Stowarzyszenie Bezpieczny Kot z kocią wizytą

318426891_1231095921085261_7330780901761699842_n

[ A+ ] /[ A- ]

Kilka lat temu dwie panie wrażliwe na krzywdę zwierząt znalazły na ulicy chorego kota. Szybko przekonały się, że w ich okolicy brakowało osób lub instytucji, które mogłyby wesprzeć je w pomocy cierpiącym czworonogom. Wzięły więc sprawy we własne ręce i zaczęły same organizować pomoc dla bezdomnych zwierzaków ze swojej okolicy. Z czasem, w miarę jak ich działalność zaczęła się rozwijać, postanowiły ją sformalizować – i tak powstało 🐱Stowarzyszenie Bezpieczny Kot🐱.

Pani Marta i Pani Karolina, bo o nich mowa, odwiedziły naszą szkołę w Mikołajki, dostarczając naszym uczniom okazji do wzruszeń, refleksji, ale i uśmiechu. Misją Stowarzyszenia Bezpieczny Kot jest pomoc potrzebującym zwierzakom. Pani Marta i pani Karolina opowiedziały uczniom o szczegółach swojej – trudnej, ale i niezwykle satysfakcjonującej – pracy. Zapoznały też dzieci z zasadami dbania o domowych pupilów oraz podpowiedziały, jak odpowiedzialnie pomagać potrzebującym czworonogom.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć działania stowarzyszenia, zachęcamy do wrzucenia kilku groszy do puszki w sekretariacie oraz do zrobienia zakupów podczas kiermaszu świątecznego 15 grudnia.

Magdalena Malicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *