• Eko-Szkoła

• „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

Z ogromną dumą i przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, iż pod okiem naszego szkolnego koordynatora Pani Marzeny Pietruchy, Superszkoła spełniła wszystkie wymagania formalne, angażując się dogłębnie we wszystkie zaplanowane ekologiczne działania. W związku z tym uzyskaliśmy ogólnopolski tytuł „EKO-SZKOŁY 2022”!

Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom realizującym projekt w minionym roku szkolnym.

Z ogromną radością i przejęciem, pragniemy Was poinformować, że na przekór kłód rzucanych nam wszystkim pod nogi przez pandemię, udało się nam dopiąć swego i uzyskać tytuł EKO-SZKOŁY.

Za kulisami tego tytułu odnajdziemy szereg przedsięwzięć i działań, na rozlicznych frontach, w tym korelacji międzyprzedmiotowej, które w sumie doprowadziły do takiego spiętrzeni aktywności uczniów naszej szkoły, że jury konkursu nie miało żadnych szans i musiało docenić nasze starania.

Wśród najważniejszych dziedzin szkolnych eko-poczynań wymienić należy:

• Akcję ekologiczną „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”
          • Zbiórkę plastikowych nakrętek,
          • Zbieranie deszczówki,
          • Szkolny konkurs ekologiczny,
          • Konkurs literacko-ekologiczny „Ekorymowanki”,
          • Cyfrowe gazetki ekologiczne na Padlecie,
          • Zajęcia terenowe,
          • Warsztaty z zakresu ochrony środowiska,
          • Warsztaty ekologiczne „Saszetki zapachowe”,
          • Wystawy, ulotki oraz wiele, wiele innych o szczegółach których dowiecie się z zamieszczonej poniżej fotorelacji.

Gratulujemy serdecznie Pani Marzenie Pietrusze za nadzorowanie całego projektu i uzupełnienie swojego panteonu nagród i wyróżnień tytułem „Promotora Ekologii 2011″‼️