„Strofki o przyrodzie”

[ A+ ] /[ A- ]

14 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski klas 1-3 pt. „Strofki o przyrodzie”. W tym roku dużo się u nas dzieje w temacie ekologii, dlatego motywem tego konkursu była właśnie przyroda. Wiersze, które wybrali mali artyści, ukazywały zachwyt poetów nad pięknem świata, który nas otacza i troskę o to, co na nim żyje.

Licznie zgromadzona publiczność z klas 1-3 wysłuchała wszystkich wykonawców. W klasie 1a byli to Ignacy Buczel i Bartosz Malec. Klasę 1b reprezentowali Nikodem Pawella oraz Hania Auguścik. W kasie 2 swoje interpretacje wierszy zaprezentowały Helena Radzio, Ania Dolecka oraz Jagoda Wierzchowska. Klasa 3a mogła pochwalić się aż pięcioma wykonawcami – byli to Ada Głowicka, Zuzia Jax, Jaś Machanek, Łucja Tur oraz Michalina Rybacka. Jako ostatni wystąpili reprezentanci 3bWeronika Dolecka, Maja Oleszczak oraz Franek Wilewski.

Po wspólnej naradzie, Jury w składzie Pani dyrektor Jolanta Bredek-Morawska, Pani Ewa Gwardys oraz Pani Irena Kietlińska-Brewko wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas 1 – I miejsce zajął Bartek Malec z wierszem autorstwa swojej mamy – „Las wokół nas”.

W kategorii 2 i 3 klas – I miejsce zdobyła Jagoda Wierzchowska z kl. 2 z utworem J. Brzechwy – „Hipopotam” oraz Michalina Rybacka za wiersz J. Brzechwy – „Żuraw i czapla”.

Miejsce II przypadło ex aequo: Weronice Doleckiej z kl. 3b z wierszem J. Tuwima – „Spóźniony słowik”, Adzie Głowickiej z kl. 3a z utworem E. Piotrowskiej – „Pst” oraz Helence Radzio z kl. 2 z wierszem M. Strzałkowskiej – „Koniczynka”.

Na miejscu III znalazły się: Zuzia Jax i Łucja Tur z kl. 3a, każda z własnym pomysłem na wiersz J. Tuwima – „Dwa wiatry” oraz Franek Wilewski z wierszem J. Brzechwy – „Pan Pomidor”.

 

Dla wszystkich serdeczne gratulacje i wyrazy uznania.

Anna Dzierżanowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *