Superszkoła Super Rodziców pełna!

rodzice_feat

Nasza szkoła to miejsce, w którym niezbędna jest współpraca wszystkich zainteresowanych stron. W tym multilateralnym wysiłku ogromną rolę odgrywa zaangażowanie rodziców w szkolną działalność, tak na polu organizacyjnym jak też np. edukacyjnym. Pragniemy przedstawić wszystkim naszych najaktywniejszych rodziców, tym samym doceniając oraz dziękując Państwu za Wasz trud, czas i wysiłek 🙂

Ludzka pamięć z istoty rzeczy jest bardzo ułomna i nierzetelna. Pozostawia nam do dyspozycji puzzle które nie zawsze układają się w jedną przejrzystą całość. Na całe szczęście nad wspomnieniami i pamięcią absolutną czuwa Pani Marta Skok, która już od lat z niezwykłym zaangażowaniem i pasją rejestruje najważniejsze momenty w historii Superszkoły. Filmy Pani Marty to dzieła kompletne, po mistrzowsku zmontowane i okraszone klimatyczną muzyką pozwalają nam bez końca cieszyć się kompletnymi wspomnieniami 🙂

Pani_Marta_Skok _1

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu jednej z mam naszych uczniów Pani Moniki Sawy, uczniowie klas  7a, 7b oraz II PG wzięli udział w zajęciach dotyczącego przepisów prawa obowiązujących w naszym kraju. Hasłem przewodnim było pytanie czym w ogóle jest prawo i czy jest nam ono potrzebne skoro wszystko wokół nas wydaje się być zorganizowane. W daklszej części zajęć omawiane były kwestie odpowiedzialności nieletnich.

zajęcia_prawo_2017_2

Z kolei dzięki Pani Paulinie Wilk, uczniowie klasy 3a mieli niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w warsztatach hiszpańskich. Arcyciekawe rozmowy o kulturze i tradycjach tego położonego na Półwyspie Iberyjskim pięknego kraju znalazły swój przepyszny finał. Pod bacznym okiem pani Wilk, dzieciaki wyczarowały najlepszą na świecie paellę. Potrawa ta w każdym rejonie Hiszpanii, ba, w każdym domu, serwowana jest trochę inaczej, jednak nigdy nie zdarzyło się nam zjeść tak dobrej jak tej na zdjęciach 🙂 Może to dzięki atmosferze wspólnego gotowania, może dzięki kulinarnym talentom, w każdym razie efekt palce lizać!

Pani Paulina Wilk 1

Pani Paulina Wilk 2

O tym jak zawiłe i kręte potrafią być meandry współczesnej polityki wiedzą wszyscy ci, którzy usiłowali przyjrzeć się tej skomplikowanej materii. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, bowiem w gąszczu doniesień, relacji, analiz i interpretacji, trudno niekiedy dopatrzeć się prawdziwej istoty rzeczy. Tutaj w sukurs przyszła nam Pani Agnieszka Bryc, która w bardzo ciekawy i co ważne przystępny sposób opowiada naszym gimnazjalistom o polityce.

Pani_Agnieszka_Bryc_2.jpg

Dnia 24 listopada 2017r. w klasie 3a odbyły się zajęcia zaznajamiające z historią, tradycjami oraz współczesnością Wielkiej Brytanii w ramach projektu „Obieżyświat”, prowadzone przez P. Elżbietę Winnicką (mamę Hani) oraz P. Jona Thompsona.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z krajami tworzącymi Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii, ich symboliką, flagami, godłami, walutą oraz miastami.

Herbata u Królowej była doskonałą okazją do zachowania etykiety i przestrzegania savoir-vivre’u. Można więc było kontynuować wycieczkę i udać się do Walii, aby poznać wiele ciekawostek z nią związanych, np. w języku walijskim nie ma liter K, Q, V oraz Z, jedno z walijskich miast ma najdłuższą nazwę na świecie. Poza tym, Walia jest krajem, który ma najwięcej zamków na kilometr kwadratowy powierzchni. Z wizyty w Szkocji z kolei, dzieci najlepiej zapamiętały szkocki taniec w narodowych strojach. Okazało się, że wcale nie jest taki łatwy.

obiezyswiat_w.brytania_2017_35

obiezyswiat_w.brytania_2017_29

23 listopada 2017 r. klasy gimnazjalne miały okazję podnieść swoją świadomość związaną ze zdrowym stylem życia, a szczególnie zdrowym żywieniem. Podczas spotkania z Panią Aleksandrą Żelazo, autorką książki pt. „Bądź fit”, nasza młodzież dowiedziała m. in. się jak smacznie i zdrowo posiłki oparte na sezonowych produktach oraz poznała wiele cennych wskazówek żywieniowych.

Warto wiedzieć, że Pani Aleksandra Żelazo jest instruktorką fitnessu, kulturystyki i pilatesu, zaliczaną do pierwszej dziesiątki najlepszych trenerów personalnych w Polsce.

zdrowe_zywienie_1

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Podemskiego, uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli sposobność dowiedzieć się wielu arcyciekawych rzeczy związanych z historią w jędyku angielskim. Ich miny zdradzały autentyczne zaintresowanie, ale to już zupełnie inna historia… 🙂

bty

Rodziców świadczących pomoc Superszkole jest oczywiście więcej, wśród nich znaleźć się muszą także:

1. Pani Elżbieta Winnicka
  2. Pan Paweł Kobyłecki