamy do 6 stycznia 2018r. Odpowiedzi powinny być napisane zgodnie z kalendarzem na kartkach papieru A4 (każda kartka podpisana imieniem i nazwiskiem). Rozwiązania można dostarczyć do: P. Izabeli Wysockiej, P. Joanny Sobczak, P. Violetty Sikory lub P. Marzeny Pietruchy.

Na najwytrwalszych i najsolidniejszych uczestników oczywiście czekają nagrody 🙂