Dzień ziemniaka – czyli witaj jesieni!

cof

[ A+ ] /[ A- ]

29 września 2018r. żegnaliśmy się już niestety z latem. Aby jednak uniknąć stanu ogólnej żałoby po skończonych wakacjach, oficjalnie dzień ten obchodzimy jako Dzień Ziemniaka. Nasze coroczne spotkanie o mocno ziemniaczanym zabarwieniu tematycznym służy przede wszystkim integracji całej społeczności szkolnej, a więc rodziców, dzieci i grona pedagogicznego. Tegoroczna edycja Dnia Ziemniaka obfitowała w wiele różnorakich atrakcji i okazji, aby z tej integracji w pełni skorzystać 🙂

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam atrakcje serwowane na całym praktycznie terenie szkoły. Boisko raczyło odwiedzających pokazem judo. Można było także skorzystać z okazji i dołączyć do Pana Łukasza Drabka podczas zajęć z zumby. Uczniowie zorganizowali także loterię, kiermasz książki na jesienne wieczory, wystawę hobbystyczną, czy też malowanie twarzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku z ziemniakiem jako motywem przewodnim. Uginający się pod ciężarem przysmaków stół określić można najkrócej jako 50 twarzy ziemniaka 🙂

Wysmagani jesiennym wiatrem, bardzo chętnie zaglądali do stoiska Państwa Grzebyków, którzy dwoili się i troili smażąc niezliczone porcje frytek 🙂

Spragnieni wrażeń bardziej sportowych, mogli stanąć ze sobą w szranki podczas turnieju piłkarskiego, do którego akces zgłosili zarówno rodzice, nauczyciele jak i absolwenci naszej szkoły.

Równolegle do obchodów Dnia Ziemniaka, w budynku szkoły na parterze każda sala kryła inne sekrety i niespodzianki, począwszy od gier planszowych, poprzez zdania matematyczne zorganizowane specjalnie przez Panią Izabelę Wysocką oraz Joannę Sobczak z myślą o VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, czy na doświadczeniach chemicznych skończywszy. Można było także wysłuchać prelekcji Pani Pauliny Wilk na temat Peru, czyli stolicy ziemniaka.

Pani Marta Skok tradycyjnie już dokumentowała cały event, ciekawie zaglądając z kamerą we wszystkie zakamarki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *