• Rozkład jazdy naszych Wolontariuszy na niedzielę

23.01.2024

Już 28 stycznia podczas 32. Finał WOŚP w Rembertowie nasi Wolontariusze wyruszą na ulice naszej dzielnicy spotkać się z Wami .

Jeśli chcecie wyjść im naprzeciw ze swoimi gorącymi sercami, sprawdźcie w których miejscach będą rozlokowani. Bez najmniejszego problemu rozpoznacie ich wesołe gromadki z uśmiechem na ustach, dobrym słowem i pozytywną energią.

Jak wygląda wolontariusz WOŚP?

• Trzyma kolorową puszkę, do której zbiera datki.
            • Na szyi ma identyfikator (a na nim imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR).
            • W ręce trzyma naklejki serduszka.
            • Ma szeroki uśmiech na twarzy!

• Co można wylicytować podczas 32. Finału WOŚP?

23.01.2024

Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami

Zaczynamy niniejszym prezentację najciekawszych z nich, abyście mogli zrobić sobie wishlistę rzeczy, które Was zaciekawiły i o które zechcecie powalczyć w licytacji.

• Kto poprowadzi tegoroczny Finał?

23.01.2024

Słuchajcie, co to za impreza bez wodzireja? Dlatego właśnie mamy dla Was dobre wiadomości!

Nasz nadchodzący WOŚP poprowadzi po raz kolejny Damian Żłobicki - Trener & Konferansjer: konferansjer prowadzący wydarzenia m.in. dla takich marek jak: RED BULL, PUMA, MERCEDES-BENZ czy FERRERO.

Z wykształcenia pedagog i andragog, zawodowo pracujący jako konferansjer i trener kompetencji osobistych. Damian jest człowiekiem wielu talentów i pasji. Prowadzi firmę „Włącz Wizję” w ramach której realizuje szkolenia z wystąpień publicznych, cyberbezpieczeństwa i dostępności. Od 2011 roku nagrywa rap i występuje scenicznie pod pseudonimem "Bergi" (wcześniej Bergmanis), a także udziela się modelingowo, aktorsko i lektorsko w projektach kreatywnych. Weganin, zapalony praktyk medytacji i pasjonat muzyki elektronicznej.

Serdecznie zapraszamy już 28 stycznia do Sala Rembertów przy Strażackiej 108.

SIEMA!

• Zimowa edycja Leśnej Bandy

12.01.2024

Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.

Zimowa część zajęć objęła:

• wyszukiwanie i analizowanie tropów i śladów zwierząt,
            • budowę schronień poprzedzoną zbieraniem koniecznego budulca,
            • warsztaty ogniowe (rozpalanie i bezpieczne wygaszanie ogniska),
            • degustację rozgrzewającej herbaty różanej,
            • konsumpcję frytek z topinamburu usmażonych wprost na ognisku.

Na wiosnę znowu tu wrócimy :)

• Jarzynowa awantura

09.01.2024

Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięli w nim udział:

• Wiktoria Dulnik,
            • Natalia Kot,
            • Ania Skarbek Kozietulska z klasy 2a

oraz:

• Blanka Gawrońska,
            • Mikołaj Jurczuk,
            • Hanna Kuszaj, a także Wiktoria Kopiś-Niwińska z klasy 2b.

Zapraszamy na film: "Jarzynowa awantura".

Anna Dzierżanowska

• Przełamujemy lody na lodowisku

06.01.2024

Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.

Otwarcie takiej zimowej atrakcji nie mogło umknąć naszej uwadze. W mijającym tygodniu, pierwsze klasy z naszej szkoły skorzystały już z tego wyślizganego dobrodziejstwa. Do końca przyszłego tygodnia, jeszcze przed rozpoczęciem przerwy zimowej, wszyscy uczniowie spróbują swoich sił i “przełamią lody” na obiekcie.

Lodowisko otwarte jest na potrzeby Rembertowiaków codziennie aż do godziny 21:00.