• Zbieramy plastikowe nakrętki

•

Społeczności Superszkoły! Wiemy doskonale jak bardzo pragniecie podtrzymać na co dzień swoje zachowania proekologiczne, dlatego też ogłaszamy niniejszym start 3. edycji konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”.

Zapoznajcie się z poniższym regulaminem i po prostu dajcie się wkręcić w ekologiczne pomaganie! 🙂

REGULAMIN 3. EDYCJI MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU „ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI”

1. Konkurs trwa od 4 października 2021 r. do 31 maja 2022 r.
          2. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej.
          3. Nakrętki będą odbierane od wychowawców w uzgodnionych wcześniej terminach. Po każdym ważeniu nakrętek wyniki będą podawane na tablicy ogłoszeń.
          4. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu. Nagrody otrzymają trzy klasy, które uzbierają najwięcej nakrętek.
          5. Zgromadzone nakrętki zostaną przekazane:
          6. „Stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek”,  dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup wózków inwalidzkich;
          7. na operację oka Kornelii Zielińskiej.
          8. Zbieramy wyłącznie PLASTIKOWE nakrętki:
          9. ♻️ po napojach i sokach,

♻️ z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.),

♻️ z butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).

10. Cel główny Konkursu:
          11. Pomoc osobom potrzebującym, niepełnosprawnym, propagowanie działań i zachowań proekologicznych wśród młodzieży, ich rodzin  i nauczycieli.

12. Cele szczegółowe konkursu:
          13. ♻️ współfinansowanie zakupu wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych,

♻️ współfinansowanie leczenia,

♻️ wzbudzanie postaw prospołecznych,

♻️ zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,

♻️ rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości recyklingu odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych.

Organizator:

Marzena Pietrucha,

Samorząd Uczniowski

W czwartek, 12 maja 2022r. odbyło się w Superszkole trzecie ważenie zebranych przez klasy nakrętek w ramach 3. edycji międzyklasowego konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”.

Bezstronna komisja odwiedziła wszystkie klasy, pobrała materiał dowodowy oraz dokonała ważenia plastikowych zbiorów. Łączna liczba zebranych nakrętek na dzień dzisiejszy jest oszałamiająca i sięga uwaga, 302,90 kilogramów‼️

Zobaczcie jak uwijali się uczniowie poszczególnych klas i jak skutecznie zaangażowali całe rodziny, sąsiadów i znajomych w nasz konkurs. Przypominamy, że zgromadzone nakrętki zostaną przekazane na cele pomocy osobom potrzebującym i niepełnosprawnym.