• W piątek 14 czerwca, uczniowie klas 7a oraz 7b udali się na wycieczkę do Łodzi.

   Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po ulicy Piotrkowskiej. W większości miast centralnym punktem jest rynek – w Łodzi jest to ulica, licząca aż 4 kilometry. Okazałe kamienice, pokazujące pełne bogactwo architektury XIX wieku, do tego miejskie pałace, oryginalne pomniki, a w podwórzach kolejne wyjątkowe miejsca do odkrycia – ogrody, fabryki. Idąc ulicą Piotrko
  • Wszystko co dobre, szybko się kończy. Nie inaczej jest z oddającym ostatnie tchnienie rokiem szkolnym 2023/2024. To był bardzo ciekawy i produktywny czas, na wielu płaszczyznach, którego wisienkę na torcie stanowiło Święto Szkoły w ostatnią sobotę.
  • 12 czerwca 2024 r. o godz. 11.00 odwiedziliśmy Piknik Rodzinny, który odbył się na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej.
  • W piątek, 7. czerwca odbył się XIII Bieg Józefa.

   Jest to gra terenowa na orientację. Dzieci musiały odnaleźć punkty na mapie, po dotarciu do których musieli odpowiadać na pytania z wiedzy o Józefie Piłsudzkim, historii, geografii, a także wiedzy ogólnej.
  • Cóż to był za dzień!

   Wszyscy dziś dali się oczarować magii Święto Szkoły i wsiąknęli na dobre w atrakcjach i przyjaznej atmosferze wspólnego spotkania rodziców, uczniów, zespołu Superszkoły, a także absolwentów.
  • 3. czerwca klasy 1, 2a i 2b w ramach Dnia Dziecka wybrały się do kawiarni Posiaduffka. Dzieci zamówiły sobie lemoniadę i lody oraz inne pyszności. Potem miło spędziły czas na kawiarnianym placu zabaw. Wszyscy byli bardzo zadowoleni :)
  • Tę radość płynącą z faktu wyjazdu na Zieloną Szkołę, nie wspominając już nawet o dojechaniu na nią, trudno wprost opisać. Gdyby chcieć ją zmierzyć, najlepiej byłoby skorzystać z miarki uniwersalnej "Kiedy dojedziemy?" lub "Daleko jeszcze?"
  • W środę, 24 kwietnia, uczniowie uczęszczający na kółka muzyczne wystąpili w Przedszkolu nr 376 przy ulicy Admiralskiej w Warszawie.

   Po raz kolejny zaprosiliśmy przedszkolaki w „Muzyczną wędrówkę po świecie przyrody i zwierząt”. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały utworów muzycznych, które przygotowaliśmy. Były też wiersze i zagadki.
  • Zależy nam bardzo, aby do naszej szkoły chodziły dzieci i młodzież świadomi tego co się dzieje na świecie w tematyce ochrony przyrody.
  • Superszkoła tradycyjnie już bierze udział w kolejnych eliminacjach w poszczególnych kategoriach wiekowych.

   Na obszerne i szczegółowe wyniki przyjdzie jeszcze czas, ale tymczasem zobaczmy jak nasi reprezentanci prezentowali się dzisiaj w obiektywie Fotokreacja Różne Pstryki.
  • 16 kwietnia klasy 1, 2a i 2b pojechały do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

   Dzieci spacerowały po królewskich komnatach, a także oglądały liczne portrety i przedmioty z związane z króle oraz malowidła sławiące jego czyny. Dowiedziały się także, jakie książki czytał oraz w co się ubierał oraz jak przebiegała jego edukacja.
  • 26 marca br. w Szkole Podstawowej nr 189 odbył się dzielnicowy etap 47 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Nasi reprezentanci - Hanna Grajnert (kategoria: klasy 1-3) i Kajetan Żwirek (kategoria: klasy 4-6), stanęli przed dużym wyzwaniem...
  • 22 marca uczniowie z klasy IIB w ramach podsumowania tematu tygodniowego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”, samodzielne przygotowali pyszne śniadanie z przyniesionych ze sobą produktów.
  • Na początku marca uczniowie Superszkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Literatury Polskiej w Językach Obcych „Odpowiednie dać obce słowo” organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.
  • Ależ ten czas leci! Dopiero co uczniowie klas 4a oraz 4b brali udział w zimowej odsłonie warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu, a już znowu tu jesteśmy na wiosennej części naszego całorocznego projektu.
  • W czasie publikacji wyników III etapu (wojewódzkiego) konkursów przedmiotowego z geografii oraz języka niemieckiego organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w pokoju nauczycielskim zauważyć można było wyraźne poruszenie...
  • W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b ponownie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik i wzięli udział w warsztatach fizycznych oraz robotycznych. Pierwsza grupa miała okazję przekonać się, czym jest bardzo niska temperatura i jak wpływa na różne stany skupienia.
  • 12 marca uczniowie klas 4-5 pochłonięci zostali bez reszty zajęciami historycznymi zorganizowanymi przez Archeologiczne Warsztaty. Podczas spotkania poznaliśmy fascynującą historię starożytnego Rzymu oraz codzienne życie jego mieszkańców.
  • Serce, wątroba, płuca, nerki, skrzydełka niekoniecznie na talerzu...

   Co prawda nie wszyscy, ale niektórzy wykorzystują w domowej kuchni podroby, np. serce, płuca, nerki czy wątrobę. Natomiast uczniowie klasy 7A i 7B wykorzystują je podczas lekcji biologii do poznawania ich budowy.
  • W miniony poniedziałek kółko teatralne klas młodszych (wciąż jeszcze bez oficjalnej nazwy) miało zaszczyt zaprosić klasy 1-3 oraz rodziców i bliskich na przedstawienie "Leśne zagadki". Ponieważ to był debiut grupy, większość była bardzo przejęta występem przed tak szacowną publicznością.
  • Zapraszamy do raczenia się lutową odsłoną naszych szkolnych koncertów, którą wraz z dziećmi przygotowała p. Aleksandra Kondraciuk :)
  • Bieżący tydzień rozpoczął się muzealnie, albowiem klasy 4a oraz 4b kolejno we wtorek i środę odwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie w bardzo konkretnym celu. W dniach 1 grudnia 2023r. – 3 marca 2024r. można zapoznać się z niezwykle inspirującą wystawą czasową pt. "Bruno Barbey. Zawsze w ruchu".
  • Droga Szkolna Społeczności, mamy czym się pochwalić :)

   Dnia 20 lutego 2024r. 48 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w zawodach pływackich o zasięgu wojewódzkim o Puchar Dyrektora SSP nr 10 🏆
  • W piątek, 23 lutego klasa 6 odwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawy, zapoznaliśmy się z życiem i twórczością kompozytora. Następnie ruszyliśmy z kolejnym przewodnikiem śladami Fryderyka wzdłuż Traktu Królewskiego.
  • „Cukierku, Ty łobuzie” jest wspaniałą książką wprowadzającą w koci świat. Omówienie lektury zbiegło się z dniem kota, który był obchodzony 17 lutego. Te dwa wydarzenia zrodziły pomysł na to, by uczniowie podczas omawiania lektury pracowali metodą projektu i szukali odpowiedzi na pytanie: Czy wszystko wiemy o kotach?
  • Kilka godzin wytężonej pracy, sprawdzania granic swojej cierpliwości i ćwiczenia wytrwałości w wykonaniu pracy plastycznej w technice 3D. A oto efekt poczynań uczniów klasy 3a.
  • W poniedziałkowe popołudnie w godz. 16:00-19:00 w Sali kolumnowej Urzędu Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy odbyło się bardzo ciekawe szkolenie poświęcone samorządności uczniowskiej. Superszkołę reprezentowali przedstawiciele Młodzieżowej Rada Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawa (Nadia Arciszewska oraz Aleksander Wnorowski z klasy 8dw) oraz członkowie Samorządu uczniowskiego Superszkoły (Julia Płonka z kl. 6, Łucja Tur z kl. 7adw, Szymon Szulakows
  • Od odpowiedzi na to pytanie rozpoczęły się dzisiaj zajęcia w naszej klasie. A potem?

   A potem w świat magii fizyki wprowadził uczniów pan Michał Żbikowski. Pokazał działanie magnesu. Opowiedział o jego zastosowaniu. Doświadczenia z elektrostatyki zakończyło te bardzo ciekawe zajęcia.
  • Coroczne finały WOŚP przyciągają do siedziby naszego sztabu #387 tłumy osób chętnych wziąć udział w licytacjach. To absolutnie magiczne chwile kiedy można upolować prawdziwe okazje, ciekawe przedmioty i wyjątkowe gadżety. Odwiedźcie nas koniecznie i zobaczcie jak Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru oczaruje Was licytowanymi precjozami
  • Uczniowie klas 4a oraz 4b wzięli udział w drugiej, tym razem zimowej odsłonie, warsztatów Leśnej Bandy w Furtce do lasu.

   Ten urokliwy ogród z bezpośrednim dostępem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Starej Miłośnie stanowi bazę dla cyklu 4 spotkań w rytmie pór roku.Wzięliśmy aktywny udział w lekcji przyrody w terenie z elementami survivalu, ruchu na świeżym powietrzu i integracji - społecznej i sensorycznej.
  • Na lekcjach etyki nie tylko rozmawiamy o tym, jak stać się lepszym człowiekiem, ale też mamy czas na działania plastyczne i teatralne.

   Przedstawiamy nasz mały projekt. Wzięłi w nim udział:
  • Od 28 grudnia 2023 r. do 26 lutego 2024 r. działa sezonowe bezpłatne lodowisko przy ul. Giermków 35 na Nowym Rembertowie.

   Lodowisko o wymiarach 20 x 30 m jest zadaszone wiatą namiotową ze ścianami bocznymi. Na miejscu funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia łyżew.
  • Cały grudzień klasy 4a i 4b na technice składały ze sklejki drewniane cudeńka.

   Były to zwierzęta, samochody, motory. Niby proste, ale trzeba było dokładnie spojrzeć na załączony plan. Wybrać odpowiednie elementy i je zmontować. Nie wszystkim to od razu wychodziło. Ale z pomocą innych uczniów dało się to w końcu wykonać. Następnie ruszające się części sklejaliśmy i po wyschnięciu malowaliśmy gotowy wyrób.
  • W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła konkurs na pracę przestrzenną związaną z symbolem świąt Bożego Narodzenia.

   Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem aż 25 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas 1-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Matysiak miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Po długich debatach udało się podjąć decyzje. 20 grudni
  • Schneeflöckchen sind die zartesten Plätzchen der Welt!   Płatki śniegu to najdelikatniejsze ciasteczka na świecie! Potwierdzili to pracowici piątoklasiści. Upiekli pyszne ciasteczka według przepisu, który rozumieją bezbłędnie, mimo że jest w języku niemieckim.
  • Wyczekiwania na ten dzień nie było końca...

   dzieci z klas 1-4 nerwowo przestępowały z nogi na nogę, rzucając swoim wychowawcom zniecierpliwione spojrzenia zdające się pytać "kiedy w końcu idziemy na warsztaty czekoladowe?" I w końcu się doczekali...
  • W czwartek, 15 grudnia odbył się szkolny kiermasz świąteczny.

   Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki. W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 5,750 zł na rzecz Kairy - suczki wirtualnie adoptowanej przez Superszkołę.
  • Święta odbieramy przez pryzmat wielu zmysłów. Jednym z nim, jakże zresztą ważnym, jest zapach.

   Zapach igliwia, zapach potraw wigilijnych, czy w końcu woń sianka pod obrusem. Uczniowie klasy 5a w poszukiwaniu zapachów poszli o krok dalej...
  • Do przedkiermaszowej gorączki dołączyła dziś klasa 4b, która na godzinie wychowawczej wykonała absolutnie niezwykłe świece zapachowe.

   Niektóry cytrusowe, inne lawendowe, z całą pewnością każda z nich znajdzie swoje miejsce na stole i przyczyni się do podniosłości spotkania w rodzinnym gronie. Świece zostały wyposażone w skórki pomarańczowe, laski cynamonu, gwiazdki anyżowe, które nadały świecom niepowtarzalnego finiszu.
  • Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami również odwiedzili Dom Kultury "Rembertów" w ostatnią sobotę promieniejąc przedświątecznym podekscytowaniem.

   Jak widać na załączonych zdjęciach, delegacja prac przebiegła podręcznikowo: dzieci wzięły na warsztat pierniczki, dorośli zaś złapali się za bary ze stroikami świątecznymi. Efektem tych działań jest przepiękna limitowana edycja piernikowych smakołyków oraz niepowtarzalnych ozdób, które okraszą niejeden
  • Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

   W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.
  • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

   Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.
  • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.
  • 16 listopada uczniowie klasy 6 wybrali się do jednej z Pijalni Czekolady E. Wedla przy ul. Szpitalnej na warsztaty.

   Nie były to byle jakie warsztaty albowiem punktem fokalnym zajęć była... czekolada. W aurze przepięknych, słodkich zapachów, szóstoklasiści chłonęli wiedzę jak nigdy dotąd.
  • 17 listopada 2023 roku w hali sportowej Akademii Sztuki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Rembertów w Badmintonie Drużynowym.

   W sumie 52 dziewczęta i chłopcy, reprezentujący szkoły podstawowe z Rembertowa, stanęli do rywalizacji. Dobitnie świadczy to o rosnącej popularności badmintona wśród młodzieży. Po zaciętych pojedynkach na czterech kortach, gdzie rozegrano łącznie 94 (sic!) pojedynki singlowe i deblowe, ogłoszono wyniki końcowe tur
  • Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci.

   Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.
  • Bardzo obawialiśmy się, czy jesienna i deszczowa aura nie zechce 10 listopada storpedować naszych zamiarów. Szczęśliwie obyło się bez deszczu.

   Niezawodny pomysłodawca i wykonawca eventu, czyli Samorząd szkolny we współpracy ze szkolnym Kołem Wolontariatu już od samego rana zakasał rękawy i przystąpił do rozstawiania atrakcji na boisku.
  • Nieopodal naszej szkoły został utworzony park kieszonkowy oraz ścieżka edukacyjna "Ptasi raj".

   Uczniowie z klasy 4a i 4b korzystając z zasobów parku uzupełnili kartę pracy i poszerzyli swoją wiedzę ornitologiczną. W praktyczny sposób zrealizowaliśmy treści dotyczące tematu "Jakie organizmy mieszkają blisko czlowieka?".
  • 11 października odbył się Turniej o Puchar Prezesa STO w piłce nożnej.

   Udział w tym wydarzeniu sportowym wzięło 10 drużyn. W grupie rozegraliśmy 3 mecze, z czego 2 wygraliśmy a 1 przegraliśmy. Po awansie do półfinału rozegraliśmy mecz o 3 miejsce. Rzuciliśmy na murawę wszystkie nasze super moce, ale to niestety nie wystarczyło i musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej.
  • 13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu.
  • Czas biegnie nieubłaganie i mało kto ma czas, żeby nad tym faktem deliberować, a szkoda, gdyż ulotna natura czasu nie sprzyja zatrzymaniu się w pędzie codziennej bieganiny i nie ułatwia refleksji nad tym co mija bezpowrotnie.
  • XI Bieg RUNbertów - Bieg Rembertowa był licznie reprezentowany przez uczniów naszej szkoły. Zaczęliśmy od krótkiej rozgrzewki, po której nastąpiły biegi w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców.
  • 26 września obchodziliśmy w Superszkoła Europejski Dzień Języków (European Day of Languages), który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską w 2001r.
  • We wtorek po lekcjach i obiedzie w szkole francuskiej udaliśmy się z wizytą do króla czyli na zwiedzanie pałacu w Wersalu.

   #ErasmusPlus

   #erasmusplusproject
  • Ekipa "Erasmusowa" melduje, że w niedzielę wylądowała w Paryżu na lotnisku (Paris Aéroport - Charles de Gaulle (CDG)).

   W poniedziałek, po ciepłym przywitaniu w naszej szkole partnerskiej "Le lycée Henri-Bergson" wyruszyliśmy na dalszą realizację naszego programu Erasmus+ pt. "Jedność I różnorodność europejskiego dziedzictwa kulturowego poprzez dwujęzyczność".
  • Przyszło nam żyć w wyjątkowych czasach, kiedy to poszerzanie horyzontów młodzieży, uczulanie ich na niezaprzeczalną wartość doskonalenia warsztatu językowego, czy w końcu samorozwój nauczycieli i ich kompetencji nigdy nie był tak bardzo w zasięgu ręki. Superszkoła jest od lat beneficjentem i aktywnym uczestnikiem projektów realizowanych w ramach Erasmusa+.
  • Zapraszamy serdecznie na inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w Superszkole! Umysły przewietrzone nadmorską bryzą, zmysły wyostrzone nurtem górskich rzek, tęsknota za kolegami i koleżankami z klasy nie daje się wyspać, czas zatem najwyższy rozpocząć kolejny epizod edukacyjnej kariery.
 • Dlaczego Superszkoła?

  Z nami zawsze po drodze! Zanurz się w edu-przygodzie w naszej szkole!
   • Przyjazna kadra
   • Kładziemy nacisk na relacje z naszymi uczniami
   • Wysokie wyniki E8
   • Nasi Ósmoklasiści nieprzerwanie osiągają bardzo wysokie wyniki
   • Dwujęzyczność
   • Od klasy 7 wprowadzamy dwujęzyczność z 2 przedmiotami po angielsku
   • Kompetencje cyfrowe
   • Uczymy korzystać z dostępnych w szkole najnowszych zdobyczy techniki
   • Ekologia
   • Podnosimy eko świadomość naszych uczniów
   • Sport
   • Sięgamy gdzie wzrok nie sięga bijąc swoje rekordy
 • Aktualności

  Co nowego w Superszkole?
  • Coraz bliżej Świąt (Epizod 1.)
   • Coraz bliżej Świąt (Epizod 1.)

   • 10.12.2023
   • Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

    W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.

   • Coraz bliżej Świąt (Epizod 1.): Czytaj więcej
  • Makey Makey i skórki z mandarynek
   • Makey Makey i skórki z mandarynek

   • 07.12.2023
   • W piątek, 01.12.2023r. na lekcji informatyki uczniowie klasy 8dw wykonywali zadania z wykorzystaniem płytki Makey Makey i… skórek z mandarynek.

    Dało się poczuć w powietrzu klimat zbliżających się Mikołajek. Zapach mandarynek wypełnił całą salę...

    A co by było, gdyby skórki z mandarynek zaczęły grać? Uczniowie klasy 8dw już wiedzą, jak to zrobić. Chodzi o to, by budować obwody zamknięte fragmentami przewodnika. Skórki świetnie się do tego nadają. Tak więc zbudowane zostało pianino przy pomocy środowiska Makey Makey, którego klawisze to były właśnie rzeczone skórki. Dało się też słyszeć dźwięki latynoskich bębnów - bongosów. Później pojawiły się bardziej śmiałe pomysły. Stwórzmy konrolery do gier. Co tam do gier, od razu do komputera...

   • Makey Makey i skórki z mandarynek: Czytaj więcej
  • Srebrni tenisiści stołowi!
   • Srebrni tenisiści stołowi!

   • 07.12.2023
   • Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

    Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.

    Tomasz Kizerwetter

   • Srebrni tenisiści stołowi!: Czytaj więcej
  • Zapraszamy na Dzień Otwarty
   • Zapraszamy na Dzień Otwarty

   • 07.12.2023
   • Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek, 14 grudnia 2023r. w godz. 17:00-19:00.

    Zachęcamy do umawiania się z nauczycielami na konkretne godziny za pośrednictwem Librusa.

    Do zobaczenia! :)

   • Zapraszamy na Dzień Otwarty: Czytaj więcej
  • Muzeum Iluzji na Starym Mieście
   • Muzeum Iluzji na Starym Mieście

   • 07.12.2023
   • W poniedziałek, 4 grudnia, uczniowie klasy 6 pojechali do Muzeum Iluzji na Starym Mieście.

    Wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Największe wrażenie na wszystkich zrobił ,,zakręcony tunel'', w którym każdy tracił równowagę. Niezwykłą pamiątką z muzeum są zdjęcia pełne iluzji wykonane w specjalnym pokoju fotograficznym. To miejsce godne polecenia bez względu na datę urodzenia :)

   • Muzeum Iluzji na Starym Mieście: Czytaj więcej
  • Matematyczny kalendarz adwentowy
   • Matematyczny kalendarz adwentowy

   • 04.12.2023
   • Zaczyna się grudzień, czyli miesiąc pełen nadziei, radości, oczekiwań.

    A jeśli grudzień to nie może zabraknąć kalendarza adwentowego, który odlicza dni do Wigilii. W tym roku zapraszamy do kalendarza matematycznego. Każdego dnia uczniowie klas 4 i 5 będą otrzymywać nowe wyzwanie do zrealizowania.

   • Matematyczny kalendarz adwentowy: Czytaj więcej
  • Teledysk z green screenem w tle
   • Teledysk z green screenem w tle

   • 03.12.2023
   • Listopadowy koncert już za nami. Tym razem scena zarezerwowana była dla starszych uczniów. Jako, że młodsi adepci sztuki muzycznej też chcieli pokazać czego nauczyli się w ubiegłym miesiącu, nagraliśmy teledysk.

    Zapraszamy do oglądania :)

    Aleksandra Kondraciuk

   • Teledysk z green screenem w tle: Czytaj więcej
  • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego
   • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego

   • 28.11.2023
   • Jak widać na załączonym obrazku, wbrew powszechnym obawom obserwatorów, sztuka czytelnictwa ma się wśród dzieci i młodzieży nadspodziewanie dobrze!

    Oto spośród 18 śmiałków rekrutujących się z klas 6-8, do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w języku angielskim zakwalifikowało się równo 50% uczestników. Na dystansie wielu dociekliwych i podchwytliwych pytań na temat "Pinokia" Carlo Collodiego popisali się chirurgicznie precyzyjną znajomością owej lektury i przebojowo wdarli się do kolejnego etapu. Winszujemy serdecznie!

   • Szturmem do II etapu III Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego: Czytaj więcej
  • Szachowy Finał WOM
   • Szachowy Finał WOM

   • 28.11.2023
   • W poniedziałek, 27 listopada 2023r. nasza szkoła wzięła udział w finale Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w szachach.

    Czteroosobowa reprezentacja rozegrała 7 rund turnieju grając z drużynami z różnych szkół w Warszawie. Swoją rywalizację zakończyli na 13. miejscu z ambicjami na lepsze miejsce w następnej olimpiadzie.

   • Szachowy Finał WOM: Czytaj więcej
  • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody"
   • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody"

   • 27.11.2023
   • Wiemy, że uwielbiacie filmy ze szkolnych koncertów.

    Zanim Wasza niecierpliwość stanie się nie do zniesienia, Pani Aleksandra Kondraciuk serwuje dzisiaj świeżutki film z koncertu dla klas starszych, który odbył się 21 listopada. Tematyka tegorocznych koncertów to "Świat zwierząt, świat przyrody".

   • Koncert pt. "Świat zwierząt, świat przyrody": Czytaj więcej
  • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie
   • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie

   • 27.11.2023
   • Miniony weekend 25-26 listopada obfitował w niezwykle intensywne uniesienia piłkarskie.

    Oto nasza kadra piłkarska rozstawiona w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowała się kosmicznie dobrze podczas Turnieju Odzyskania Niepodległości w Konstancinie-Jeziornej.

    Nie da się wprost opisać naszej dyspozycji piłkarskiej. Jedyną jednostką zdolną oddać formę naszych piłkarzy jest liczba zdobytych złotych medali, a tych było bez liku:

   • Złoty Turniej Odzyskania Niepodległości w Konstancinie: Czytaj więcej
  • Dzień Pluszowego Misia
   • Dzień Pluszowego Misia

   • 25.11.2023
   • Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

    Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” :)

   • Dzień Pluszowego Misia: Czytaj więcej
  • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej
   • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej

   • 23.11.2023
   • 23 listopada żądni wiedzy uczniowie klas 4a i 4b wybrali się na wyprawę do Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej.

    Na miejscu naprzemiennie klasy realizowały 2 moduły:

    • lekcję muzealną pt. „Symbole narodowe” oraz
    • quest – edukacyjną grę terenową pt. „Tak musiało być”.

    Podczas lekcji o symbolach narodowych poznaliśmy historię polskich symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się czym jest godło, skąd pochodzą barwy narodowe: biel i czerwień, kiedy powstała polska flaga oraz jakie były dzieje polskiego hymnu. Nauczyliśmy się, jak należy obchodzić się z flagą i jak zachować w czasie wykonywania hymnu.Quest z kolei stanowił bardziej interaktywne podejście do nabywania wiedzy.

   • Z wizytą u Rotmistrza w Ostrowi Mazowieckiej: Czytaj więcej
  • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!
   • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!

   • 22.11.2023
   • 5640 Talenciaków,

    20 par rąk, przez które przewinęły się Talenciaki,

    81 przerw między lekcjami spędzonych na skanowaniu kodów QR

    243 uczniów, którzy skorzystają z pomocy naukowych, gier i wyposażenia sportowego, które pozyskamy dzięki Talenciakom,

    ♾️ wdzięczność dla naszych rodziców za wsparcie nas w tej akcji!:)

   • Zakończyliśmy zbieranie 5640 Talenciaków!: Czytaj więcej
  • Spotkanie z gliną
   • Spotkanie z gliną

   • 22.11.2023
   • Klasy 4a i 4b w ramach zajęć technicznych zapoznały się z nowym materiałem plastycznym – gliną. Warsztaty poprowadziła Pani Agata Wieczorek, która od lat zajmuje się tą artystyczną dziedziną.

    Po przygotowaniu stołów i krótkim wprowadzeniu, każdy z uczniów otrzymał kawałek gliny, z którego musiał ulepić kulkę. Następnie trzeba było wydrążyć otwór i palcami ukształtować miseczkę, którą ozdabiano różnymi pomysłowymi kształtami. Gotowe dzieła pomalowane specjalnymi farbami, Pani Agata wkładała do pojemników, w których będą schły przez 2 tygodnie. Po tym czasie zostaną wypalone w piecu ceramicznym w temperaturze 1100 Stopni.

   • Spotkanie z gliną: Czytaj więcej
 • Dla uczniów i rodziców

  Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
 • Ślubowanie Pierwszaków

  13 października 2023r., w siedzibie Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy przy ul. Gawędziarzy 8, nasze świeżo upieczone Pierwszaki dołączyły do braci uczniowskiej Superszkoły w pełni tego słowa znaczeniu. Podniosłość tej chwili poznać można było po wyraźnym poruszeniu na twarzach naszych najmłodszych uczniów. Skupieni i przejęci, w towarzystwie swojej Pani Wychowawczyni Małgorzaty Jakubowskiej, zostali mianowani na uczniów naszej szkoły przez Panią Dyrektor Małgorzatę Mojsak. Niech każdy dzień w naszych murach stanie się dla Was niepowtarzalną przygodą. Oby każda rozmowa, napotkana osoba lub nadarzająca się okazja wzbogacała Wasz życiowy arsenał doświadczeń.
  • Społeczne Towarzystwo Oświatowe
  • Erasmus+
  • Librus Synergia
  • Fundacja WOŚP
  • Rowerowy Maj
  • Superkoderzy
  • Laboratoria Przyszłości
   • Kontakt z nami

    • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
    • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
    • al. Sztandarów 2
     04-423 Warszawa
     Poland
    • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
    • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
     Pedagog: 514-085-941
    • SKT nr 174 STO
     Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
     PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
     Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

     Numer KRS: 0000184247
  • Social media