„Dzieci Śmieci” – przedstawienie klasy 2

dzieci_smieci_2020_f.eat.jpg

[ A+ ] /[ A- ]

W piątek 17 stycznia klasy 1-3 obejrzały nietypowe  przedstawienie „Dzieci śmieci” w wykonaniu klasy 2 pod kierunkiem pani Danuty Wyszyńskiej-Hałat. Jak  wskazuje sam tytuł, dzieci wcieliły się w  śmieci zalegające nasze śmietniki lub, co gorsza, trawniki i chodniki. Następnie zbierane do jednego worka były nieszczęśliwe, gdyż wiedziały, że zostaną zutylizowane. Dopiero przybycie Króla Lula,  spowodowało  kolosalną zmianę, gdyż zostały posegregowane i ponownie wykorzystane.

Trudny, ale bardzo aktualny, temat został przedstawiony brawurowo. Widać było rozpacz przemieszanych i skazanych na spalenie śmieci oraz ich autentyczną radość, gdy dowiedziały się, że jeszcze na coś się przydadzą. Dowcipne dialogi, wesołe piosenki sprawiły, że sala przez ponad pół godziny z uwagą śledziła los głównych bohaterów i ani przez chwilę się nie nudziła. Brawa dla pani Danuty i jej Zespołu! To już kolejne przedstawienie powstałe w naszej Szkole, z którym można pokazać się na wyjazdowym tournée.

Wiktor Horbaczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *