• Drewniane cuda klasy 4a i 4b
     • Drewniane cuda klasy 4a i 4b

      21.12.2023

       

      Cały grudzień klasy 4a i 4b na technice  składały ze sklejki drewniane cudeńka.

      Były to zwierzęta, samochody, motory. Niby proste, ale trzeba było dokładnie spojrzeć na załączony plan. Wybrać odpowiednie elementy i  je zmontować. Nie wszystkim to od razu wychodziło. Ale z pomocą innych uczniów dało się to w końcu wykonać. Następnie ruszające się części sklejaliśmy i po wyschnięciu malowaliśmy gotowy wyrób.

      Efekty naszej pracy widać na kilku zdjęciach. Niestety, część uczniów bardzo się pospieszyła i zabrała swoje „cudeńka” do domu i nie wszyscy mogli się pochwali.

      Wiktor Horbaczewski

    • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego
     • Rozstrzygnięcie konkursu świetlicowego

      21.12.2023

      W okresie przedświątecznym świetlica szkolna ogłosiła konkurs na pracę przestrzenną związaną z symbolem świąt Bożego Narodzenia.

      Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło bowiem aż 25 pięknych prac wykonanych przez uczniów klas 1-4. Poziom konkursu był bardzo wysoki i jury pod przewodnictwem pani Agnieszki Matysiak miało nie lada problem z wyłonieniem tych najciekawszych. Po długich debatach udało się podjąć decyzje. 20 grudnia zostały wręczone dyplomy i nagrody.

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsca:

      🥇 Kl. 1 - Emilia Dźwigniewska

      🥇 Kl. 2 – Helena Lemieszek kl. 2b

      🥇 Kl. 3 – Gabriela Buczel kl. 3a

      🥇 Kl. 4 – Jakub Orciuch kl. 4a

       

      II miejsca

      🥈 Kl. 1 – Paweł Gołuchowski

      🥈Kl. 2 – Wiktoria Niwińska-Kopiś kl. 2b

      🥈Kl. 3 - Kornelia Dudek kl. 3a

      🥈 Kl. 4 – Antoni Salamoński kl. 4a

       

      III miejsca

      🥉 Kl. 1 - Hania Grajnert

      🥉 Kl. 2 – Jakub Czesuch kl. 2a

      🥉 Kl. 3 – Maja Litwińska kl. 3a

      🥉 Kl. 4 – Albert Czesuch kl. 4b

       

      Wyróżnienia:

      💥 Agata Podniesińska kl. 2a,

      💥 Wiktoria Dulnik kl. 2a,

      💥 Maria Salamońska kl. 2a,

      💥 Agata Piętak kl. 2a,

      💥 Kacper Rosiński kl. 2a,

      💥 Mateusz Walczak kl. 3b,

      💥 Piotr Żochowski kl. 3b,

      💥Zofia Sozańska kl. 3b.

       

      Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym :)

       

      Irena Kietlińska-Brewko

    • Backstunde mit Klasse 5a
     • Backstunde mit Klasse 5a

      19.12.2023

      Schneeflöckchen sind die zartesten Plätzchen der Welt!

       

      Płatki śniegu to najdelikatniejsze ciasteczka na świecie! Potwierdzili to pracowici piątoklasiści. Upiekli pyszne ciasteczka według przepisu, który rozumieją bezbłędnie, mimo że jest w języku niemieckim.

      Frohe Weihnachten!

       

      Aleksandra Adamek

    • Czekoladowe szaleństwo
     • Czekoladowe szaleństwo

      18.12.2023

      Wyczekiwania na ten dzień nie było końca...

      dzieci z klas 1-4 nerwowo przestępowały z nogi na nogę, rzucając swoim wychowawcom zniecierpliwione spojrzenia zdające się pytać "kiedy w końcu idziemy na warsztaty czekoladowe?" I w końcu się doczekali...

      Już od pierwszej lekcji, klasy kolejno udawały się do specjalnie przygotowanej sali, gdzie mistrz ceremonii z Centrum Innowacyjnej Edukacji wciągał dzieciaki w świat swoich magicznych, ociekających belgijską (i nie tylko) czekoladą warsztatów.

      Zalani byliśmy nie tylko czekoladą, ale całą feerią atrakcji, wśród których wymienić musimy co następuje:

       

      • Skonsumowaliśmy zawartość pudełeczek degustacyjnych, w których czekały na nas próbki różnych rodzajów czekolady, w tym najciekawsza - rubinowa,
      • Organoleptycznie przyjrzeliśmy się ziarnom kakaowca i poznaliśmy różne ich typy,
      • Poznaliśmy tajniki produkcji czekolady,
      • Skosztowaliśmy czekolady pitnej,
      • Zaprojektowaliśmy swoje własne tabliczki czekolady w kształcie choinek, po czym pieczołowicie je ozdobiliśmy takimi cymesami jak owoce i bakalie liofilizowane,
      • Przekonaliśmy się jak wygląda i smakuje jadalne złoto,
      • Elegancko opakowaliśmy nasze czekoladowe choinki i podpisaliśmy je, a także
      • Doszliśmy do skądinąd słusznego wniosku, że poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat czekolady, ale do pełni doświadczenia brakuje nam nieskończonych degustacji, czym zajmiemy się przez resztę życia :)
    • W świecie iluzji
     • W świecie iluzji

      18.12.2023

      Niedawno klasy piąte odwiedziły Muzeum Iluzji.

      Na początku pani przewodnik powiedziała nam, że nasz mózg łatwo można oszukać. Szybko przekonaliśmy się, że możemy zobaczyć to, czego nie ma. Oglądając różne fotografie, dowiedzieliśmy się, czym jest iluzja optyczna.

      Percepcyjne złudzenie pogłębiło się w pokoju luster, w którym podziwialiśmy różne kształty naszych sylwetek. Jednak największą atrakcją okazał się kosmiczny tunel. Niektórzy śmiałkowie przemierzali most wielokrotnie, inni zaś z daleka podziwiali magię światła.

      Na koniec wycieczki dopieszczaliśmy zmysły smaku w McDonald's.

       

      Jasia Kordal z klasy 5a

    • Kiermasz świąteczny z Kairą w tle
     • Kiermasz świąteczny z Kairą w tle

      15.12.2023

      W czwartek, 15 grudnia odbył się szkolny kiermasz świąteczny.

      Wystawione ozdoby oraz cukiernicze specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności szkolnej jak i rodziców tłumnie przybywających na zebrania klasowe podsumowujące I semestr nauki. W wyniku szczodrości naszych darczyńców zebraliśmy imponującą kwotę 5,800  na rzecz Kairy - suczki wirtualnie adoptowanej przez Superszkołę.

      Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za hojność Kaira to podopieczna domu tymczasowego dla zwierząt „Bajka”. Jej życie nie było usłane różami. Najpierw żyła na ulicy, potem w schronisku na Paluchu. Stamtąd trafiła do ludzi, którzy traktowali ją bardzo źle. Po kilku latach wróciła na Paluch, ale pobyt w schronisku znosiła bardzo źle. Po latach tułaczki wreszcie trafiła w miejsce, w którym poczuła się dobrze - do domu tymczasowego “Bajka”. Tam jej opiekunowie postanowili zadbać o nią już na zawsze, by nie musiała już nigdy więcej cierpieć.

      A my postanowiliśmy wirtualnie adoptować ją w imieniu Superszkoły!

    • Coraz bliżej Świąt (Epizod 5.)
     • Coraz bliżej Świąt (Epizod 5.)

      12.12.2023

      Święta odbieramy przez pryzmat wielu zmysłów. Jednym z nim, jakże zresztą ważnym, jest zapach.

      Zapach igliwia, zapach potraw wigilijnych, czy w końcu woń sianka pod obrusem. Uczniowie klasy 5a w poszukiwaniu zapachów poszli o krok dalej...

      ...przygotowując na czwartkowy Kiermasz Świąteczny ekologiczne saszetki zapachowe z herbatą liściastą w akompaniamencie aromatów cynamonu, goździków, pomarańczy, sosny itd.

      Klasa 5a nie zasypuje gruszek w popiele... ale herbatę liściastą zaleje Wam z radością, korzystajcie!

    • Coraz bliżej Świąt (Epizod 4.)
     • Coraz bliżej Świąt (Epizod 4.)

      12.12.2023

      Do przedkiermaszowej gorączki dołączyła dziś klasa 4b, która na godzinie wychowawczej wykonała absolutnie niezwykłe świece zapachowe.

      Niektóry cytrusowe, inne lawendowe, z całą pewnością każda z nich znajdzie swoje miejsce na stole i przyczyni się do podniosłości spotkania w rodzinnym gronie. Świece zostały wyposażone w skórki pomarańczowe, laski cynamonu, gwiazdki anyżowe, które nadały świecom niepowtarzalnego finiszu.

    • Coraz bliżej Świąt (Epizod 3.)
     • Coraz bliżej Świąt (Epizod 3.)

      11.12.2023

      Klasa 3b z Panią Ewą Gwardys na czele nie próżnują i dokładają swoją cegiełkę do naszego wspólnego dzieła Kiermaszu Świątecznego. 

      Nie bez powodu uczniowie Pani Ewy skupili swoje prace nad aniołkami. Wszak mało która klasa ma tak niebiańskie usposobienie.Jeśli widzielibyście miejsce na pięknych aniołków w swoim domu, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do zakupu tych niewinnych stworzeń w najbliższy czwartek podczas Kiermaszu Świątecznego.

      Przypominamy, że utarg ze sprzedaży wykonanych przez dzieci i ich rodziców majstersztyków sztuki dekoracyjnej przeznaczony zostanie na rzecz Domu Tymczasowego Bajka Fundacji Cor Ab Inito.

    • Coraz bliżej Świąt (Epizod 2.)
     • Coraz bliżej Świąt (Epizod 2.)

      11.12.2023

      Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami również odwiedzili Dom Kultury "Rembertów" w ostatnią sobotę promieniejąc przedświątecznym podekscytowaniem.

      Jak widać na załączonych zdjęciach, delegacja prac przebiegła podręcznikowo: dzieci wzięły na warsztat pierniczki, dorośli zaś złapali się za bary ze stroikami świątecznymi. Efektem tych działań jest przepiękna limitowana edycja piernikowych smakołyków oraz niepowtarzalnych ozdób, które okraszą niejeden stół świąteczny. 

      Jeśli i Wy chcielibyście nacieszyć oczy tymi owocami bożonarodzeniowej współpracy, wystarczy skorzystać z naszego zaproszenia i odwiedzić nas podczas czwartkowego Kiermaszu Świątecznego i przebierać do woli.Przypominamy, że utarg ze sprzedaży wykonanych przez dzieci i ich rodziców majstersztyków sztuki dekoracyjnej przeznaczony zostanie na rzecz Domu Tymczasowego Bajka Fundacji Cor Ab Inito.

    • Coraz bliżej Świąt (Epizod 1.)
     • Coraz bliżej Świąt (Epizod 1.)

      10.12.2023

      Święta już za rogiem, zaczynamy zatem serię wpisów pt. „Coraz bliżej Świąt” uchylającą rąbka tajemnicy świątecznej.

      W każdym wpisie, zajrzymy do innej klasy i rzucimy nieco światła na przygotowania do Kiermaszu Świątecznego w Superszkole. Dziś zaglądamy do Domu Kultury "Rembertów", gdzie rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy 4a pełni inwencji i zapału wspólnie i kreatywnie spędzili sobotnie przedpołudnie.

      Będąc dla siebie wzajemnie inspiracją, stworzyli istne cuda w postaci stroików świątecznych we wszystkich możliwych aranżacjach. A teraz cudowna nowina dla Was! Jeśli chcielibyście przystroić swoje domy i mieszkania tymi ręcznie i z pietyzmem wykonanymi cudeńkami, wystarczy odwiedzić szkolny Kiermasz Świąteczny w najbliższy czwartek, 14 grudnia w godz. 17-19 i puścić wodze fantazji oraz pozwolić przemówić portfelowi ludzkim głosem

      Przypominamy, że utarg ze sprzedaży wykonanych przez dzieci i ich rodziców majstersztyków sztuki dekoracyjnej przeznaczony zostanie na rzecz Domu Tymczasowego "Bajka" Fundacji Cor Ab Inito.

    • Makey Makey i skórki z mandarynek
     • Makey Makey i skórki z mandarynek

      07.12.2023

      W piątek, 01.12.2023r. na lekcji informatyki uczniowie klasy 8dw wykonywali zadania z wykorzystaniem płytki Makey Makey i… skórek z mandarynek.

      Dało się poczuć w powietrzu klimat zbliżających się Mikołajek. Zapach mandarynek wypełnił całą salę...

      A co by było, gdyby skórki z mandarynek zaczęły grać? Uczniowie klasy 8dw już wiedzą, jak to zrobić. Chodzi o to, by budować obwody zamknięte fragmentami przewodnika. Skórki świetnie się do tego nadają. Tak więc zbudowane zostało pianino przy pomocy środowiska Makey Makey, którego klawisze to były właśnie rzeczone skórki. Dało się też słyszeć dźwięki latynoskich bębnów - bongosów. Później pojawiły się bardziej śmiałe pomysły. Stwórzmy konrolery do gier. Co tam do gier, od razu do komputera...

      Sprawdziliśmy, co jeszcze może zastąpić skórki. Zostały stworzone grafitowe obwody na kartkach. Są też polimery przewodzące. Jest tyle opcji...

       

      Michał Żbikowski

    • Srebrni tenisiści stołowi!
     • Srebrni tenisiści stołowi!

      07.12.2023

      Odbyły się Mistrzostwa Rembertowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

      Drużyna STO zdobyła srebrne medale w trzech kategoriach. Dziewczynki i chłopcy w kategorii młodzież oraz chłopcy w kategorii dzieci. Brawa dla Superszkoły! Brawa dla sportu.

       

      Tomasz Kizerwetter

    • Muzeum Iluzji na Starym Mieście
     • Muzeum Iluzji na Starym Mieście

      07.12.2023

      W poniedziałek, 4 grudnia, uczniowie klasy 6 pojechali do Muzeum Iluzji na Starym Mieście.

      Wycieczka obfitowała w moc atrakcji. Największe wrażenie na wszystkich zrobił ,,zakręcony tunel'', w którym każdy tracił równowagę. Niezwykłą pamiątką z muzeum są zdjęcia pełne iluzji wykonane w specjalnym pokoju fotograficznym. To miejsce godne polecenia bez względu na datę urodzenia :)

       

      Jakub Szot, klasa 6

    • Matematyczny kalendarz adwentowy
     • Matematyczny kalendarz adwentowy

      04.12.2023

      Zaczyna się grudzień, czyli miesiąc pełen nadziei, radości, oczekiwań.

      A jeśli grudzień to nie może zabraknąć kalendarza adwentowego, który odlicza dni do Wigilii. W tym roku zapraszamy do kalendarza matematycznego. Każdego dnia uczniowie klas 4 i 5 będą otrzymywać nowe wyzwanie do zrealizowania.

      Zadania będą pojawiały się na korytarzu szkolnym, ale będą też dostępne w formie elektronicznej na OneDrive. Każdy kto będzie tylko miał ochotę, może zostawić podpisane rozwiązanie w kopercie znajdującej się w salach klas 4 i 5.

      Przewidujemy nagrody dla najbardziej wytrwałych 😊 ale też i dla tych którzy podejmą niektóre wyzwania.

  • Kontakt z nami

   • Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. rtm. W. Pileckiego
   • Sekretariat: 694-193-375 lub (22) 673-54-08
   • al. Sztandarów 2
    04-423 Warszawa
    Poland
   • Sekretariat czynny w godz.: 8:00-16:00
   • Psycholog (awaryjnie): 516-290-296
    Pedagog: 514-085-941
   • SKT nr 174 STO
    Al. Sztandarów 2; 04-423 Warszawa
    PKO BP: 05 1020 1127 0000 1402 0172 2826
    Tytuł przelewu: Darowizna na cele oświatowe

    Numer KRS: 0000184247
 • Social media