Podniebni bracia Hruban

[ A+ ] /[ A- ]

W sobotę 4 lutego 2017r. roku w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Bemowo, odbyły się Mistrzostwa Warszawy Młodzików w klasie modeli szybowców halowych F1N pn „Młody Szybownik”. W zawodach uczestniczyły kluby lotnicze z terenu stolicy i podwarszawskich miejscowości (teren działania Aeroklubu Warszawskiego). Sekcję modelarską Domu Kultury Rembertów reprezentowało dwóch uczniów naszej szkoły: Franciszek Hruban (z klasy 3b) w klasyfikacji do 10 lat i Antoni Hruban (z klasy 6a) w klasyfikacji 11-14 lat.

Konkurencja polega na wyrzuceniu modelu jak najwyżej, w sposób umożliwiający łagodne przejście do lotu szybowego po kręgu i uzyskanie najdłuższego czasu lotu. Opanowanie tej umiejętności wymaga żmudnych regulacji modelu i kilkuset rzutów treningowych! Rywalizując o tytuł Mistrza Warszawy, każdy zawodnik wykonuje aż 7 lotów konkursowych. Hala Sportowa OSiR Bemowo zamieniła się tego dnia w wielkie szybowisko pod dachem.

Franek zajął II-gie miejsce w kategorii do 10 lat w Mistrzostwach Warszawy Młodzików w konkurencji F1N, zaś Antek uplasował się na wysokiej 13-tej pozycji w klasyfikacji 11-14 lat.