• 26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.
   • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! W czwartek 21.09.23r. uczniowie z klas 5a i 5b zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.
   • We wtorek po lekcjach i obiedzie w szkole francuskiej udaliśmy się z wizytą do króla czyli na zwiedzanie pałacu w Wersalu.

    #ErasmusPlus

    #erasmusplusproject
   • W dniu dzisiejszym (20 września) odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w biegach przełajowych. Złoto wywalczył na dystansie 1000m Michał Kot z kl. 5. Helena Radzio zdobyła srebro na dystansie 800m. Pełna listę wyników wywiesimy w szkole w piątek.
   • Ekipa "Erasmusowa" melduje, że w niedzielę wylądowała w Paryżu na lotnisku (Paris Aéroport - Charles de Gaulle (CDG)).

    W poniedziałek, po ciepłym przywitaniu w naszej szkole partnerskiej "Le lycée Henri-Bergson" wyruszyliśmy na dalszą realizację naszego programu Erasmus+ pt. "Jedność I różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność".
   • Wrześniowe wydanie Gazety Rembertowskiej opisuje na stronie 9. bardzo istotne dla naszej szkoły działania w ramach projektu Erasmus+. Tegoroczna iteracja naszych przedsięwzięć i starań doskonale wybrzmiewa w samym tytule, a mianowicie „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność”. W artykule znajdziecie dużo szczegółów na temat mobilności nauczycieli, którzy podczas niedawno trwających wakacji podnosili swoj
   • Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.
   • Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.
   • W połowie czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę na lotnisko Modlin. Pomysłodawcą i opiekunem był p. R. Litwiński - Tata Mai. Na miejscu dzieci poznały ludzi, dzięki którym lotnisko zapewnia pasażerom bezpieczeństwo i fachową obsługę.
   • 21 czerwca odbyło się w naszej szkole oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji Rowerowy Maj. Klasa 2b wypracowała najwyższy wynik (68%) i otrzymała od organizatora akcji Rowerowy Maj nagrodę - klasowe wyjście na warsztaty przyrodnicze w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.
   • Wszystko co się zaczyna, musi się także kończyć... Nie inaczej jest z rokiem szkolnym, który w dniu 23 czerwca 2023r. dokonał swojej kadencji. Podczas uroczystości, która rozpoczęła się na boisku Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak dokonała podsumowania osiągnięć naszych uczniów.
   • Po szybkim śniadanku klasa 8dw ruszyła z przewodnikiem na zwiedzanie muzeum II wojny światowej. Wystawa dotyczyła tragicznych losów ludzi dotkniętych wojną. Rzut oka na Gdańsk w czasie drogi do następnego, ważnego dla naszej historii miejsca - Pomnika poświęconego zabitym w grudniu 1970 roku stoczniowcom. Później w muzeum emigracji w Gdyni próbowaliśmy samolotem, pociągiem lub statkiem udać się w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Co do statku to
   • Do końca drżeliśmy w obawie o to, czy aby pogoda nie spłata nam figla. Poranny kapuśniaczek nie nastrajał nas optymistycznie i zmuszał do opracowywania na prędce planu B. Szczęśliwie od godz. 9:00 pogoda ustabilizowała się na bardzo zadowalającym poziomie i mogliśmy przystąpić do rozstawiania stanowisk.
   • 12 czerwca na obiektach sportowych EsKadry odbył się Turniej piłki nożnej klas 1-3 rembertowskich szkół podstawowych. Nasi piłkarze przyzwyczaili nas ostatnio do sukcesów i nie inaczej było na obiektach przy ul. Strażackiej. Reprezentacja Superszkoła okazała się najlepsza wśród 1-szo i 3-cio klasistów, natomiast w kategorii 2-ich klas nasi piłkarze zajęli zaszczytne 2 miejsce ustępując jedynie kolegom ze szkoły podstawowej nr. 217.
   • W II semestrze bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy 6a oraz 6b biorą udział w projekcie #SuperKoderzy autorstwa Fundacji Orange. Spośród 14 dostępnych ścieżek edukacyjnych, wybór padł na ścieżkę realizowaną w języku angielskim pt. "Pogromcy języków".
   • We wtorek, 6 czerwca odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w dwa ognie. Barwy Superszkoły reprezentowały sportsmenki i sportsmeni z klasy 4a oraz 4b. Chłopcy zdobyli brązowy medal, zaś dziewczynki przegrały zaledwie jednym punktem walkę o brąz.
   • Zabraliśmy się za ogrody w słojach! Nasza praca nad ogrodami w słojach wymagała wcześniejszego przygotowania materiałów - keramzytu, ziemi, węgla aktywowanego oraz roślin. Zgodnie z duchem less waste wykorzystaliśmy słoje z odzysku. Niektórzy z nas przynieśli także własne niezwykle efektowne szklane naczynia.
   • I gramy dalej...

    Reprezentacja naszej Szkoły Mistrzem Warszawy w kategorii U-8 z awansem do Finałów Wojewódzkich Turnieju o Puchar Tymbarka!!!

    W finałowym meczu drużyna w składzie: Kuba Czesuch, Michał Sadoch, Helena Ziółkowska, Igor Lemieszek, Kacper Rosiński, Jan Szot, Antek Gaik, Nikodem Kowalski, Jan Gruba oraz Brandyk Antek po heroicznym boju wygrała 2-1 ze Szkołą Podstawową nr 112 i tym samym okazała się najlepszą spośród ponad 30 drużyn
   • Kierowcy samochodów parkujący pod szkołą mieli się dziś z pyszna! Zostali bowiem przytłoczeni liczbą zaparkowanych dookoła mono śladów, bicykli, hulajnóg i innych środków transportu napędzanych siłą mięśni. Znalezienie wolnego miejsca graniczy dziś z cudem i nie miejmy złudzeń, ten stan rzeczy zapewne utrzyma się do końca maja i niezwykle się z tego faktu cieszymy!
   • Zaangażowanie naszych uczniów w różnorakie formy akcentowania Dnia Ziemi zatacza coraz szersze kręgi. Oto uczniowie klas 6 w ramach obchodów Dnia Ziemi zrealizowali projekt edukacyjny "Świat zwierząt 3D". Modele przedstawiają wybrane przez uczniów bezkręgowce i kręgowce.
   • Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata obchodzone 22 kwietnia. Uczniowie z klasy 1a oraz 1b postanowili z tej okazji wykonać swoje pierwsze Lapbooki.
   • W dniach 22-23 kwietnia 2023r. najznakomitsi pływacy z Cegiełki ruszyli do Ciechanowa, aby na pływalni U-Ciecha stanąć w szranki z reprezentacjami innych szkół STO w ramach XXVI Ogólnopolskich Zawody w Pływaniu Szkół STO. Wraz z naszymi utalentowanymi pływakami w drogę ruszyli, obok trenerów, także rodzice, aby zapewnić możliwie najlepsze wsparcie i doping dla naszej drużyny. Determinacja, wola rywalizacji oraz poznania swoich limitów towarzyszył
   • KOSTKA RUBIKA to zabawka logiczna wynaleziona przez Erno Rubika w 1874 roku. Została skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera Terutoshiego Ishige. Do Polski trafiła w 1980 roku.
   • W dniach 31 marca - 2 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły: Jakub Czesuch z kl. 1a (rocznik 2015) oraz Stanisław Czajka z kl. 2b (rocznik 2014) wzięli udział w 3 dniowym Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Mrągowie dla rocznika 2014, w którym zajęli świetne II miejsce.
   • 3 kwietnia klasy 1a i 1b pojechały na wycieczkę do Manufaktury Papieru Czerpanego w Kobyłce. Po wysłuchaniu ciekawego wykładu z zakresu historii papiernictwa w Polsce i na świecie, uczniowie z zapałem przystąpili do samodzielnej produkcji papieru.
   • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
   • Dnia 25 marca br. w Pałacu Młodzieży w Warszawie miały miejsce Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w grze Rummikub. Dziewczynki z naszej Cegiełki nie pozostawiły zbyt wiele miejsca na podium innym graczom. Weronika Dolecka z klasy 6b, nie miała sobie równych i sięgnęła po złoto.
   • Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"- mamy zwycięzców! W dniu 24 marca 2023 r. w Bibliotece im. Jana Pawła II w Rembertowie odbył się dzielnicowy etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Z naszej "Cegiełki" wystartowały następujące osoby: Helenka Radzio z kl. 5, a także Janek Sowa i Kajetan Żwirek z klasy 3b.
   • 15 marca klasa 5 odwiedziła stadion Legii. Obejrzeliśmy go od góry do dołu. Każdy mógł być reporterem sprawozdawcą, poczuć się VIP-em w loży prezydenckiej, odwiedzić klub złoty, srebrny i diamentowy dla najważniejszych kibiców. Mógł poczuć się zawodnikiem w szatni. I oczywiście dotknąć własną ręką murawy. Na koniec mogliśmy zrobić zakupy w sklepie dla kibiców.
   • Dziś wszyscy byliśmy Św. Patrykami i odkrywaliśmy bardzo barwną i ciekawą historię patrona Irlandii. To właśnie on sprawia, że Irlandczycy na całym świecie w dniu 17 marca łączą się i jednoczą w globalnych obchodach tego narodowego i religijnego święta.
   • 9 lutego 2023r. w hali sportowej SP 189 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Koszykówce Chłopców w kategorii młodzież. Na parkiecie zmierzyły się ze sobą reprezentacje 5-ciu szkół rembertowskich.
   • We wtorek całą klasą pojechaliśmy do Łodzi. Zwiedziliśmy wiele interesujących i ciekawych miejsc. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy była stara fabryka pełniąca wcześniej funkcje przędzalni. Budynek nazywa się Księżny Młyn, a założycielem był Karol Schleiber.
   • Umilmy sobie czas w oczekiwaniu na ostateczny wynik zbiórki podczas 31. Finał WOŚP w Rembertowie. Dzięki Fotokreacja Różne Pstryki, mamy możliwość na spokojnie oddać się smakowaniu tego co działo się wczoraj w Sala Rembertów.
   • 26 stycznia upłynął klasom 1-4 pod dyktando bardzo wyczekiwanego i entuzjastycznie przyjętego spotkania z sowami. Dzięki firmie Odlotowe pokazy, uczniowie klas młodszych mieli niebywałą okazję podziwiania tych niezwykłych ptaków i poznania ich, czasami całkiem mrocznych, tajemnic na swoim terenie.
   • Skuteczne sposoby omawiania szczegółów dotyczących ludzkiej anatomii zawsze spędzały sen z powiek nauczycielom biologii. Dzięki zdobyczom współczesnej nauki i techniki, takie lekcje stają się prawdziwą eskapadą do wnętrza ludzkiego ciała.
   • W czwartek, 15 grudnia w godz. 9-18 odbył się szkolny kiermasz świąteczny. Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki.
   • Drodzy rodzice, uczniowie i przyjaciele‼️ Jeśli poszukiwanie idealnych ozdób świątecznych spędza Wam sen z powiek, to pragniemy Was poinformować, że Wasz przedświąteczny koszmar właśnie dobiegł końca.
   • W sobotę 3 grudnia, uczniowie klas 7dw, 8a oraz 8dw odbyli niezwykle satysfakcjonującą i pouczającą podróż do epicentrum kultury wyższej - Polska Opera Królewska, gdzie zanurzyli się w przepięknie wystawionej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta "Don Giovanni".
   • Takiego sposobu obchodzenia 6. grudnia jeszcze u nas nie było! W porozumieniu z rembertowskimi funkcjonariuszami policji, uczniowie klasy 5. wzięli udział w prewencyjnej akcji w Alei Sztandarów. W otoczeniu policjantów w mundurach oraz w funkcjonariuszy w przebraniach mikołajkowych, uczestniczyliśmy w kontrolach drogowych kierowców.
   • Jeszcze listopad się nie skończył, a już zrobiło się świątecznie. W dniach 28 i 29 klasy 1-3 odwiedziły Farmę Mikołaja. Atrakcji było mnóstwo. Wśród nich odwiedziny w mini zoo, gdzie dzieci zawarły znajomość, z kangurami, lamami, lisami polarnymi oraz innymi futrzastymi mieszkańcami farmy. Później w asyście Elfa robiły piękne, zabawki na choinkę. A na końcu czekała ta najważniejsza atrakcja, czyli spotkanie z Mikołajem. Dzieci mogły mu opowiedzie
   • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” :)
   • W dniach 19-20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piłkarskim Turnieju Odzyskania Niepodległości, który odbył się w Konstancinie. Zaglądamy do kalendarza i… Zgadza się. To był weekend!!! Zrezygnować z sobotnio-niedzielnego leniuchowania na rzecz sportowych zmagań - to jest to!
   • Tegoroczne obchody Dnia Dyni zostały bezpardonowo storpedowane przez niesprzyjającą aurę, która nad wyraz wyraźnie zaznaczyła swoje jesienne terytorium. Zmuszeni do przełożenia atrakcji, Samorząd szkolny wyszedł z założenia, że do 2 razy sztuka i już od samego rana 14 listopada zakasał rękawy. Odwiedzające nas zastępy klas zostały zaangażowane w wykonywanie kolejnych zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach rozproszonych na całym boisku.
   • Sztab WOŚP #387 działający prężnie przy Superszkoła od 19. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, otrzymał otrzymał kilka dni temu certyfikat i medal 30-lecia WOŚP.
   • Co roku wizja genetyki i biologii komórki powoduje przerażenie w oczach niektórych uczniów. Aby ten „strach” oswoić, chętni uczniowie klas 8A, 8DW, 5 wykonali modele budowy DNA i komórek zwierzęcych, roślinnych oraz bakteryjnych. Ich zdolności manualne, kreatywność i zaangażowanie nie miały granic.
   • W piątek 4 listopada klasy młodsze odwiedziły Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych warsztatach edukacyjnych. Klasa 1a wyruszyła w podróż do najdawniejszych czasów, podczas której poznała zapomniane już zawody. Dzieci z klasy 1b bawiły się w zabawy dzieci żydowskich oraz nauczyły się gry w klipę i cymbergaja. Klasa 2a była z wizytą w dawnym domu żydowskim i poznała panujące tam zwyczaje. Dzieci z klas 2b i 3
   • 2 listopada miałam ogromny zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Muzeum utworzone staraniem miejscowego samorządu przy współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowym Unii Europejskiej jest pierwsza placówką muzealną poświęconą rodzinie Pileckich i Ostrowskich.
   • W dniu 26 października do naszej Szkoły przybył Inspektor Straży Miejskiej Pan Krystian Sękulski. Przeprowadził bardzo interesujące zajęcia dotyczące karty rowerowej o którą ubiegają się uczniowie klas 4, 5 i 6. Wykład, który nasz gość obrazował ciekawymi slajdami, przerodził się w ciekawą i niekończącą się dyskusję na tematy interesujące uczniów.
   • Tymczasem na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 5 dokonują wstępnej preorientacji zawodowej. Analizując wszystkie plusy dodatnie oraz ujemne poszczególnych zawodów, na szczyt listy najbardziej pożądanych profesji przebojowo wdziera się fryzjer damski oraz rolnik choć ten ostatni ciągle bez żony :)
   • Tych dwóch elementów nie da się rozdzielić. Doskonale wiedzą o tym uczniowie klas ósmych, którzy w czasie wrześniowych lekcji informatyki zagłębiali się w tajniki lutowania. Tak więc zapoznaliśmy się z pojęciami: lut, drut lutowniczy, kalafonia, topnik, płytka drukowana, lutowanie elementów w technologii montażu przewklekanego THT (Trough-Hole Technology) oraz w technologii montażu powierzchniowego SMT (surface-mount technology).
   • O czym szumi woda? Ile tonów kryje w sobie garnek? Czy fala dźwiękowa łaskocze? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 6b podczas zwiedzania ekspozycji "GraMY - WYgramy" w Centrum Nauki Kopernik.
   • W biegu głównym na 5 km wystartowało ponad 300 osób, zaś w biegu dzieci - 185 młodych sportowców, wśród nich ponad 30 uczniów naszej szkoły. Byliśmy najliczniej reprezentowaną rembertowską szkołą na tych zawodach. No i oczywiście nie obyło się bez sukcesów!
   • A tymczasem uczniowie klasy piątej intensywnie pracują nad muzycznymi planszówkami. W nich tajemnicze znaki muzyczne. Czy ktoś z Was wie co to volta, repetycja, d. c. al fine czy może fermata?
   • Nie sposób wyobrazić sobie jesieni bez kasztanów. A jeśli kasztany to oczywiście kasztanowe ludziki. Klasa 3b poszła krok dalej i oprócz ludzików, przygotowała fantastyczne zwierzęta. Oto nasi twórcy i ich dzieło - magiczne, kasztanowe zoo.
   • "Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika, w kąciku postawię.” Korzystając z darów Pani Jesieni dzieci z klasy 1b postanowiły z wcześniej uzbieranych na spacerze kasztanów i żołędzi stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka.
   • W ramach zdobywania Karty rowerowej uczniowie klas 4-6 w czwartek przeszli ważny test praktyczny na torze manewrowym. Tor ten rozciągał się od boiska aż po chodnik prowadzącym na plac zabaw dzieci. Atmosfera była napięta i widać było dużą koncentrację zdających.
   • W mijającym tygodniu, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Szachach Drużynowych Dzieci w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Pod czujnym okiem Superszkolnego Arcymistrza szachowego Tomasza Kizerwettera, nasza reprezentacja brawurowo zdobyła złoty medal i zakwalifikowała się do finału WOM.
   • Wtorek 18 października zaczął się jak wszystkie z pozoru zwyczajne dni. Nic bardziej mylnego! Od samego rana dało się wyczuć namacalne napięcie w powietrzu. Nerwowo przestępujące z nogi na nogę dzieciaki z klas 1-3 zwiastowały, że coś się dzisiaj wydarzy nadzwyczajnego.
   • Swoistą kropką nad "i" do zamieszczonego wcześniej filmu niech będzie fotorelacja ze Ślubowania Pierwszoklasistów, które odbyło się w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8. Wszystkie widoczne ujęcia przeszły przed mędrca szkiełko i oko, czyli obiektyw Aleksandra Wnorowskiego z klasy 7 dwujęzycznej.
   • Czy krytycznego myślenia można się nauczyć na lekcjach języka polskiego albo godzinie wychowawczej? Uczniowie klas szóstych stopniowo przekonują się, że tak. Mają za sobą kolejne zajęcia, na których pracowali z rutynami myślowymi stworzonymi na Harvard University i opracowanymi przez Instytut Myślenia Krytycznego w Gdańsku.
   • W czwartek, 6 października odbyły się wybory do Samorządu szkolnego. Zanim jednak do nich doszło, zeszły tydzień upłynął pod znakiem publikacji plakatów kandydatów do Samorządu szkolnego na wszystkich możliwych powierzchniach korytarzy. Społeczność Superszkoły przeanalizowała na spokojnie narzędzia jakich nasi kandydaci użyli, aby zrobić wrażenie i pociągnąć za sobą jak najszerszy elektorat.
   • Dzieci z klasy 1 b postanowiły upiększyć szkolny korytarz jesiennymi barwami. Z tego powodu, uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewa". Do wykonania pracy plastycznej dzieci wykorzystały patyczki do uszu za pomocą których powstały wielobarwne liście - kropki. Tło zostało stworzone za pomocą suchych pasteli.
   • Dnia 22.09.2022r odbyły się Mistrzostwa Rembertowa w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 22 zawodników. 7 zawodników zakwalifikowało się do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.
   • Jesień to czas, kiedy w ogrodach dojrzewają warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego uczniowie klasy 1b postanowili wykonać z nich warzywne ludziki. Wykazali się nie lada precyzją i wyobraźnia, aby stworzyć z nich ciekawe stworki.
   • Wtorek, 4. października był dniem w którym emocje aż kipiały i to od samego rana. Najintensywniej wrzało w kandydatach do Samorządu Uczniowskiego, którzy nie mogli się doczekać rozpoczęcia prezentacji swoich programów wyborczych. Powtarzali w myślach hasła, którymi otworzą sobie drogę do serc, a w czwartek także głosów swoich wyborców.
   • A teraz czas na smakowity kąsek dla wielbicieli wysublimowanych doznań muzycznych. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia koncertu zarejestrowanego w zeszły piątek, 30 września 2022r. Koncert odbył się w związku z przypadającym na 1. października Międzynarodowym Dniem Muzyki.
   • Długopisy 3D zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości pojawiły się w tym tygodniu na zajęciach większości klas, wprowadzając technologiczny powiew świeżości i umożliwiając wykonanie obiektów 3D, o których dotąd mogliśmy tylko pomarzyć. Jedynym problem stanowiły krótkie lekcje, ledwo bowiem zaczęliśmy zabawę, a już trzeba było kończyć :).
   • W piątek odbyło się podsumowanie naszej francusko-polskiej współpracy i analiza ankiet. Dyskutowaliśmy na temat różnic i podobieństw obydwu społeczeństw, o tym czym jest patriotyzm w ujęciu polskim i francuskim oraz co nam daje Unia Europejska, jakimi przywilejami mogą cieszyć się młodzi Europejczycy. Spotkanie zakończyło się polsko-francuskim poczęstunkiem i odśpiewaniem piosenki "Champs-Elysées".
   • Uczniowie klas szóstych nie mogli pozostać obojętni wobec codziennych relacji z pobytu starszych kolegów i koleżanek we Francji. Z powodu zbyt niskich temperatur paryskie śniadanie na trawie nie wchodziło w grę. Francuskie smaki zostały zastąpione równie ciekawym tematem zapożyczeń z języków obcych.
   • We wtorek uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata", z wielkim zaangażowaniem zebrali śmieci zalegające w naszej okolicy. Wydarzenie pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze" ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas.
   • A czy wiesz, że teraz robiąc codzienne zakupy w Lidlu, możesz wspierać Superszkołę?

    Oto jak to zrobić w kilku krokach:

    1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc).2. Przy kasie odbierz kupon - TALENCIAKA.3. Przekaż TALENCIAKA w Sekretariacie odprowadzając swoje dziecko do szkoły. Możesz także zeskanować kod QR z grafiki poniżej i wpisać TALENCIAKA bezpośrednio na naszej stronie profilowej akcji.
   • Tymczasem w zeszłą sobotę uczniowie klasy 8dw kontynuowali przygotowania do projektu pt. „Jedność i różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność” w ramach programu ERASMUS+.
   • „EKO – SZKOŁA” to ogólnopolski projekt edukacyjny skierowany do szkół, przedszkoli i placówek edukacyjnych. Powstał, w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.
 • Dlaczego Superszkoła?

  Z nami zawsze po drodze! Zanurz się w edu-przygodzie w naszej szkole!
   • Przyjazna kadra
   • Kładziemy nacisk na relacje z naszymi uczniami
   • Wysokie wyniki E8
   • Nasi Ósmoklasiści nieprzerwanie osiągają bardzo wysokie wyniki
   • Dwujęzyczność
   • Od klasy 7 wprowadzamy dwujęzyczność z 2 przedmiotami po angielsku
   • Kompetencje cyfrowe
   • Uczymy korzystać z dostępnych w szkole najnowszych zdobyczy techniki
   • Ekologia
   • Podnosimy eko świadomość naszych uczniów
   • Sport
   • Sięgamy gdzie wzrok nie sięga bijąc swoje rekordy
 • Aktualności

  Co nowego w Superszkole?
  • „Enemy of my Enemy”. Prof. Marco Patricelli i nowa superprodukcja o rtm. Pileckim
   • „Enemy of my Enemy”. Prof. Marco Patricelli i nowa superprodukcja o rtm. Pileckim

   • 26.08.2023
   • „Pilecki powinien stać się tak samo znany na świecie jak (Oskar) Schindler, bowiem zasługuje na to jako ochotnik, bohater, postać wręcz symboliczna” mówił o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, prof. Marco Patricelli, autor książki „Ochotnik”, na podstawie której powstanie amerykański film.

    🔶🔶🔶 Praca nad filmem

   • „Enemy of my Enemy”. Prof. Marco Patricelli i nowa superprodukcja o rtm. Pileckim: Czytaj więcej
  • Podręczniki na nowy rok szkolny do zakupienia przez rodziców
   • Podręczniki na nowy rok szkolny do zakupienia przez rodziców

   • 07.08.2023
   • Drodzy Rodzice, spośród wszystkich podręczników obowiązujących w nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024, bardzo Państwa prosimy o zakupienie tylko poniższych pozycji (język francuski, język niemiecki i religia). Pozostałe tytuły znajdują się już w zasobach bibliotecznych i czekają na nowych właścicieli :)

   • Podręczniki na nowy rok szkolny do zakupienia przez rodziców: Czytaj więcej
  • Fizyka
   • Fizyka

   • 16.08.2023
   • Chcemy dzisiaj donieść, o naszych wspaniałych poczynaniach na lekcjach fizyki. Oj, działo się w tym roku dużo. Wykonaliśmy samodzielnie w domach wiele projektów. Musicie je zobaczyć.

    Tak więc, udało nam się wykonać mały działający generator van de Graaffa, ciekawy generator kroplowy Kelvina, silnik prądu stałego, camera obscura (załączamy również zdjęcie obrazu uzyskanego poprzez camerę, świerk do góry nogami nam wyszedł, ale tak miało być), masę elektroskopów listkowych i butelek lejdejskich. Nieprawdaż, że pięknie nam te przyrządy wyszły?

   • Fizyka: Czytaj więcej
  • Green Screen
   • Green Screen

   • 07.08.2023
   • W tym roku Sekcja Techniczna miała wiele pracy. Nagłośnienie to wiadomo, ale pewnie już wiecie, że Superszkoła w ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiła green screen, zestaw teł, oświetlenie do nagrań. Ktoś to musiał przygotować I wypróbować, a kto mógł to lepiej zrobić, niż Sekcja Techniczna...

   • Green Screen: Czytaj więcej
  • O drukarce żywicznej słów kilka...
   • O drukarce żywicznej słów kilka...

   • 07.08.2023
   • Czy wiecie, że oprócz drukarki 3d w technologii FDM mamy również drukarkę żywiczną? Ta dotarła do nas dopiero po połowie roku szkolnego, więc nie udało się jeszcze za wiele wydrukować, ale mamy za sobą już kilka wydruków.

    Ciekawe jest to, że ta drukarka zupełnie inaczej działa niż FDM. Wyobraźcie sobie, że po zakończonym wydruku w żywicy należy jeszcze projekt umyć i utwardzić. Mamy do tego odpowiednie urządzenie (wash and cure). Poeksperymentowaliśmy trochę z czasem utwardzania i doszliśmy do wniosku, że to bardzo ciekawy parametr. Można uzyskać wydruki w miarę elastyczne przy krótkim czasie ekspozycji na UV, natomiast przy dłuższym czasie projekty robią się coraz bardziej twarde, ale przy okazji kruche.A i jeszcze jedna ważna informacja. Drukujemy w żywicach wodorozcieńczalnych, które w dodatku są ekologiczne, a otrzymywane są z soi. Nie jesteśmy wystawieni na szkodliwe opary, a odpow

   • O drukarce żywicznej słów kilka...: Czytaj więcej
  • Chodź, wydrukuj mi świat...
   • Chodź, wydrukuj mi świat...

   • 07.08.2023
   • W tym roku uczniowie mogli korzystać z zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości drukarki 3d. Drukarka ta drukuje w technologii FDM. Wykorzystywany filament jest ekologiczny i wykonywany z mączki kukurydzianej.

    Do czego taka drukarka nam posłużyła? Zaczęliśmy od drukowania różnych figurek znalezionych w Internecie. Udało się też wydrukować modele do późniejszego składania. Po każdym wydruku omawialiśmy jego jakość i zastanawialiśmy się, co zmienić, aby było lepiej. Do perfekcji opanowaliśmy tworzenie podpór i to o różnych układach geometrycznych. Drukowaliśmy elementy potrzebne nam na zajęcia, takie jak bryły na matematykę.

   • Chodź, wydrukuj mi świat...: Czytaj więcej
  • Stasiek Szczyrek z nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław!
  • Oscyloskop - ciekawy jegomość
   • Oscyloskop - ciekawy jegomość

   • 07.08.2023
   • Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości mamy w szkole prawdziwy cyfrowy dwukanałowy oscyloskop. Po co takie urządzenie? A gdy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić lub przewidzieć sygnałów w układzie elektronicznym, to wtedy przychodzi z pomocą on, książę przebiegów, imperator zboczy, władca hazardów i przynosi ze sobą wizualizacje tego, co dzieje się w środku układu. A że jest wyposażony w dwa kanały, to możemy dzięki jego uprzejmości porównywać ze sobą sygnały i sprawdzić działanie dzielników napięcia. Ciekawy jegomość.

   • Oscyloskop - ciekawy jegomość: Czytaj więcej
  • Elektronika, ach, elektronika...
   • Elektronika, ach, elektronika...

   • 07.08.2023
   • Co może być ciekawego w tych wszystkich kabelkach? A no wiele, do czego mogą Was przekonać tegoroczni ósmoklasiści, którzy po ciężkiej pracy na innych przedmiotach relaksowali się na lekcjach informatyki właśnie przy kabelkach. Nie, tu nie jest mowa o sielskiej idylli. Co prawda towarzyszyła naszym lekcjom muzyka, ale była to jednak ciężka I dobrze wykonana praca.

   • Elektronika, ach, elektronika...: Czytaj więcej
  • Co w Modlinie piszczy?
   • Co w Modlinie piszczy?

   • 07.08.2023
   • W połowie czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę na lotnisko Modlin. Pomysłodawcą i opiekunem był p. R. Litwiński - Tata Mai. Na miejscu dzieci poznały ludzi, dzięki którym lotnisko zapewnia pasażerom bezpieczeństwo i fachową obsługę.

    Wyjazd okrasił wspólnie zjedzony obiad oraz drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę :)

   • Co w Modlinie piszczy?: Czytaj więcej
  • Podsumowanie projektów i inicjatyw
   • Podsumowanie projektów i inicjatyw

   • 07.08.2023
   • 21 maja dokonaliśmy globalnego podsumowania udziału naszych uczniów w różnorakich przedsięwzięciach, projektach i konkursach w dobiegającym do końca roku szkolnym 2022/2023.

    Poza Rowerowym Majem, o którym pisaliśmy wcześniej, zaakcentowaliśmy oraz nagrodziliśmy naszych uczniów za udział w następujących inicjatywach:

   • Podsumowanie projektów i inicjatyw: Czytaj więcej
  • Rowerowy maj 2023 – podsumowanie akcji
   • Rowerowy maj 2023 – podsumowanie akcji

   • 07.08.2023
   • 21 czerwca odbyło się w naszej szkole oficjalne podsumowanie tegorocznej akcji Rowerowy Maj. Klasa 2b wypracowała najwyższy wynik (68%) i otrzymała od organizatora akcji Rowerowy Maj nagrodę - klasowe wyjście na warsztaty przyrodnicze w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

    W rywalizacji międzyklasowej na podium uplasowały się następujące klasy:

   • Rowerowy maj 2023 – podsumowanie akcji: Czytaj więcej
  • Muzyczna wędrówka po świecie
   • Muzyczna wędrówka po świecie

   • 07.08.2023
   • Zapraszamy na premierę filmu zarejestrowanego podczas koncertu kółka muzycznego w Przedszkolu nr 376 przy ul. Admiralskiej w Warszawie. Był to już drugi koncert z cyklu „Muzyczna wędrówka po świecie”.

    Panie z przedszkola wyglądały na zachwycone. Niektórym osobom zakręciła się nawet łezka w oku, ponieważ bo dopiero co zakończyli naukę w tym przedszkolu.

   • Muzyczna wędrówka po świecie: Czytaj więcej
  • Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro” 2023 rozdane!
   • Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro” 2023 rozdane!

   • 07.08.2023
   • Tradycyjnie już w przeddzień zakończenia roku szkolnego, w sali kolumnowej Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia honorowej Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro”. Nagroda ta już od 15 lat przyznawana jest najzdolniejszym uczniom w Rembertowie.

    Wyniki w nauce, aktywność społeczna na terenie szkoły i poza nią, sukcesy w konkursach różnych szczebli, różnorodność zainteresowań i pasji to głowne cechy nagrodzonych. Wśród uczniów Superszkoły, taką właśnie mieszanką cech wykazała się w bieżącym roku Hanna Winnicka z klasy 8dw i to właśnie nad nią "rozpływała się" Pani Dyrektor Superszkoła Małgorzata Mojsak. Z powodu udziału w szkolnej wycieczce, Hanię godnie reprezentowała mama i odebrała "Złote Pióro" oraz dyplom z rąk Zastępcy Burmistrza Aleksandra Lesińskiego oraz Arkadiusza Piotrowskiego - Przewodniczącego Rady Dzielnicy Rembertów.

   • Nagrody Burmistrza Dzielnicy Rembertów „Złote Pióro” 2023 rozdane!: Czytaj więcej
  • Uroczyste zakończenie roku dla klas 1-7
   • Uroczyste zakończenie roku dla klas 1-7

   • 07.08.2023
   • Wszystko co się zaczyna, musi się także kończyć... Nie inaczej jest z rokiem szkolnym, który w dniu 23 czerwca 2023r. dokonał swojej kadencji. Podczas uroczystości, która rozpoczęła się na boisku Pani Dyrektor Małgorzata Mojsak dokonała podsumowania osiągnięć naszych uczniów.

    Niestety, kapryśna aura nie pozwoliła na dekorację wszystkich uczniów na szkolnym boisku. Czując coraz bardziej intensywny deszcz, musieliśmy rozejść się do izb klasowych. Wychowawcy dokonali wręczenia nagród książkowych za wybitne osiągnięcia na polu edukacji. Osobna wzmianka należała się naszym nad wyraz prężnym działaczom z Samorządu uczniowskiego, ich zapał nigdy nie przestaje nas zadziwiać :)

   • Uroczyste zakończenie roku dla klas 1-7: Czytaj więcej
 • Dla uczniów i rodziców

  Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
 • Święto Szkoły 2023

  Do końca drżeliśmy w obawie o to, czy aby pogoda nie spłata nam figla. Poranny kapuśniaczek nie nastrajał nas optymistycznie i zmuszał do opracowywania na prędce planu B. Szczęśliwie od godz. 9:00 pogoda ustabilizowała się na bardzo zadowalającym poziomie i mogliśmy przystąpić do rozstawiania stanowisk.
  • Społeczne Towarzystwo Oświatowe
  • Erasmus+
  • Librus Synergia
  • Fundacja WOŚP
  • Rowerowy Maj
  • Superkoderzy
  • Laboratoria Przyszłości