Dzień ziemniaka – czyli witaj jesieni

sdr

[ A+ ] /[ A- ]

30 września 2017r. żegnaliśmy się już niestety z latem. Aby jednak uniknąć stanu ogólnej żałoby po skończonych wakacjach, oficjalnie dzień ten obchodzimy jako Dzień Ziemniaka. Nasze coroczne spotkanie o mocno ziemniaczanym zabarwieniu tematycznym służy przede wszystkim integracji całej społeczności szkolnej, a więc rodziców, dzieci i grona pedagogicznego. Tegoroczna edycja Dnia Ziemniaka obfitowała w wiele różnorakich atrakcji i okazji, aby z tej integracji w pełni skorzystać 🙂

Niezapomnianych wrażeń dostarczyły nam atrakcje serwowane na całym praktycznie terenie szkoły. Boisko raczyło odwiedzających pokazem judo, wyścigami zaprzęgów ziemniaczanych, loteria, kiermasz książki na jesienne wieczory, wystawa hobbystyczna, koncert piosenki ambitnej w wykonaniu Marysi Świtaj z klasy IIG czy też malowanie twarzy. Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku z ziemniakiem jako motyw przewodni. Uginający się pod ciężarem przysmaków stół określić można najkrócej jako 50 twarzy ziemniaka 🙂

Spragnieni wrażeń bardziej sportowych, mogli stanąć ze sobą w szranki podczas turnieju piłkarskiego, do którego akces zgłosili zarówno rodzice, nauczyciele jak i absolwenci naszej szkoły.

Równolegle do obchodów Dnia Ziemniaka, w budynku szkoły na parterze każda sala kryła inne sekrety i niespodzianki, począwszy od turnieju szachowego, poprzez zwięrzątkowe wycinanki, łamigłówki matematyczne i w końcu na doświadczeniach chemicznych skończywszy. Można było także wysłuchać prelekcji Antka Cichockiego z klasy IIG „Systemy liczbowe”..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *