Daj się wkręcić w 3. Edycję Konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”!

Społeczności Superszkoły! Wiemy doskonale jak bardzo pragniecie podtrzymać na co dzień swoje zachowania proekologiczne, dlatego też ogłaszamy niniejszym start 3. edycji konkursu „Zbieramy plastikowe nakrętki”.

Zapoznajcie się z poniższym regulaminem i po prostu dajcie się wkręcić w ekologiczne pomaganie! 🙂

REGULAMIN 3. EDYCJI MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU „ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI”

1. Konkurs trwa od 4 października 2021 r. do 31 maja 2022 r.
  2. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej.
  3. Nakrętki będą odbierane od wychowawców w uzgodnionych wcześniej terminach. Po każdym ważeniu nakrętek wyniki będą podawane na tablicy ogłoszeń.
  4. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w czerwcu. Nagrody otrzymają trzy klasy, które uzbierają najwięcej nakrętek.
  5. Zgromadzone nakrętki zostaną przekazane:

3. edycja Daj się wkręcić

• „Stowarzyszeniu Dom Rodzina Człowiek”,  dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup wózków inwalidzkich;
  • na operację oka Kornelii Zielińskiej.
  1. Zbieramy wyłącznie PLASTIKOWE nakrętki:

♻️ po napojach i sokach,

♻️ z pojemników po chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń itp.),

♻️ z butelek po kosmetykach (np. szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie itp.).

1. Cel główny Konkursu:

Pomoc osobom potrzebującym, niepełnosprawnym, propagowanie działań i zachowań proekologicznych wśród młodzieży, ich rodzin  i nauczycieli.

1. Cele szczegółowe konkursu:

♻️ współfinansowanie zakupu wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych,

♻️ współfinansowanie leczenia,

♻️ wzbudzanie postaw prospołecznych,

♻️ zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,

♻️ rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości recyklingu odpadów oraz wykorzystania surowców wtórnych.

.
Organizator: