• #SuperKoderzy - Pogromcy Języków

• W II semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy 6a oraz 6b biorą udział w projekcie #SuperKoderzy autorstwa Fundacji Orange. Spośród 14 dostępnych ścieżek edukacyjnych, wybór padł na ścieżkę realizowaną w języku angielskim pt. „Pogromcy języków”.

W wielkim skrócie rzecz ujmując, uczniowie tworzą interaktywne widowisko osnute na kanwie klasycznej powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów programujemy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w obcym języku 🇬🇧 przez dzieci.

Uczniowie klas szóstych zaangażowali się bardzo w nasz projekt, na każde zajęcia zakładając tematyczną koszulkę, która dodaje nam kilka punktów do umiejętności współpracy, dochodzenia do konstruktywnych wniosków, czy w końcu kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, jakie projekt rzuca im pod stopy. Bardzo jesteśmy ciekawi końcowych owoców pracy naszych pogromców języków 🙂

Języków Superszkoła od września dołączy do #SuperKoderów jako jedna ze szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Fundacji Orange!

#SuperKoderzy to program edukacyjny Fundacji Orange. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8, w tym dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W czasie cyklu zajęć prowadzonych na lekcjach poszczególnych przedmiotów uczniowie poznają podstawowe zasady programowania, jednocześnie wykonując zadania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu.

#SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

Czym udało nam się ująć komisję konkursową i pozostawić bez innej alternatywy jak udzielenie nam wsparcia? Oto wniosek współtworzony przez uczniów klas 4 i 5a 🙂