• Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

   Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki.
  • 16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

   Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.
  • 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem...
  • 22 marca uczniowie z klasy IIB w ramach podsumowania tematu tygodniowego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.
  • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
  • Ależ ten czas leci! Dopiero co uczniowie klas 4a oraz 4b brali udział w zimowej odsłonie warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu, a już znowu tu jesteśmy na wiosennej części naszego całorocznego projektu.
  • W czasie publikacji wyników III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowego z geografii oraz języka niemieckiego organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w pokoju nauczycielskim zauważyć można było wyraźne poruszenie...
  • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w warsztatach fizycznych oraz robotycznych. Pierwsza grupa miała okazję przekonać się, czym jest bardzo niska temperatura i jak wpływa na różne stany skupienia.
  • 12 marca uczniowie klas 4-5 pochłonięci zostali bez reszty zajęciami historycznymi zorganizowanymi przez Archeologiczne Warsztaty. Podczas spotkania poznaliśmy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.
  • Serce, wątroba, płuca, nerki, skrzydełka niekoniecznie na talerzu...

   Co prawda nie wszyscy, ale niektórzy wykorzystują w domowej kuchni podroby, np. serce, płuca, nerki czy wątrobę. Natomiast uczniowie klasy 7A i 7B wykorzystują je podczas lekcji biologii do poznawania ich budowy.
  • W miniony poniedziałek kółko teatralne klas młodszych (wciąż jeszcze bez oficjalnej nazwy) miało zaszczyt zaprosić klasy 1-3 oraz rodziców i bliskich na przedstawienie "Leśne zagadki". Ponieważ to był debiut grupy, większość była bardzo przejęta występem przed tak szacowną publicznością.
  • Zapraszamy do raczenia się lutową odsłoną naszych szkolnych koncertów, którą wraz z dziećmi przygotowała p. Aleksandra Kondraciuk :)
  • Bieżący tydzień rozpoczął się muzealnie, albowiem klasy 4a oraz 4b kolejno we wtorek i środę odwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie w bardzo konkretnym celu. W dniach 1 grudnia 2023r. – 3 marca 2024r. można zapoznać się z niezwykle inspirującą wystawą czasową pt. "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu".
  • Droga Szkolna Społeczności, mamy czym się pochwalić :)

   Dnia 20 lutego 2024r. 48 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim o Puchar Dyrektora SSP nr 10 🏆
  • W piątek, 23 lutego klasa 6 odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy, zapoznaliśmy się z życiem i twórczością kompozytora. Następnie ruszyliśmy z kolejnym przewodnikiem śladami Fryderyka wzdłuż Traktu Królewskiego.
  • „Cukierku, Ty łobuzie” jest wspaniałą książką wprowadzającą w koci świat. Omówienie lektury zbiegło się z dniem kota, który był obchodzony 17 lutego. Te dwa wydarzenia zrodziły pomysł na to, by uczniowie podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i szukali odpowiedzi na pytanie: Czy wszystko wiemy o kotach?
  • Kilka godzin wytężonej pracy, sprawdzania granic swojej cierpliwości i ćwiczenia wytrwałości w wykonaniu pracy plastycznej w technice 3D. A oto efekt poczynań uczniów klasy 3a.
  • W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakows
  • Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

   A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.
  • Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami
  • Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

   Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.
  • Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

   Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięłi w nim udział:
  • Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

   Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.
  • Cały grudzień klasy 4a i 4b na technice składały ze sklejki drewniane cudeńka.

   Były to zwierzęta, samochody, motory. Niby proste, ale trzeba było dokładnie spojrzeć na załączony plan. Wybrać odpowiednie elementy i je zmontować. Nie wszystkim to od razu wychodziło. Ale z pomocą innych uczniów dało się to w końcu wykonać. Następnie ruszające się części sklejaliśmy i po wyschnięciu malowaliśmy gotowy wyrób.
  • W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła konkurs na pracę przestrzenną związaną z symbolem świąt Bożego Narodzenia.

   Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem aż 25 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas 1-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Matysiak miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Po długich debatach udało się podjąć decyzje. 20 grudni
  • Schneeflöckchen sind die zartesten Plätzchen der Welt!   Płatki śniegu to najdelikatniejsze ciasteczka na świecie! Potwierdzili to pracowici piątoklasiści. Upiekli pyszne ciasteczka według przepisu, który rozumieją bezbłędnie, mimo że jest w języku niemieckim.
  • Wyczekiwania na ten dzień nie było końca...

   dzieci z klas 1-4 nerwowo przestępowały z nogi na nogę, rzucając swoim wychowawcom zniecierpliwione spojrzenia zdające się pytać "kiedy w końcu idziemy na warsztaty czekoladowe?" I w końcu się doczekali...
  • W czwartek, 15 grudnia odbył się szkolny kiermasz świąteczny.

   Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki. W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 5,750 zł na rzecz Kairy - suczki wirtualnie adoptowanej przez Superszkołę.
  • Święta odbieramy przez pryzmat wielu zmysłów. Jednym z nim, jakże zresztą ważnym, jest zapach.

   Zapach igliwia, zapach potraw wigilijnych, czy w końcu woń sianka pod obrusem. Uczniowie klasy 5a w poszukiwaniu zapachów poszli o krok dalej...
  • Do przedkiermaszowej gorączki dołączyła dziś klasa 4b, która na godzinie wychowawczej wykonała absolutnie niezwykłe świece zapachowe.

   Niektóry cytrusowe, inne lawendowe, z całą pewnością każda z nich znajdzie swoje miejsce na stole i przyczyni się do podniosłości spotkania w rodzinnym gronie. Świece zostały wyposażone w skórki pomarańczowe, laski cynamonu, gwiazdki anyżowe, które nadały świecom niepowtarzalnego finiszu.
  • Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami również odwiedzili Dom Kultury "Rembertów" w ostatnią sobotę promieniejąc przedświątecznym podekscytowaniem.

   Jak widać na załączonych zdjęciach, delegacja prac przebiegła podręcznikowo: dzieci wzięły na warsztat pierniczki, dorośli zaś złapali się za bary ze stroikami świątecznymi. Efektem tych działań jest przepiękna limitowana edycja piernikowych smakołyków oraz niepowtarzalnych ozdób, które okraszą niejeden
  • Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

   W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.
  • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

   Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.
  • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.
  • 16 listopada uczniowie klasy 6 wybrali się do jednej z Pijalni Czekolady E. Wedla przy ul. Szpitalnej na warsztaty.

   Nie były to byle jakie warsztaty albowiem punktem fokalnym zajęć była... czekolada. W aurze przepięknych, słodkich zapachów, szóstoklasiści chłonęli wiedzę jak nigdy dotąd.
  • 17 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Badmintonie Drużynowym.

   W sumie 52 dziewczęta i chłopcy, reprezentujący szkoły podstawowe z Rembertowa, stanęli do rywalizacji. Dobitnie świadczy to o rosnącej popularności badmintona wśród młodzieży. Po zaciętych pojedynkach na czterech kortach, gdzie rozegrano łącznie 94 (sic!) pojedynki singlowe i deblowe, ogłoszono wyniki końcowe tur
  • Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

   Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.
  • Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

   Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.
  • Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

   Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".
  • 11 października odbył się Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej.

   Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięło 10 drużyn. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego 2 wygraliśmy a 1 przegraliśmy. Po awansie do półfinału rozegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rzuciliśmy na murawę wszystkie nasze super moce, ale to niestety nie wystarczyło i musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.
  • 13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu.
  • Czas biegnie nieubłaganie i mało kto ma czas, żeby nad tym faktem deliberować, a szkoda, gdyż ulotna natura czasu nie sprzyja zatrzymaniu się w pędzie codziennej bieganiny i nie ułatwia refleksji nad tym co mija bezpowrotnie.
  • XI Bieg RUNbertów - Bieg Rembertowa był licznie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, po której nastąpiły biegi w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.
  • 26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.
  • We wtorek po lekcjach i obiedzie w szkole francuskiej udaliśmy się z wizytą do króla czyli na zwiedzanie pałacu w Wersalu.

   #ErasmusPlus

   #erasmusplusproject
  • Ekipa "Erasmusowa" melduje, że w niedzielę wylądowała w Paryżu na lotnisku (Paris Aéroport - Charles de Gaulle (CDG)).

   W poniedziałek, po ciepłym przywitaniu w naszej szkole partnerskiej "Le lycée Henri-Bergson" wyruszyliśmy na dalszą realizację naszego programu Erasmus+ pt. "Jedność I różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność".
  • Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.
  • Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.
 • Dlaczego Superszkoła?

  Z nami zawsze po drodze! Zanurz się w edu-przygodzie w naszej szkole!
   • Przyjazna kadra
   • Kładziemy nacisk na relacje z naszymi uczniami
   • Wysokie wyniki E8
   • Nasi Ósmoklasiści nieprzerwanie osiągają bardzo wysokie wyniki
   • Dwujęzyczność
   • Od klasy 7 wprowadzamy dwujęzyczność z 2 przedmiotami po angielsku
   • Kompetencje cyfrowe
   • Uczymy korzystać z dostępnych w szkole najnowszych zdobyczy techniki
   • Ekologia
   • Podnosimy eko świadomość naszych uczniów
   • Sport
   • Sięgamy gdzie wzrok nie sięga bijąc swoje rekordy
 • Aktualności

  Co nowego w Superszkole?
  • Srebrni tenisiści stołowi!
   • Srebrni tenisiści stołowi!

   • 07.12.2023
   • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

    Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.

    Tomasz Kizerwetter

   • Srebrni tenisiści stołowi!: Czytaj więcej
  • Zapraszamy na Dzień Otwarty
   • Zapraszamy na Dzień Otwarty

   • 07.12.2023
   • Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek, 14 grudnia 2023r. w godz. 17:00-19:00.

    Zachęcamy do umawiania się z nauczycielami na konkretne godziny za pośrednictwem Librusa.

    Do zobaczenia! :)

   • Zapraszamy na Dzień Otwarty: Czytaj więcej
  • Muzeum Iluzji na Starym Mieście
   • Muzeum Iluzji na Starym Mieście

   • 07.12.2023
   • W poniedziałek, 4 grudnia, uczniowie klasy 6 pojechali do Muzeum Iluzji na Starym Mieście.

    Wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Największe wrażenie na wszystkich zrobił ,,zakręcony tunel'', w którym każdy tracił równowagę. Niezwykłą pamiątką z muzeum są zdjęcia pełne iluzji wykonane w specjalnym pokoju fotograficznym. To miejsce godne polecenia bez względu na datę urodzenia :)

   • Muzeum Iluzji na Starym Mieście: Czytaj więcej
  • Matematyczny kalendarz adwentowy
   • Matematyczny kalendarz adwentowy

   • 04.12.2023
   • Zaczyna się grudzień, czyli miesiąc pełen nadziei, radości, oczekiwań.

    A jeśli grudzień to nie może zabraknąć kalendarza adwentowego, który odlicza dni do Wigilii. W tym roku zapraszamy do kalendarza matematycznego. Każdego dnia uczniowie klas 4 i 5 będą otrzymywać nowe wyzwanie do zrealizowania.

   • Matematyczny kalendarz adwentowy: Czytaj więcej
  • Teledysk z green screenem w tle
   • Teledysk z green screenem w tle

   • 03.12.2023
   • Listopadowy koncert już za nami. Tym razem scena zarezerwowana była dla starszych uczniów. Jako, że młodsi adepci sztuki muzycznej też chcieli pokazać czego nauczyli się w ubiegłym miesiącu, nagraliśmy teledysk.

    Zapraszamy do oglądania :)

    Aleksandra Kondraciuk

   • Teledysk z green screenem w tle: Czytaj więcej
  • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego
   • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego

   • 28.11.2023
   • Jak widać na załączonym obrazku, wbrew powszechnym obawom obserwatorów, sztuka czytelnictwa ma się wśród dzieci i młodzieży nadspodziewanie dobrze!

    Oto spośród 18 śmiałków rekrutujących się z klas 6-8, do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w języku angielskim zakwalifikowało się równo 50% uczestników. Na dystansie wielu dociekliwych i podchwytliwych pytań na temat "Pinokia" Carlo Collodiego popisali się chirurgicznie precyzyjną znajomością owej lektury i przebojowo wdarli się do kolejnego etapu. Winszujemy serdecznie!

   • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego: Czytaj więcej
  • Szachowy Finał WOM
   • Szachowy Finał WOM

   • 28.11.2023
   • W poniedziałek, 27 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

    Czteroosobowa reprezentacja rozegrała 7 rund turnieju grając z drużynami z różnych szkół w Warszawie. Swoją rywalizację zakończyli na 13. miejscu z ambicjami na lepsze miejsce w następnej olimpiadzie.

   • Szachowy Finał WOM: Czytaj więcej
  • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody"
   • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody"

   • 27.11.2023
   • Wiemy, że uwielbiacie filmy ze szkolnych koncertów.

    Zanim Wasza niecierpliwość stanie się nie do zniesienia, Pani Aleksandra Kondraciuk serwuje dzisiaj świeżutki film z koncertu dla klas starszych, który odbył się 21 listopada. Tematyka tegorocznych koncertów to "Świat zwierząt, świat przyrody".

   • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody": Czytaj więcej
  • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie
   • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie

   • 27.11.2023
   • Miniony weekend 25-26 listopada obfitował w niezwykle intensywne uniesienia piłkarskie.

    Oto nasza kadra piłkarska rozstawiona w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowała się kosmicznie dobrze podczas Turnieju Odzyskania Niepodległości w Konstancinie-Jeziornej.

    Nie da się wprost opisać naszej dyspozycji piłkarskiej. Jedyną jednostką zdolną oddać formę naszych piłkarzy jest liczba zdobytych złotych medali, a tych było bez liku:

   • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie: Czytaj więcej
  • Dzień Pluszowego Misia
   • Dzień Pluszowego Misia

   • 25.11.2023
   • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” :)

   • Dzień Pluszowego Misia: Czytaj więcej
  • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej
   • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej

   • 23.11.2023
   • 23 listopada żądni wiedzy uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wyprawę do Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

    Na miejscu naprzemiennie klasy realizowały 2 moduły:

    • lekcję muzealną pt. „Symbole narodowe” oraz
    • quest – edukacyjną grę terenową pt. „Tak musiało być”.

    Podczas lekcji o symbolach narodowych poznaliśmy historię polskich symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się czym jest godło, skąd pochodzą barwy narodowe: biel i czerwień, kiedy powstała polska flaga oraz jakie były dzieje polskiego hymnu. Nauczyliśmy się, jak należy obchodzić się z flagą i jak zachować w czasie wykonywania hymnu.Quest z kolei stanowił bardziej interaktywne podejście do nabywania wiedzy.

   • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej: Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!
   • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!

   • 22.11.2023
   • 5640 Talenciaków,

    20 par rąk, przez które przewinęły się Talenciaki,

    81 przerw między lekcjami spędzonych na skanowaniu kodów QR

    243 uczniów, którzy skorzystają z pomocy naukowych, gier i wyposażenia sportowego, które pozyskamy dzięki Talenciakom,

    ♾️ wdzięczność dla naszych rodziców za wsparcie nas w tej akcji!:)

   • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!: Czytaj więcej
  • Spotkanie z gliną
   • Spotkanie z gliną

   • 22.11.2023
   • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.

    Po przygotowaniu stołów i krótkim wprowadzeniu, każdy z uczniów otrzymał kawałek gliny, z którego musiał ulepić kulkę. Następnie trzeba było wydrążyć otwór i palcami ukształtować miseczkę, którą ozdabiano różnymi pomysłowymi kształtami. Gotowe dzieła pomalowane specjalnymi farbami, Pani Agata wkładała do pojemników, w których będą schły przez 2 tygodnie. Po tym czasie zostaną wypalone w piecu ceramicznym w temperaturze 1100 Stopni.

   • Spotkanie z gliną: Czytaj więcej
  • Dzień Tolerancji
   • Dzień Tolerancji

   • 22.11.2023
   • W ubiegłym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

    Z tej okazji w klasach odbywały się zajęcia, na których uczniowie kształtowali postawy sprzyjające rozwojowi indywidualnemu i społecznemu, uwrażliwiali na potrzeby innych, doskonalili umiejętności komunikacji, uczyli współpracy, a także postawy empatycznej i wyrozumiałości.

   • Dzień Tolerancji: Czytaj więcej
  • Dzieci z klas 1-3 z wizytą w Młynie Gąsiorowo
   • Dzieci z klas 1-3 z wizytą w Młynie Gąsiorowo

   • 21.11.2023
   • W poniedziałek uczniowie klas młodszych świętowali Andrzejki i Katarzynki w Młyn Gąsiorowo.

    Dzieci poznały ludowe wierzenia i przesądy oraz wróżby związane z Andrzejkami. Wykonały kolorowe kotyliony na zabawę andrzejkową. Upiekły ciasteczka z ukrytą wróżbą, a następnie kosztowały własnych wypieków i czytały wylosowane wróżby.

   • Dzieci z klas 1-3 z wizytą w Młynie Gąsiorowo: Czytaj więcej
 • Dla uczniów i rodziców

  Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
 • Ślubowanie Pierwszaków

  13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu. Podniosłość tej chwili poznać można było po wyraźnym poruszeniu na twarzach naszych najmłodszych uczniów. Skupieni i przejęci, w towarzystwie swojej Pani Wychowawczyni Małgorzaty Jakubowskiej, zostali mianowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mojsak. Niech każdy dzień w naszych murach stanie się dla Was niepowtarzalną przygodą. Oby każda rozmowa, napotkana osoba lub nadarzająca się okazja wzbogacała Wasz życiowy arsenał doświadczeń.
  • Społeczne Towarzystwo Oświatowe
  • Erasmus+
  • Librus Synergia
  • Fundacja WOŚP
  • Rowerowy Maj
  • Superkoderzy
  • Laboratoria Przyszłości
   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2 04-423 Warszawa Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296 Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826 Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe Numer KRS: 0000184247
  • Social media