Klasa 5 w świecie mitów i symboli w dziełach sztuki

zamek_krolewski_5_2018_feat

[ A+ ] /[ A- ]

30 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcą –Panią Katarzyną Lewandowską oraz pedagogiem szkolnym Panem Łukaszem Drabkiem, odbyli lekcję muzealną pt. „Mity i symbole w dziełach sztuki” w Zamku Królewskim. Dzieci miały doskonałą okazję pochwalenia się swoją wiedzą na temat mitologii oraz skonfrontowania jej z zadaniami przewodnika. Artystyczna wizja epoki inspirowała do analizy i zgłębiania historii Edypa, Parysa czy Narcyza. Młodzi odbiorcy najwspanialszych dzieł zgromadzonych w Zamku odkrywali sposób oddawania emocji w sztuce oraz uczyli się jej czytania. To była niezapomniana lekcja, podczas której uczniowie mogli siedzieć ramię w ramię z wybitnymi dziełami światowych dzieł. W tym przypadku, niedosyt z pewnością zapoczątkuje bliższe spotkania ze sztuką!

Dopełnieniem wycieczki był spacer Królewskim Przedmieściem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *