„Święta miłości kochanej Ojczyzny, czują Cię tylko umysły poczciwe!”

[ A+ ] /[ A- ]

Polacy przez cały okres zaborów nie czekali bezczynnie aż niepodległość sama powróci. Podejmowali nierówną walkę z silniejszym przeciwnikiem i nie tracili nadziei na odzyskanie upragnionej wolności. Treścią naszego szkolnego spotkania z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości była postawa wielu pokoleń Polaków, by zachować tożsamość i zwyciężyć.

Chór przygotowała Pani Ola. Na flecie zagrał P. Michał. Rys historyczny przygotował P. Rafał. Debatę historyczną prowadzili uczniowie klasy 6b, 7 i 8dw: Nadia Arciszewska, Ada Zwolińska, Hania Winnicka, Staś Skoniecki i Franek Wilewski.

Prezentację przygotowali Kuba Zając i Szymek Szulakowski. Wiersze recytowali Kuba Zając, Mikołaj Gajzler oraz Ada Zwolińska. Całość poskładała Pani Maria. Na baczność postawił nas Pan Maciej.

Maria d’Erceville

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *