• Pałac Saski bez tajemnic

28.09.2023

26 września uczniowie klasy 6 zwiedzali piwnice Pałacu Saskiego. Zainspirowani opowieściami przewodnika, z zaciekawieniem poznawali historię Pałacu.

Warto wiedzieć, że ten Pklasycystyczny pałac, który znajdował się przy dzisiejszym placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, został zniszczony przez wojska niemieckie po upadku powstania warszawskiego w grudniu 1944 roku. W 2021 roku podjęto decyzję o odbudowie pałacu.

• European Day of Languages

26.09.2023

26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.

Naszym naczelnym celem było uwrażliwienia naszych uczniów na fakt istnienia różnorodności językowej zarówno w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, jak i w jej dalszym otoczeniu, słowem, w całej Europie. Za dywersyfikacją językową stoi różnorodność kultury, obyczajowości i folkloru.W procesie poznawania meandrów języków obcych pomogła nam mapa Europy z naniesionymi ośrodkami poszczególnych języków. Każdy z nich zaprezentował się na osobnym slajdzie na naszej korytarzowej ekspozycji.

Skanując kody QR uczniowie mieli szansę posłuchać brzmienia każdego z 50 języków, policzyć od 1 do 10, czy w końcu zapoznać się z najbardziej podstawowymi zwrotami. Dodatkowo dowiedzieliśmy się ilu każdy język ma aktywnych użytkowników na obszarze Europy.

Cieszy nas niezmiernie, że nasi uczniowie okazali duże zainteresowanie na twarzy, uważnie wsłuchując się w najróżniejsze europejskie dialekty i narzecza, ba! śmiemy twierdzić, że takich wypieków nie mają na co dzień słuchając Tidala czy Spotify :)

• 30. Akcja Sprzątanie Świata - Polska

21.09.2023

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W czwartek 21.09.23r. uczniowie z klas 5a i 5b zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.

Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem.

W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzny.Marzena Pietrucha

• Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych

20.09.2023

W dniu dzisiejszym (20 września) odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych. Złoto wywalczył na dystansie 1000m Michał Kot z kl. 5. Helena Radzio zdobyła srebro na dystansie 800m. Pełna listę wyników wywiesimy w szkole w piątek.

Wielu Naszych zawodników znalazło się w pierwszej 10 i będzie reprezentowało Superszkołę w Mistrzostwach Warszawy.

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących! :)

• Nadchodzi sesja fotograficzna

19.09.2023

Już w przyszłą środę, 27. września br. nadejdzie chwila, aby wyeksponować swój lepszy profil i ustawić się do zdjęcia w korzystnej pozie tak na zdjęciu klasowym jak i grupowym, tudzież indywidualnym, do wyboru do koloru.

Zdęcia będą dostępne w galerii internetowej, do której otrzymacie link. Płatność za zdjęcia realizowana będzie również drogą elektroniczną.

• Era Erasmusa+

18.09.2023

Wrześniowe wydanie Gazety Rembertowskiej opisuje na stronie 9. bardzo istotne dla naszej szkoły działania w ramach projektu Erasmus+. Tegoroczna iteracja naszych przedsięwzięć i starań doskonale wybrzmiewa w samym tytule, a mianowicie „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”.

W artykule znajdziecie dużo szczegółów na temat mobilności nauczycieli, którzy podczas niedawno trwających wakacji podnosili swoje kwalifikacje zawodowe w wielu europejskich szkołach.

Zapraszamy do zapoznania się z całością materiału.

• Uwaga wszyscy aktywiści i społecznicy!

07.09.2023

Uwaga wszyscy aktywiści, społecznicy i wszyscy inni uczniowie, którym na sercu leży, aby rozpoczęty dopiero rok szkolny obfitował w pozytywną energię wygenerowaną dzięki ciekawym wydarzeniom, eventom tudzież nietuzinkowym projektom!

Jeśli jesteś uczniem klasy 4-8 i głowa Ci pęka od kolorowych niczym tęcza pomysłów na uatrakcyjnienie szkolnej codzienności, ta wiadomość jest adresowana dokładnie do Ciebie!

Weź udział w wyborach do Samorządu szkolnego i zrób różnicę o jakiej dotąd tylko myślałeś/-łaś!

Szczegóły na poniższych infografikach :)

• Talenciaki wracają!

05.09.2023

A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę⁉️

Oto jak to zrobić w kilku krokach:

1️⃣. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).

2️⃣. Przy kasie odbierz kupon - 🎫TALENCIAKA🎫

3️⃣. Przekaż 🎫TALENCIAKA🎫 w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły.

Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać 🎫TALENCIAKA🎫 bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji (https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040016631).

Każdy 🎫TALENCIAK🎫 to dodatkowa szansa dla Superszkoły w loterii. A do wygrania atrakcyjne nagrody!

•  Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024
          • Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

04.09.2023

4 września, we wczesnych godzinach porannych o godz. odpowiednio 9:30 (dla klas 1-3) oraz 10:30 (dla klas 4-8) dokonaliśmy swoistego unboxingu nowego roku szkolnego 2023/2024 na boisku szkolnym.

Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak powitała z prawdziwie matczyną serdecznością wszystkich uczniów, szczególnie zaś naszych ciekawych wszystkiego co ich otacza pierwszoklasistów. Po przedstawieniu nauczycieli i pracowników szkoły, klasy kolejno udały się do swoich sal na mały briefing u swoich wychowawców :)

A jutro... zaczynamy kolejną edukacyjną przygodę. Wszyscy będziemy odkrywcami, pionierami, badaczami oraz degustatorami otaczającego nas świata. Powodzenia na nowej drodze edukacji, drodzy uczniowie!